Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1143061, vloženo 27.09.2020 21:40:29 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Už vám někdy sama praskla láhev?
Včera v podvečer jsem si donesla domů skleněnou láhev sektu a postavila ji na zem Jaké bylo mé překvapení, když uprostřed noci mě ze spánku probudila rána - láhev sama od sebe praskla na menší sklíčka (a její obsah samozřejmě vytekl na parkety).

Dnes jsem se taky dozvěděla, že v noci zemřel soused, který bydlí v bytě nade mnou. Nechci to dávat úplně do souvislosti s tou prasklou lahví, ale přesto ta skutečnost, že samovolně praskne láhev je natolik zvláštní (nikdy se mi nic podobného nestalo), že mě to trochu svádí k té iracionalitě - myslet si, že se někde nahromadila nějaká energie a že to tedy nějak souvisí s úmrtím toho souseda.
A nebo to bylo jenom změnou teplot - včera byla venku trochu zima a láhev jsem si donesla do tepla, a proto praskla - to by dávalo větší smysl... Ale přesto venku nemrzlo, navíc praskla až po několika hodinách, aniž by s ní kdokoli manipuloval.

Už se vám někdy stalo, že vám samo od sebe prasklo nějaké sklo/láhev? Nebo zažili jste něco netypického v době, kdy někdo z vašeho okolí zemřel?
 Iracionální myšlení Žena  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
29.09.2020 10:11:15
JO,praskla,když jsem si na plynovim vařiči ohříval vodu na kafe ve sklenici na zavařování ovoce/prudká změna teploty/jinak ne.Takže ještě ti měl ze skoby na zdi spadnout obraz,rozbít se zrcadlo,zvednout se šátek ze stolu,prasknout tabulka ve vokně,zlomit se vrták,vyhořet byt,a vytopit sousedy pod sebou z přeteklé vany v koupelně,vše souvisí se vším,ale na konspirace nevěřím.Na mě třeba nepůsobí síla protku na hledání zlomových gravitačních zon,ale že mě upadne kladivo z pazoury rovnou na malíček u nohy,to je pravděpodobné,jelikož jsem nemehlo.
 Mimozemštan
28.09.2020 20:23:45
Nemáš čirou náhodou doma psa nebo kočku, kteří by té lahvi mohli pomoct?
 Odcházím s deštěm
28.09.2020 16:35:32
Co když nepraskla láhev proto, že zemřel soused, ale soused zemřel, protože praskla ta láhev ... třeba se tak hrozně lekl, že ... ono taky bouchající láhve o půlnoci vyděsí každého, že ...

Takže jsi možná za jeho smrt tak trochu odpovědná, že...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
28.09.2020 09:27:49
Dnes jsem se taky dozvěděla, že v noci zemřel soused, který bydlí v bytě nade mnou. Iracionální myšlení:
napsalas-
Nechci to dávat úplně do souvislosti s tou prasklou lahví, ale přesto ta skutečnost, že samovolně praskne láhev je natolik zvláštní (nikdy se mi nic podobného nestalo), že mě to trochu svádí k té iracionalitě - myslet si, že se někde nahromadila nějaká energie a že to tedy nějak souvisí s úmrtím toho souseda.
---
Kdyby to bylo "vlivem" úmrtí souseda, tak by samozřejmě byla další otázka a sice - proč by zrovna praskla ta konkrétní láhev?

Každopádně, odpovědi na všechny otázky se nikdy nedozvíme.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
28.09.2020 09:21:32
Camo:

možné ezoterické vysvětlení je v článku, viz. odkaz. Takové vysvětlení je ale samozřejmě rozporné s materialistickou "naukou".

https://www.fler.cz/blog/mentalni-informace-a-energie-predmetu-34432
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
28.09.2020 09:06:46
Tady je odkaz na krátké video o tom, jak jsou vyráběny láhve

https://1url.cz/jzhlF

Je tam řečeno, že výroba je při přibližně 1500 stupních celsia. Tedy bych nevylučoval vzniknutí trvalého pnutí v určitých lahvích. I kdyby to bylo např. v jedné lahvi z milionu, tak není vylooučen samovolný rozpad.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
28.09.2020 08:59:57
Babička, když ještě žila, vyprávěla že pendlovky, hodiny co měli doma na stěně, najednou přestaly jít - z ničeho nic se z nich ozvala rána jak z pistole, prasklo v nich pero. Za nějakou chvíli potom za ní přiběhli, že pradědeček (její otec) umřel.
 Camo
28.09.2020 08:52:15
Nejsem odborník na materiály ale možné "laické" vysvětlení by mohlo být takové, že tepelná vodivost skla je velmi malá, takže je možné že rozdíl teplot" vnější a vnitřní" vrstvy může být příčinou prasklin atd.. Otázka při takovém pokusu o vysvětlení však je, proč tedy např. nepraskne občas sklo nějakého okna, obzvláště v zimním období.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
28.09.2020 08:47:34
Oprava a doplnění k mému příspěvku 08:33:31, omylem jsme do jedné věty dal otazník.

Ale pamatuju si, že sklenice samovolně praskla, ale tak, že se rozletěla na několik střepů.

Tady je odkaz na jeden článek k tématu

http://www.ksr.tul.cz/ksr/podklady/TS_FS_B_Laboratore4.pdf
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
28.09.2020 08:44:25
POkud se to opravdu stalo v časový úsek, kdy umíral soused, tak to může být samozřejmě jen náhoda. Je možné, že prostě v některých sklenicích (lahvých) jsou určité "trrliny" , které se při změně ještě rozšíří a průřez se zeslabí natolik že sklo praskne. Je samozřejmě otázka, proč na několik kusů. Ale nejsem odborník na materiály, takže nevím.

Ne každá "záhada" je ale opravdu záhada vysvětlitelná jen "vlivem duchů".

Jako příklad dávám hoření zásuvek ve obci Strašice před lety. I když ten příklad se týká elektrické energie, tak spočátku "materiální" vysvětlení nebylo. Tady je odkaz na článek o tom.

https://karelwagner.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=145661

Tím samozřejmě nechci tvrdit, že ve všech případech je materiální vysvětlení. když to vezmu úplně komplexně, tak např. nemáme vysvětlení nekonečného prostoru atd.

Ale co se týká toho samovolného rozbití láhve, tak bych vycházel z toho, že v láhvi bylo víno, a mohly tam probíhat určité "kvasící reakce", a sklo je křehhý materiál. Pochybuju, že plastová láhev ny se taky podobně "rozpadla". Plast je samozřejmě zcela jiný materiál. Myslím si, že hodně lidem se už stalo, že najednou slyšely "prasknout" prázdnou plastouvou láhev, kterou měli doma, a to pouze vlivem změn teploty. Tedy podobně mohla vlivem změny teploty prasknout skleněná lahev. Přece jen, při obrovském počz vyrobených kusů je pravděpodobné, že některé lahve mají "vady".
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
28.09.2020 08:33:31
Pamatuju si, že před lety se mně stalo, že samovolně praskla sklenice o obsahu tuším 2 deci. Už si nepamatuju, co jsem do té sklenice předtím nalil. Myslím, že něco horkého, možná čaj. Pak jsme sklenici umýval ve studené vodě plus další nádobí. Nevím proč, ale tu sklenici jsem položil na zem. Možná proto, že jsem v ruce současně držel hrnec, který jsme dával do regálu pod dřezem. Prostě co a proč jsme přesně dělal, to si už nepamatuju. Ale pamatuju si, že sklenice samovolně praskla, ale tak, že se rozletěla na několik střepů? myslím, že jsme byl o několik kroků dál. Koukal jsem na to dost vyjeveně. Samozřejmě že paměť není dokonalá, ale pochybuju, že tohle bych si nějak vsugeroval. Nevím, o tom, že by v ten den u nás v domě někdo umřel. Takže jsme si to vysvětlil určitým pnutím v meteriálu sklenice (oředtím horký obsah a náhlé ochlazení).
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
27.09.2020 23:14:24
Něčemu takovému nejde věřit.
Sklo skleněné láhve je příliš pevné na to, aby ho něco bezdůvodně poškodilo, takže si příště vymysli něco pravděpodobnějšího.
Smajlík  Researcher Muž81 Kategorie
27.09.2020 22:41:53
Možná tohle:
http://odkrytepravdy.cz/poltergaist/
 Positive plus Muž Kategorie
27.09.2020 22:06:34
Tak hlavně že ti nepraskla voda...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
27.09.2020 21:58:28
Krasna urban story
Smajlík  PičiprdePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk