Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1143150, vloženo 28.09.2020 19:48:07 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Stát nikdy nic pro obyč. lidi neudělal
Několikrát jsem se setkal s tvrzením že "stát nikdy nic pro lidi neudělal" nebo "Tyhle strany nikdy nic neudělaly pro obyčejné lidi!"

Asi jsem mimo, ale co by dop*dele měl stát dělat pro lidi? Mně ta věta nedává smysl, protože smyslem státu není něco dělat pro lidi. Ok, buď jste anarchisti a myslíte si, že stát nemá být vůbec. Ok, nebo přijmete že by měl existovat... A dobře, když už jste ho přijali, tak jeho úkol je jasný... nějaká ochrana (policie), obrana (vojáci), zdravotnictví, školství, a tak dále.

Nemyslím si, že jeho účelem je "něco dělat pro obyčejné lidi" a nikde nic takového ani není deklarované (tj. ústava ani nic podobného).

Jasně, je tu nějaká sociální pomoc (různé dávky, důchody atd.), ty asi chápu. Ale co by víc stát měl dělat? A teď ze mě nemluví nějaký ultra pravičák, co považuje všechny chudé za nemakačenka, ale věta "stát pro obyčejné lidi nic nedělá" mi skoro zní jako by měl uspořádat nějakou mega party na náměstí, nebo zaplatit lidem výlet do Chorvatska nebo co...

Nebo co tím "stát by měl něco dělat pro obyčejné lidi" myslíte jako konkrétně?
 autism Muž30  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
29.09.2020 17:16:07
Rádce do duše: Máš pravdu.
 Čech24 Muž24 Kategorie
29.09.2020 16:10:09
a jako důkaz toho, že jde o vykořisťování, máš třeba hned německo vedle. Mají třikrát vyšší mzdy, a zároveň levnější potraviny, navíc vyšší kvality.
Na kom ti nezáleží (rovná se ta kolonie za hranicema), těm můžeš posílat jen zbytky jídla, dusit je na minimálních mzdách, a využívat jako levnou pracovní sílu. Proč? Protože ti na kvalitě někde za kopcem nezáleží.
Když dovolíš, aby peníze tekly ven, tak se dobrovolně stáváš otrokem.
 Rádce do duše Muž35 Kategorie
29.09.2020 16:05:56
autism:

"A i když má zisk česká firma a zaplatí z ní daně, není to tak jiný, než když tu firmu koupí Německá, zaplatí z ní daně Německému státu, ten je vyplatí třeba zěměstnancům a jeden z nich si třeba něco koupí z Polska od nějaké polské firmy a ta vyplatí mzdy zaměstnancům a jeden z nich si třeba koupí něco z Česka."

Tohle je zidealizovaný pohled na věc. Něco jako svět je krásné místo k životu a všichni sdílejí věci i zdroje rovnoměrně.
Pořád jde o to, kam ty peníze tečou. Když přijedeš do té ciziny, nic ti tam nedají zadarmo. Musíš si to koupit. Když by ty peníze zůstaly doma, mohl jsi mít něco levnější nebo zdarma.
Menšina bohatne na úkor většiny. Zahraniční subjekty bohatnou na úkor domácích.
Nůžky se každým dnem, každou hodinou rozevírají.
Pokud by platilo to, co jsi naznačil, pak by bohatli všichni stejně rovnoměrně.
Ale to se neděje.
Proč? Protože jde v první řadě o peníze.
 Rádce do duše Muž35 Kategorie
29.09.2020 10:25:28
Rádce do duše:

Já osobně považuju daně za krádež, protože jsem anarchokapitalista.

Ale to teď dejme stranou.

I když přijmene to, že daně nejsou krádež a je nutné je platit (ačkoliv i když je nebereš jako krádež, pořád můžeš zastávat názor, že čím míń jich platiš, tím líp, což je furt legit názor), a nějakou záhadou budu i souhlasit s tím, že bez státu nejdou zajistit některé věci, které výjmenováváš (všechny bez státu můžou fungovat taky),

tak pořád nemáš pravdu, protože ekonomika je globální a peníze pořád obíhají.

A i když má zisk česká firma a zaplatí z ní daně, není to tak jiný, než když tu firmu koupí Německá, zaplatí z ní daně Německému státu, ten je vyplatí třeba zěměstnancům a jeden z nich si třeba něco koupí z Polska od nějaké polské firmy a ta vyplatí mzdy zaměstnancům a jeden z nich si třeba koupí něco z Česka.

Peníze nemají hranice a pořád někam jdou.

"Jestli tohle nechápeš, velice snadno se staneš vykořisťovatelným otrokem. " - tohle není jako argumentace, ale jako doomsaying.

"Dnes, si platíš léky sám, školy sám, všechno ti zdražuje, a peníze končí v rukou cizích lidí, né našich."

- Za prvé není pravda, že se věci zdražují.

Jen za minulého režimu ty věci nereflektovaly skutečnou nabídku a poptávku, takže to byl cheat.

A za druhé nic jako "naše" peníze neexistuje. Peníze státu nejsou moje nebo tvoje peníze (i kdyby platilo to, že nám platí určité věci jako školství, zdravotnictví atd... pořád těmi penězi disponuje ten stát).

Jediný argument, proč je špatný odliv peněz do zahraničí je opakovaně jen to, že stát vybere míń daní. Celá tahle diskuze od první reakce od Simpsona až sem kritizuje, že stát neumí peníze dát do správných věcí a cpe je do kravin. Tedy, měli byste být rádi, že jich vybere méně ;)
 autism
29.09.2020 10:12:45
Většinou to říkají voliči socanů.
 Ludwa
29.09.2020 09:32:07
"nemá to co dělat s tím, jestli je něco české nebo cizí"

Ale má to s tím co dělat.

Stát vznikl, právě jako finanční, kulturní a vojenská ochrana toho daného území toho konkrétního národa.
Pakliže je dovoleno peníze odčerpávat mimo hranice, tak stát neplní svou funkci.
To jsme si ostatně odcinkali v 89., že nechceme aby se stát staral.

Braní peněz od pracujícího lidu, není úplně krádež, pokud ty peníze investuješ zpátky do jejich vlastního blahobytu. Ty sám nikdy by sis nezajistil zdraví, silnice, školství. Prostě potřebuješ, aby tu byl větší orgán, který ti tohle zajistí. Pak každý když přispěje málo, tak se to dá provést.

Jenže takhle to fungovalo jen za minulého režimu, že peníze skutečně zůstávaly v zemi, zůstávaly těm lidem.
Dnes, si platíš léky sám, školy sám, všechno ti zdražuje, a peníze končí v rukou cizích lidí, né našich. Takže ano, teď se jedná o krádež. Ale jen proto, že stát nefunguje jako stát, ale jako vykořisťovatel.

Jestli něco je české nebo cizí, je zatraceně důležité. Jestli tohle nechápeš, velice snadno se staneš vykořisťovatelným otrokem.
Když jdeš do obchodu, který patří místnímu sousedovi a ty peníze utratíš pro něj, tak on je pak odvodem utratí pro tvou zemi a tvá země ti zase postaví něco pro tebe.
Když jdeš do obchodu, který patří zahraničním společnostem, tak peníze jdou do té jejich země a život se zlepšuje tam u nich, zatímco ty z toho nemáš nic.

A dnešní situace? - Od potravin, přes oblečení, až po elektroniku - vše zahraniční firmy, korporace, společnosti. Takový odliv peněz z naší země nikdo nepamatuje. A to nejlepší, právě k tomu přesně bylo nutné provést sametovou revoluci. Aby ten odliv peněz mohl probíhat.

Lidem v té zemi se nakuká, že mají svobodu a demokracii, no a někteří tomu věří dodnes.
 Rádce do duše Muž35 Kategorie
29.09.2020 09:13:52
Rádce do duše:

"Bohužel velká část té menšiny jsou navíc zahraniční koroporace, a cizí mocnosti." - je úplně irelevantní.

"Takže český moravský a slezský lid je okrádán, zatímco prachy jdou do rukou cizích. " - nikoliv... jedinci jsou okrádáni jinými

nemá to co dělat s tím, jestli je něco české nebo cizí

"Udělat něco pro lidi znamená, že jim nebudeš brát tolik peněz" - no, pořád trvám na tom, že je to divná formulace... asi jako zloděj udělá něco pro lidi, že jim vezme méně peněz.
 autism
29.09.2020 08:54:26
Věta, že stát by měl něco dělat pro obyčejné lidi, je právě myšlena tak, že se jedná o finance. A jejich přerozdělování.

Aktuálně je to tak, že od všech pracujících vybírá peníze, docela hodně peněz, a ty používá k tomu aby:
- je utratil za starou vojenskou techniku ze západu
- je utratil do neziskovek, které se podílejí na revolucích v jiných zemích (viz poslední případ s Běloruskem)
- si je rozdělilo pár jednotlivců nahoře v politicie, a jejich kamarádi přes lobbing. To jest okrádání většiny na úkor menšiny.
Bohužel velká část té menšiny jsou navíc zahraniční koroporace, a cizí mocnosti. Takže český moravský a slezský lid je okrádán, zatímco prachy jdou do rukou cizích.
Když se má udělat něco pro lidi, je to ihned mediálně poníženo slovem, že se jedná o populismus.

Taková je politika posledních 30 let od revoluce.

Udělat něco pro lidi znamená, že jim nebudeš brát tolik peněz, a ty co vybereš jim budeš vracet formou služeb pro ně samotné. Jenže to by nahoře nesměli být mafiáni.
 Rádce do duše Muž35 Kategorie
28.09.2020 23:08:27
Iceman1988: Nedávno mě v parku okradl zloděj o 10.000 kč

ale pak mi aspoň tu tisícovku ještě nechal

borec, že toho pro mě tolik udělal
 autism
28.09.2020 23:04:10
Jak to? Má se zrušit super hrubá mzda, budeme mít všichni o 1 000 Kč navíc.
Smajlík  Iceman1988 Muž32 Kategorie
28.09.2020 22:57:41
autism: Ano, špatně jsem to formuloval, podpora by byla už v tom kdyby lidi stát lidi nechal být. Stačí se podívat třeba na restaurace a podmínky pro začátek v 90.letech a dnes.

Je to asi stejné jako proč nemûžu legálně dělat jídlo pro distribuci doma a pak se podívám na jiné provozovny a nechápu jak je mohla hygiena schválit...
Smajlík  Vylity geniu
28.09.2020 22:41:46
Vylity geniu: Já moc nesouhlasím skoro s ničím, cos napsal, ale čert to vem.

Vypíchnu jen podporu podnikání... podle mě stát nic takovýho podporovat nemá.

Podle mě stát má prostě podnikatele nechat jen být a tečka.

Podnikání je přirozená činnost... Člověk přirozeně něco začne dělat... jedna paní zjistí, že umí perfektně péct cukroví, tak si otevře cukrárnu a lidem se to líbí, tak jí tam chodí. Je to úplně zvrácená představa, že ti lidi to neumí sami a stát je musí nějak "podpořit"
 autism
28.09.2020 22:12:10
Stát má jenom dvě funkce: buzerovat a okrádat

a vy všichni si bez něj i tak nedokážete představit svět
 8L43
28.09.2020 22:08:31
Podle mě je to celkem jednoduché...

Pokud někdo tvrdí, že stát pro obyčejné lidi nic neudělal asi tím myslí to, že zákony se dělají od bohatých pro bohaté skrze lobovaní.

Je pak otázkou jestli když cca 75 % příjmu odvedu státu na daňích jestli vidím v zajištěných službách a zákonech dostatečnou protihodnotu.

Stát má složit právě pro organizaci strukturálních složek od zajištění sociální podpory, zdravotnictví, školství, veřejných prostranství...

A když jsme u těch prostranství státu respektive zastupitelské moci je fuk, jestli nemám kde sportovat, když parcelu prodají s malou domů atp.

To stejné s podporou podnikání, stát ne zajímá nákladová složka vesnické hospody nebo snaha o vlastní drobné podnikání.

Účel státu byl původně pro efektivní výběr na veřejné projekty a ochranu před bohatými. Levice tomu říká socialní rovnost, pravice rovnost příležitostí. Stát v současné podobě je od obou úplně mimo...
 Vylity geniu
28.09.2020 21:29:56
přišel...

myslel jsem přestal
 autism
28.09.2020 21:28:46
Simpson: Já tomu rozumím, jen mi připadá divný ten slovní obrat.

Ono je to slovíčkaření, že jo

Na druhou stranu to opravdu psychologicky vytváří dojem, že stát nic nedělá a měl by začít něco dělat a přitom je to tak, že stát otravuje a bylo by lepší, kdyby s tím přišel

a ač je to jen obrat, lépe to vystihuje podstatu toho o co tu jde
 autism
28.09.2020 21:18:58
Přestat něco dělat je ale taky úkon :D
Přiklad
Stát by měl něco udělat pro obyčejný lidi, třeba osekat extrémně složitou byrokracii, kterou tu máme.
Jako jasně, ten stát ji zavedl, ale ten ten úkon "pro obyčejné lidi" by byl její opětovný zjednodušení.
Smajlík  Simpson
28.09.2020 21:17:55
autism: Ano, udělat něco pro lidi stylem, "že nic dělat nebudu", resp. vzdám se regulací, je také forma pomoci :) Bohužel je vše jen a pouze v rukou politiků, kteří sami stát řídí a jsou tak přímou součástí státu jako takového. Nicméně, spíš to někdy vypadá tak, že stát ve skutečnosti v mnohém řídí lobisti a lobistické skupiny a politici jsou jen jejich přisluhovači
 Jimmy3838
28.09.2020 21:04:54
Jimmy3838:

"Jinak například řešit nedostatek bytů, na základě čehož máme předražené bydlení."

- To je právě přesně naopak... byty jsou nedostupné právě proto, že stát NĚCO dělá (reguluje tyhle věci) a právě řešením je naopak, aby NIC nedělal.

"Léta se mluví o tom, že by se měla "osekat" otřesná byrokracie okolo stavebního povolení, územního rozhodnutí, apod.."

- Ano, přesně... sám to píšeš.

je divný říkat, že stát má něco UDĚLAT, když tím myslím MĚL BY NĚCO PŘESTAT DĚLAT.

A pak zase mluvíš o zdanění, které už tu padlo.

Pořád tedy nerozuím obratu "stát by měl něco udělat pro lidi", když to v praxi znamená, že by měl prostě radši nedělat nic a nechat nás žít :D
 autism
28.09.2020 20:57:46
Na to jaké se tu platí daně toho skutečně příliš nedělá. Opravy silnic a dálnic mne také hned napadly. Jinak například řešit nedostatek bytů, na základě čehož máme předražené bydlení. Léta se mluví o tom, že by se měla "osekat" otřesná byrokracie okolo stavebního povolení, územního rozhodnutí, apod.. což provází výstavbu jakékoli nemovitosti a celý proces to otřesně prodlužuje a ve výsledku vše prodražuje. Léta se ale neděje nic. Jediné co se ve velkém v Praze staví jsou luxusní rezidence, kde byty začínají klidně na 10 000 000 + Jinak by stát měl konečně snížit příšerné zdanění práce - aby tak dal průchod výraznějšímu zvyšování platů. O tom se také léta jen kecá, ale nic se neděje, takže máme stále jedny z nejnižších mezd v Evropě.. a tak dále..
 Jimmy3838
28.09.2020 20:52:49
jásivybral: Já si nemyslím, že stát je ekvivalentem združování lidí do nějaké společnosti... Je to instituce, která rozhodně není "združení lidí" ale stojí bokem a jsou to nějaký úředníci atd.

Ale tohle stranou :)

Jde mi čistě o to formulaci "stát má něco dělat pro lidi" což zní opravdu jako nějaké jednorázové dobré skutky či dary...

Jak vyplynulo z mnoha reakcí zde, tak se jedná spíše obecně o fungování, než konkrétní skutky (to bych ale pak čekal, že lidi budou říkat "stát by měl fungovat dobře" než "měl by něco udělat pro obyčejné lidi").
 autism
28.09.2020 20:48:25
Lidi se už od doby kamnné sdružovali do různých kmenů, osad, společenství, vesnic, protože jim to přinášelo výsady, výhody, prospěch. Bylo snazší se ubránit vpádu nepřátel, divoké zvěře, predátorů. Dále si vzájemně pomáhat v budování, produkci, v zemědělství, podpořit a vybodovat vzájemné obchodní styky, služby, ...

Tak i role státu je zde taková, proto máme hasiče, policii, různé instituce, služby ... odvádíme desátky a za ně si tyto služby kupujeme. Stát je tu skutečně pro nás, pro občany, jinak by neměl smysl.

Vedení ovšem nemusí mít vždy ve všem stejný názor s tebou, čímž připomínám, že volby se blíží. Běž podpořit stranu, jejíž program ti je nejbližší.

Já mám jasno.
 jásivybral
28.09.2020 20:23:12
Tak ono to tím je třeba i myšleno ;) - "dělej víc=nedělej nic a našahej mi na MOJE prachy"

Ale jako jo, naprosto souhlasím.
resp. mně by platit daně snad ani nevadilo, pokud by ty peníze stát využíval způsobem, kterej jsem popsal.
 Simpson
28.09.2020 20:15:39
Alda: Takže úkolem není ani něco "udělat" konkrétního, ale spíše nastavit současný systém jinak, než je?
 autism
28.09.2020 20:12:36
- regulace exekutorů na úrovni vyspělých ekonomik
- poplatky z dálničních známek opět vrazit do dálnic
- funkční protikorupční legislativa vč. Legislativa o střetu zájmu
- funkční plná digitalizace státní správy
- účinná restrikce vůči kriminálníkům (jak je možné, že je za volantem někdo s šesti zákazy řízení?)

Našlo by se mnohem více bodů. Lidé ti je sice nebudou umět vyjmenovat, ale tak nějak to budou umět "cítit".

Inteligentnější lidé se umí o sebe plně postarat sami, ti ostatní se pak odklaní k prapodivným politikům či nejdou volit vůbec.
 Alda
28.09.2020 20:11:50
Simpson: Aha, to dává smysl.

Ale částečně v tom vidím spíše, že by stát něco dělat neměl (brát lidem peníze, cpát je do věcí dle svého uvážení), než že by měl něco dělat.

Možná místo "stát by měl víc dělat pro obyčejné věci" by se hodilo "stát by radši neměl dělat nic a nehrabat na moje peníze " lol
 autism
28.09.2020 20:00:58
Pod tím si každej asi představuje něco jinýho.

Já to obecně chápu tak, že pracující lidi (to jsou ti obyčejní) jsou nasraní, když stát rozhazuje JEJICH peníze vybraný na daních za soc. dávky pro ty co makat prostě nechtěj, podporu politických neziskovek (který jdou ideologicky proti jejich zájmům samozřejmě), místo aby šly třeba na opravy místní komunikace, po které denně jezděj vydělávat do práce ty peníze, který jim stát pak ukradne na placení výše zmíněných "činů/hov3n/whatever".
Ta oprava silnice je tou věcí, co by "stát měl udělat pro obyčejné lidi", například.
 SimpsonPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk