Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1143103, vloženo 28.09.2020 12:07:47 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jak se přestat linčovat?
Ahoj, chci se vyzpovídat. Zajímalo by mě, jak se mám přestat sebelinčovat místo rodičů, kteří mě vždy okřikovali a trýznili a hodně trestali za to, jaký jsem, abych byl pasivní, apatický, vše si nechal líbit a neodporoval a vždy vyplnil jejich rozkazy.
Poté, co už s nimi nebydlím, jsem to po nich převzal já. Prostě jsem na lidi hodný, abych se zalíbil, a oni třeba jsou ironičtí, když vidí "ňoumu" a rýpnou si. Mě to naštve a tak, ale "nedovolím si" cokoliv říct a pak mě to několik dní trápí a myslím na to jako na svou prohru. A když "si dovolím", připadám si jako největší hajzl (i přes to, že jsem v právu) a trápí mě to taky. A nebo si "dovolím" a přeženu to a jsem sprostý a reaguji nepřiměřeně.

Co s tím?
 Linčitel Muž54  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
29.09.2020 13:43:58
Aha. A proč, když je to z bláta do louže?
Z jakého důvodu by ses nedokázal osamostatnit?
 zase jsem to já Žena44 Kategorie
29.09.2020 13:40:42
No, ja se neosamostatnil, ziji u pribuznych, kteri jsou podobni jako rodice
Smajlík  Linčitel
28.09.2020 19:33:49
To je zajímavé téma.

Jak jsi se dokázal osamostatnit s tvojí povahou?
Jakým způsobem sebe trestáš ?
 zase jsem to já Žena44 Kategorie
28.09.2020 15:21:15
Tak charakterově konstantní osobnost, to je jasné, ta se nedá, ale když jsi zranitelnější, tak ti to ublíží
 Linčitel
28.09.2020 13:23:30
No jak se to vezme. Já jsem o věcech přestal tolik přemýšlet a dost se mi ten život zjednodušil, ale to bylo až poté, co jsem si ten život urovnal. Do té doby o tom chce přemýšlet a mít to pod kontrolou. Jdi už dospělý a svéprávný člověk, teď už se až tak úplně nemůžeš vymlouvat, že to ty ne, že to jiní. Můžeš ten život uchopit pevně do svých rukou a dělat to tak, jak to cítíš ty, ne jak ti to vštípil někdo jiný. Já vím, ono se to lehko řekne, když tě něco formovalo tolik let, ale teď už máš prostor a možnost to změnit a začít to dělat podle sebe.

Jednodušší by to bylo, kdybys byl charakterově silná osobnost, protože nakonec by se to tou výchovou prodralo ven jako v mém případě. Jestli jsi slabá, netvrdím, že to nepůjde, ale půjde to o dost hůř a o dost delší dobu.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
28.09.2020 12:39:06
Frank Drebin

Jsem submisivnější, býval jsem bázlivý a oni manipulací, vyhrožováním bitím a někdy i bitím samotným to ze mě vytloukli, takže jsem neprožil ani pubertu a tak, prostě nic, jen jsem seděl a čuměl a nevěděl jsem, co si o všem myslet, neměl jsem svůj názor, za což se mi celé dětství posmívali a říkali, jak mohu být takto nemožný. Zničili ve mě to, co mě dělá svým. Prostě už nejsem svůj, ale jsem beztvaré želé, do kterého když se kopne, tak se ohne a za čas se zase vrátí nazpět do původního neforemného tvaru. Akorát mě to teď mrzí, ale v dětství to tak nebylo. To jsem si to všechno dával za vinu, jak na mě manipulativně a psychologicky rodiče působili...

Takže o tom mám hodně přemýšlet, myslíš?
 Linčitel
28.09.2020 12:32:34
To je běh na dlouhou trať. To, že si to uvědomuješ je fajn, ale je to jen jeden krok na dlouhé cestě. Ti rodiče tě totiž dlouhá léta formovali, plus do toho asi taková submisivnější nátura, takže změnit ze dne na den to nepůjde. Ale když na tom budeš pracovat a snažit se to mít v každé situaci pod kontrolou, tak to změnit půjde.
 Frank Drebin Muž39 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk