Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1146783, vloženo 17.10.2020 02:52:31 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Zítra pohřeb, neumím jazyk
Předem říkám, že kromě češtiny hovořím plynně čtyřmi dalšími jazyky a asi mám mentalitu hozenou tak, že když ne perfektně, tak radši asi nic. Začátkem týdne přišli moji sousedé cizí národnosti (uvádět netřeba) při nehodě o zdravého, dvacetiletého syna. A dnes mě přišli pozvat na zítřejší pohřeb. Jsme sousedé půl roku a zesnulého chlapce jsem znala, přijde mi fér tam jít. Vycházíme spolu velmi dobře, přímo zesnulý uměl výrazně lépe česky než jeho rodiče, občas se zastavil a protože jsem holt úchyl na jazyky, naučil mě i pár frází. Jeho rodiče mě považují za jeho nejlepší kamarádku a pokud jsem to pochopila správně, chtějí po mně i smuteční řeč. Řekla jsem jim dle svého nejlepšího svědomí kondolence a mám obavy. Dotyčný by fajn kluk, ale moc jsme se neznali, netuším co měl rád a před komunitou jeho národu doopravdy nevím co říct... Dobrá, přiznávám, že se rychle učím a asi bych se pár frází v jeho řeči zvládla přes noc naučit, ale přijde mi to jako urazka jeho osobnosti, takto to odflinknout...co byste dělali v mojí situaci? Předem díky
 Citlivá holka Žena23  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
17.10.2020 20:33:08
Prajem ti, aby si podala v rámci možností čo najlepší výkon, aby sa im nepodlamovali kolená zo zosnulého, ale z teba! Aby sa na každom výročí so slzou oku spomínalo na najlepšiu vedľajšiu úlohu "nie úplne novej susedy" a čo ty vieš, možno si ťa niekto dôležitý všimne, ani sa nenazdáš a do vianoc máš nejakú novú úloho v kapse, šťastie praje pripraveným. Zlom väz!
Smajlík  ctjb tvl dpc Muž33 Kategorie
17.10.2020 19:48:41
Hlavně si nasaď hadr na hubu!
Smajlík  IvaZoufalka
17.10.2020 18:14:20
"Na pohřeb ráda dojdu, ovšem omluvte mě prosím, ale smuteční řeč přednášet nebudu, neumím váš rodný jazyk perfektně a přijde mi vůči vašemu synovi nefér, z tohoto důvodu to odmítám, nicméně velice ráda dojdu"

easy
 MMM3
17.10.2020 16:05:06
The Dark Side: myslím si, že je lepšie, že tú národnosť neuviedla, lebo potom by namiesto rád ohľadom jej problému dostala iba hlúpe narážky na danú národnosť a to teraz asi nepotrebuje.

čo sa týka toho problému, tak ja osobne by som im vysvetlil, že sa na smútočnú reč necítim a že nie si vhodný kandidát. Ale ak to nechceš, tak by som sa snažil spraviť niečo čo najstručnejšie. Nič viac mi k tomu nenapadá.
 coto
17.10.2020 15:37:11
Prober to s jeho rodiči, předpokládá, že oni vědí, jak jsi na to jazykově a jak jsou na tom jazykově jeho blízcí. Já bych se zas tak moc nebál.
Smajlík  dpf Muž35 Kategorie
17.10.2020 12:23:13
Nejdřív bych si ověřil - vyvrátil domněnky. Pokud to ale je skutečně tak, tak se s nimi poraď a vysvětli jim, že se na to necítíš, oni to pochopí a třeba ti pomohou.

Spousta průserů na téhle planetě se stává jen proto, že nějaký idiot nechce přiznat svou neznalost a tlačí to dál až to eskaluje do ohromných rozměrů. To si neber osobně.
 Alkedos Muž69 Kategorie
17.10.2020 11:05:10
Fakt bych měl mít tak snadnej život, abych si mohl dovolit mít tvoje "problémy". Zaprvý: jak tě vůbec mohlo napadnout neujistit se, že po tobě tu smuteční řeč chtějí, a zbytečně zůstat v nejistotě? Zadruhé: pokud máš pochyby (že jsi ho moc neznala, že neumíš tu řeč), proč jsi to proboha rovnou neřekla těm rodičům, když tě o tu smuteční řeč žádali?
Kdybys byla opravdu citlivá, tak by sis vůbec nemohla dovolit vyrábět si takový zbytečný "problémy", protože bys na to neměla sílu ani čas.
"Řekla jsem jim dle svého nejlepšího svědomí kondolence a mám obavy." - tak tuhle větu vůbec nechápu; chápe ji aspoň někdo jiný?
Především bys neměla urážet sama sebe a nebejt furt poslušnej pejsek - viz "půjdu tam, protože to je fér", "pronesu smuteční řeč, protože to po mě chtějí", "smuteční řeč musí bejt dokonalá, i když pro to nemám podmínky (znalost jazyka, znalost zesnulého), protože jínak by to byla urážka zesnulého". Furt se stavíš do role provinilého sluhy. Slyšela jsi někdy o sebeúctě, proboha?
 svitavska ulice
17.10.2020 10:36:37
Jde o to, jaké jsou jejich zvyklosti, jestli se od tebe nějaká řeč očekává (zeptal bych se pozůstalých).
Třeba v rodině mé manželky na pohřbech nikdo neřeční, akorát všichni sedí a hraje pohřební hudba, IMHO je to důstojnější než nějaké řečnění, to pak můžeš říct (pokud máš co) pozůstalým po pohřbu, Asi by stačila kytice položená k rakvi.
Smajlík  Yarda1
17.10.2020 10:26:47
Jsi pouze host co by si tam měla povídat?
Smajlík  85Josee
17.10.2020 09:16:40
Pokud cítíš, že je správné tam jít, jdi. Můžeš se omluvit, že jejich řeč neumíš a říct pár slov česky, případně jiným jazykem, který umíš a je blízký tě komunitě.
 tralanka
17.10.2020 08:24:31
Přesně tak...řekni, že jsi "asi nachlazená" a že to potřebuješ vyležet. Myslím si, že to okamžitě pochopí.
 matouch3 Muž48 Kategorie
17.10.2020 08:14:29
"Ochorel" by som.
 Fajnšmeker1989 Muž31 Kategorie
17.10.2020 02:58:37
Asi bych nad tim premyslel driv... treba zacatkem tydne, nez psal koncem tydne na zpovednici?

Jelikoz uvadet narodnost netreba, netreba za tebe ani resit smutecni rec, ze ne?
Smajlík  The Dark Side Muž99 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk