Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1143031, vloženo 27.09.2020 16:31:32 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Těhotenství jako řešení?
Uvažuji o tom, že se pokusíme s přítelem o dítě. Vnímám to i jako možnou pomoc při abstinenci od drog, upevnění vztahu s přítelem, protože jak popisuji níže, nechápu, proč si mě vybral za partnerku. Kdybychom měli dítě, byla bych si svou pozicí mnohem jistější, cítila bych se bezpečněji.
Náš vztah je nevyrovnaný. Před ním o tom nemluvím a předstírám, že si to neuvědomuju. Avšak objektivně má hodnota na seznamovacím trhu bude mizivá. Když jsem si zde četla diskuze o vztazích, požadavky na partnera a co byste u druhého netolerovali, potvrdila jsem si, že zpovědnicoví muži by se o mě neporvali.
Zmíním některé kontrasty mezi mnou a přítelem.
Já se ambulantně léčím že závislosti na opioidech, snížila jsem dávky na minimum, jsem převedena na Suboxone. Přítel mě podporuje, prý má ze mě radost. Přičemž několikrát mě přistihl při lži, ale odpustil mi ji. Třeba když jsem si potajmu dala a viděl me při aplikaci, to já nevěděla a zarytě mu ještě lhala do očí. Je mi tak stydno, učím se nelhat, uvědomuji si, jak to je odporné.
Dále - je fyzicky atraktivní, mohl by mít po boku mladou hezkou kočku. Mně je o tři roky víc. Jsem svobodná máma predskolaka, přijal meho syna, má také dítě z předchozího vztahu, ve střídavé péči. Všichni čtyři skvěle vycházíme, děti si vyhrají...
Není bůhvíjak bohatý, ale nedělá mu problém mě zvát, když jdeme ven. V současnosti i platí bydlení sám. Ať si prý svůj příjem z práce utratím za sebe nebo malého. Jen ať to nejde do fetu.
Je komunikativní extravert, má výborný všeobecný přehled. Já jsem flegmatik, neumím zajímavě povídat a upoutat na pozornost. Jsem líná a sobecká. Ale jako klad můžu uvést, že jsem nekonfliktní a nemám sklon se užívat pocity křivdy. Bezdůvodně nežárlím.

Závěrem věc, na kterou především bych chtěla slyšet vaše názory : můj milý chce, abychom se pokusili o dítě. Za 14 dní bych měla úplně vysadit substituční opiát, budu tedy "čistá". Vím, že v těhotenství bych nepodlehla touze dát si drogu, vydržela jsem abstinovat i v předchozím těhotenství.

Je rozumné uvažovat o těhotenství v 41 letech, s nevyřešeným problémem s drogami a v nevyrovnaném vztahu, kde on mě ve všech ohledech převyšuje?
(Fyzicky jsem zdravá, všechna laboratoř v normě. Předchozí těhotenství zcela bez problémů, do jiného stavu jsem přišla hned, syn zdravý).

Na jednu stranu mě to láká. Těhotenství a těšení se na dítě by určitě pomohly proti tomu pocitu prázdnoty, co nastává s abstinencí. Mozek jen neochotně generuje příjemné pocity z běžných věcí a zlepšuje se to tak po 4, 5 měsících. A gravidita by zaručila, že v této zranitelné fázi nezrelapsuju.
Dále upevnění vztahu s partnerem. Když mu dám dítě, aspoň trochu oplatím, co pro mě dělá.
Mám teď v háji vztah s rodiči - důvodem jsou mé feťácké lži. Nevěří, že směřuji k abstinenci a já jim to nevyčítám, i když mě to bolí. Dítě by je určitě obměkčilo a přesvědčilo, že to myslím vážně.
Mám chuť dávat lásku; je jí ve mně dostatek, potřebuju při tom odvykání kontakt, dotek, mého predškoláka tou potřebou tulení už obtěžuju, dávám si na to pozor.
Pomáhá mi věnovat se druhému člověku, nebabrat se v sobě a nelitovat se (k tomu ale pořád sklouzávám). S miminkem bychom byli pořád spolu a péče o něj by určitě pomohla proti zahleděnosti do sebe a sebelitování :)
Samozřejmě budu nadále chodit na doléčovaní.
Co si myslíte vy? Nevadí mi případné negativní reakce, pište upřímně :)
Za 24h budu zpověď mazat, aby ji tu někdo z mých známých náhodou neobjevil. Ale vaše rozhřešení si uložím.


 Teta Dana Žena41  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
29.09.2020 20:08:56
Střelenka-Lenka:

To je docela vtipné, že kým ona píše o ľuďoch, ty tam vidíš mužov. Ja by som k tomu len dodal, že tunajšie ženy sú naopak typická vzorka ženskej populácie tým, aké sú normálne a zároveň výnimočná vzorka tým, aké sú úžasné, že. ;-) Naviac, vôbec porovnávať tieto virtuálne diskusie s tým, čo stretávaš naživo a kto ti čo chce a je ochotný povedať do očí, chce veľkú dávku zjednodušenia.
 ctjb tvl dpc Muž33 Kategorie
28.09.2020 01:19:11
Doporučuji ti pořídit si psa nebo kočku. Budeš se mi mít aspoň s kým mazlit, když syn se mazlit už nechce.
Na další dítě zapomeň, byla by to ta největší hloupost, kterou bys mohla provést.
Smajlík  Marfuša
28.09.2020 00:27:31
Fuj, další vysmažená fetka!
Smajlík  IvaZoufalka
28.09.2020 00:26:13
Ta zpověď je tak hezky napsaná, že si umím představit, že jste zajímavá přemýšlivá osoba a že třeba zrovna to Vašeho partnera zaujalo.

Co se nápadu týče, mám podobný názor jako ostatní a myslím, že si již zvládnete poradit.

Přeju hodně sil do dalších měsíců, rozumím vám s tím pocitem prázdnoty. Jedna věc, co mi pomáhá, je soustředit se na malé drobné krůčky - co bych mohla udělat dnes, aby to udělalo můj zítřek lepší. Já obecně totiž dost bojuju s motivací a zdá se mi, že vy možná taky. Ale možná je to jen má projekce.
 Nubi Žena24 Kategorie
28.09.2020 00:22:22
Střelenka Lenka - zpovědnicoví muži nejsou reprezentativní vzorek, ale obecně málokterý muž by nevycouval z plánovaného společného bydlení po mém přiznání. Scházeli jsme se dva měsíce, než jsem se odhodlala jít s pravdou ven. Čekala jsem konec, ale po prvotním šoku mi řekl, že to společně zvládneme.
S dítětem máš pravdu, byla by to zátěž a v případě selhání bych to malé mohla trvale poškodit na duši, pokud bych mu nebyla schopná dát lásku a pocit bezpečí.
Možná jsem nechtěně ublížila i malému. Je to veselé živé dítě, ale někdy musel vycítit, že jsem se mu plně nevěnovala. Chce si hrát, na mě pomalu jde absťák, dealerka nebere telefon...zatnu zuby a snažím se nedat na sobě nic znát. Ale dítě to vycítí. Nebo se nastřeluju zamčená na WC a nervy na pochodu, nedaří se, tříletý drobek se ke mně dobývá, cloumá dveřmi, tím svým zvonivým dětským hláskem se ptá - mami ty tak dlouho čůráš, pojď už ke mně...až se neovládnu a fakt hnusně ho seřvu, rozbrečí se, já ho letím obejmout a utěšit, vrhne se mi do náruče, nechápe.
To jsou hnusný vzpomínky, je mi z toho zle, fetující matka je nechutná. Nesmím dopustit, aby se to opakovalo. Nechápu, že mě očividně stále má rád.

Díky za vaše reakce, postupně se stále víc utvrzuju v názoru, že nejdřív musím dát do pořádku sebe.
Tuhle zpověď budu muset zítra z důvodu zachování soukromí smazat, ale odpovědi si uložím.
Akorát mě tu někdo označil za trosku (to akceptuji, byť je nepříjemné si to přiznat) a umístil mě do blízkosti Okamury, to ovšem důrazně protestuji, to už snad preferuju komouše!
Díky vám všem, dobrou noc.
 Teta Dana
27.09.2020 22:51:40
Může to pomoct tobě, že budeš mít důvod pro žít čistě bez drogy nebo naopak tě to potopí do dalších problémů. To se nedá říct pozice toho, kdo tě nezná osobně.

Spíš bych radil do toho rizika nejít.
 Čech24 Muž24 Kategorie
27.09.2020 22:50:39
Vůbec se mi nechcou číst reakce, takže doufám, že se nebudu opakovat. Ale z tvého textu mám pocit, že dítě bereš jako prostředek. Zaprvé k "upoutání" partnera. Jsi si nejistá vaším vztahem a málo si věříš. Ten chlap ví, koho si vybral a proč. Nezpochybňuj jeho rozhodnutí.
Zadruhé k možnému zlepšení rodinných vztahů. A do třetice jako prostředek k zlepšení vlastního stavu. Já teda nejsem matka, ale nejde aby tady dítě bylo neustále pro tebe. Mělo by to být spíše naopak. ty bys měla být ta silná, osoba, na kterou se ono může spolehnout.
Ale děti nemůžeš mít do 60, takže pokud ho i ty chceš z nesobeckých důvodů. Pokud věříš, že se o něj dokážeš dobře postarat, milovat ho a jestli cítíš, že to zvládneš, tak do toho běžte. K tomu tvůj muž je podle popisu spolehlivý a zodpovědný, takže pokud by nedejbože vztah ztroskotal, tak tě nenechá na holičkách. Samozřejmostí by byly návštěvy psychologa.
 Jedna frajerka Žena20 Kategorie
27.09.2020 21:41:02
Dano, nejsem si jistá, zda lze zpovědnicové muže brát jako průměrný vzorek...lépe řečeno - jsem si jistá, že nelze... s názory, které se tu často objevují se v reálném světě nesetkávám - nebo jen velmi zřídka.

Těhotenství a dítě není záchrana - je to naopak obrovská zkouška. Skoro všichni, které znám, si po pořízení dítěte prošli menší či větší partnerskou krizí - a ne všichni ji ustáli. U mě navíc první porod a následné mateřství spustilo klinickou depresi, a i když objektivně se mi vedlo dobře, duševně to bylo peklo. Co se týká závislostí - statisticky je mateřství naopak období, které je pro jejich vznik (či recidivu) rizikové.

Dala bych tomu čas, strach o vztah by neměl být motivací k početí - všeobecně lze říct, že rozhodnutí pod jeho vlivem nebývají dobrá.
 Střelenka-Lenka Žena37 Kategorie
27.09.2020 20:52:41
Pokus otěhotnět odkládám. Já bych k tomu došla sama, ale vidět ty argumenty natvrdo napsaný, to moje rozhodnutí urychlilo. Stejně i kdyby se zadařilo, moje idylické představy, jak bych vsechno skvěle zvládala, by se vůbec nemusely vyplnit. Uvidím, jak budu vůbec fungovat.
Odcházím x- ano, existují podivné patologické vztahy "něco za něco", přemýšlím, jestli to je i náš případ. Ale to by se mě snažil udržet v závislosti na drogách, nebo by mu to bylo fuk, ale nepodporoval by mě v abstinenci. Dávám tedy prostor i variantě, že jsem ho něčím okouzlila a skutečně mi chce pomoct. Wishful thinking :)
 Teta Dana
27.09.2020 20:47:14
Docela instruktivní uvedení do mentality různých mentálních trosek blízkých Okamurově SPD.
 Znalec života
27.09.2020 20:08:15
Tohle není dobré řešení. Proč si myslíš že by to s dítětem vyšlo, když sama píšeš že máš předškoláka a problém máš stále. Děti o které pečujete potřebují taky spoustu pozornosti a péče. Dalším dítětem byste si tak zadělali na problémy.
 LADI Muž40 Kategorie
27.09.2020 19:59:56
Jo a podle toho, jak ho popisuješ, tak máš super přítele :)
Smajlík  Frank Drebin Muž39 Kategorie
27.09.2020 19:54:39
Vůbec to není moudrý nápad. Jak dlouho jste spolu? Chtěla jsi upřímnost, budu upřímná, i když to bude bolet. Normální chlap si nepověsí na krk toxikomanku s dítětem, která mu lže a dál užívá drogy. Už vůbec si s ní normální chlap nepořídí další dítě. Takže hádám, že je to jeden z těch psychopatů, co vědí, že žena s možnostmi by od něj utekla. U Tebe má jistotu, že neutečeš. Přijde dítě a chování se otočí, možná se pak odkope a projeví se druhá tvář. Ne, druhé dítě je hloupost, ale je mi jasné, že si ho pořídíte.
Počkej s dítětem alespoň dva roky, jednak máš čas soustředit se na abstinenci a za dva roky poznáš lépe člověka, se kterým žiješ...... a zjistíš, že už s ním žít nechceš, nebo že do toho dítěte půjdeš a zůstanete spolu.
Akce dítě mi teď přijde krajně nevhodná.
 Odcházím s deštěm
27.09.2020 19:10:10
Dítě problémy neřeší, ale přidělává.
 zlomyslný hajzl Muž19 Kategorie
27.09.2020 18:36:35
Co já vím, tak dítě ještě nikomu problémy nevyřešilo ...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
27.09.2020 18:33:40
Ahoj. Tohle je extrémně komplikovaná věc na posouzení a co je správné a co pro vás bude nejlepší ví jenom Bůh.
Píšeš rozumně a sama si uvědomuješ, že z klasického hlediska to rozumné není.
Vychází tvoje touha po dítěti z vypočítavosti nebo z touhy vnést do života lásku ?
Dobré je, že dítě chcete oba. Na druhou stranu si uvědom, že právě dítě může být jednou z příčin relapsu. Smrt někoho blízkého a narození potomka jsou z neuropsychologického hlediska nejnáročnější okamžiky v životě člověka.
Pokud se rozhodnete dítě mít, prosím za to maličké - nechť je tvoje vůle pevná jako skála a odhodlání dávat lásku nekonečná jako sám Bůh. Tohle slib sama sobě.

Přeji jen to nejlepší, pevnou vůli, hodně sil a hodně štěstí.
 999Aesthetic10 Muž28 Kategorie
27.09.2020 18:05:31
Dík všem. Teď jsem naťukla to téma po telefonu s terapeutkou, ke které docházím ambulantně.
Řekla mi to samý co vy, stejně argumentovala, poukazovala na podobný věci.

Tak až tu zas bude někdo tvrdit, že zdejší uživatelé jsou zoufalci bez kontaktu s reálným světem, tak si pomyslím své.

Aktuálně se nejvíc bojím stavu po úplném vysazení opioidu. Přežít období, kdy mozek sám o sobě negeneruje pocit radosti.
Veškeré konání člověka je vlastně motivováno slastí. Jestli ta bude absolutně chybět, nedokážu si představit fungování. Mám antidepresiva, ale nečekám zázraky.
Můžu si za to sama, je to spravedlivý, logický trest. Trest za představu, že můžu pomocí chemie mozek "vochcat" a cítit se pořád v pohodě nebo se aspoň vyhnout nepříjemným pocitům.
 Teta Dana
27.09.2020 17:56:41
Jinak pěkně napsaná, upřímná zpověď, včetně té sebereflexe.
Smajlík  Frank Drebin Muž39 Kategorie
27.09.2020 17:56:02
Nevím, máš problémy sama se sebou, nejsi úplně čistá, máš už 41. Ty dítě máš, on také, tak dej do pořádku nejdřív sebe a věnujte se už svým dětem, co máte. Jinak mám v rodině mladou neteř, která když její kluk chtěl dítě, tak řekla, nejdřív svatba, pak dítě. Udělala dobře, chlapec zvážil jestli ji opravdu chce, vzali se a mají dítě. Když to tak vezmu, tak v okolí, také jeden chtěl po jedné dítě, ona mu vyhověla, měla ho s ním, nevzal si ji a pak si našel jinou s tou měl děcko a tu si vzal.
 jitrnice Žena54 Kategorie
27.09.2020 17:38:15
Těžko říct. Je to něco tak zásadního, co by to mohlo změnit, ale lepší by bylo, kdyby sis ten život dala do pořádku nejdřív sama a do toho pořádku přivedla to dítě.

Protože třeba když je krize mezi partnery, tak to dítě to taky nezachrání. Ty problémy tam prostě budou dál.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
27.09.2020 17:34:35
Děkuji všem za reakce. Ujasnila jsem si, že motivace jsou čistě sobecké. A mám co vracet svému existujícímu dítěti. To musím vychytat správný přístup. Já mám tendence mu vše vynahrazovat benevolencí, že mu vše dovolím...
 Teta Dana
27.09.2020 17:30:37
Ja osobne to vidím nejak nasledovne.
Čo sa týka dieťaťa dnes už sa roky rodenia často posúvajú. O to však aj tak nejde.
Ty chceš dieťa podľa toho, ako to čítam skôr z pragmatických dôvodov. Aby si mala istotu u udržania partnera alebo vyhrabania sa zo svojich sračiek s prepáčením. Hlavne pokiaľ ťa miluje a dáva to najavo neviem prečo vy ženy máte tú tendenciu to celé spochybňovať. Má ťa rád, je s tebou šťastný nerieš to. Takže to je skôr o tom to dieťa, že či ho vlastne naozaj chceš, pretože ho chceš. Neporadím ti, preto, že či áno alebo nie. To by si si mala už ty zrovnať v hlave.
No a, čo sa drog týka tak podľa mňa sú opiáty a závislosť na nich skôr stavom mysle. Veľa krát som v knihách čítal, ako sa po niekoľkí krát niekto vyliečil a bol čistý no aj tak si kúpil dávku. Proste je to o stave mysle. Ale to asi ty vieš.
A síce som toho veľa neporadil, ale verím, že je aspoň trochu jasné, čo som chcel povedať. A to to, že najprv si treba dať do poriadku myseľ, pretože všetko je tam. A preto ti dieťa podľa mňa nepomôže. Hlavne keď už matkou si.
 Heyy Richie22 Muž19 Kategorie
27.09.2020 17:21:50
Muže si dítětem nepřivážeš, i když teď tvrdí, že dítě chce. Buď rozumná. Zvaž svoji situaci i věk. Není to ideální pro miminko. A víš to. Raději se zaměř na své sebevědomí, protože s tím máš momentálně největší problém. Vyhledej k léčbě i nějakou terapii. Oni ti pomohou, ale neřeš své problémy oklikou přes nevinné dítě.
 Pomněnka na stráni Žena31 Kategorie
27.09.2020 17:14:46
Ne, protože to dítě nebude z lásky, touhy, ale pouze z určitých důvodů.
 zase jsem to já Žena44 Kategorie
27.09.2020 17:12:38
Liberecak - odvykám v první řadě kvůli sobě. Ale v těhotenství vidím pomoc. Hlavně co se týče nejistoty ve vztahu s pritelem. Mě dnes úplně stravují představy, že se se mnou může kdykoliv rozejít a třeba to má v plánu už dnes večer. Co mu vztah objektivně dává? Víš, jak by mě těšilo porodit naše společné dítě?
Moje motivace k těhotenství jsou sobecké, to si teď při psaní čím dál víc uvědomuju, ale to přece nemusí znamenat, že by dítě nutně strádalo. Tím, že bych se dala do pořádku, bych pak mohla o to víc vracet.

JudrmMudrLudr - dík za reakci. Asi bych měla především zkoušet vracet dluhy synovi než přemýšlet o dalším množení. To je bolestivé téma. Nebyla jsem nikdy na dítě hnusná, zlá, ale vybavuju si situace, kdy jsem se mu nevěnovala, jak by máma měla.
 Teta Dana
27.09.2020 17:11:04
Vůbec to není dobrý nápad. Píšeš, že máte nevyrovnaný vztah s přítelem, léčíš se na závislost, máš v háji vztah s rodiči, a jedno dítě už máš. Až si ty problémy vyřešíš, tak bys možná mohla nad těhotenstvím začít uvažovat. Teď rozhodně NE. Měla by sis uvědomit, že až se dítě narodí, bude tě potřebovat přinejmenším dalších 18 let.
Smajlík  Dalia Žena73 Kategorie
27.09.2020 16:59:16
Být tebou tak bych raději ještě jednou zvážila všechna pro a proti. Z toho, co píšeš, se mi zdá, že po tom těhotenství toužíš jako po nějaké berličce, hledáš něco, co tě možná odvede od tvých špatných stavů. Ale co když ne? Co když to bude ještě horší, ještě náročnější? A ono bude, protože určitě sama víš, jaké je pečovat o dítě, že to není jen růžové a že v určité fázi je to i velmi náročné, když je dítko plačtivé, nespí, je nemocné, neposlouchá, vzteká se ... Mám kamarádky, které nikdy problémy s drogami neměly a výchova dítěte pro ně byla velká zkouška nervů a psychiky. Jsi si jistá, že by to naopak potom nebyl impuls k tvojí recidivitě až přijde to náročné a budeš mít potřebu si nějak oddechnout?
 Pomněnka na stráni Žena31 Kategorie
27.09.2020 16:50:38
No v skratke asi čokoľvek, čo chceš vyriešiť dieťaťom a predtým to nefungovalo, tak to fungovať nebude a možno skôr naopak. Samozrejme, ak by tvoji rodičia chceli vnúča a dostali by ho, problémy takéhoto typu by to riešilo, ale ty menuješ všelijaké iné. A ako to tak býva, to dieťa tam staviaš do nejakých vzťahov, súvislostí, ktoré má riešiť, ešte sa ani nenarodilo. To mu môže veľmi ublížiť tak, že z neho bude prakticky duševný mrzák. Teraz je to dosť veštenie z ničoho, ale proste nie je to prekvapenie, ak to tak končí. Všeobecne poveadné, dieťa potrebuje bezpodmienečnú lásku a takto by tam boli všelijaké podmienky a vyzerá to, akoby vlastne oň nemal už vopred byť žiaden záujem. Dieťa ako prostriedok niečoho sa stáva človekom s poruchou osobnosti a celý život pekne trpí. Tak si to premysli, ako to vlastne je. Ak ťa tlačí strach z opustenia a o to, že prídeš o jeho náklonnosť, podporu a neviem aké ďalšie veci, tak to rozhodne dobrá motivácia pre to dieťa nie je. Otázka je, či vôbec premýšľaš, čo by bolo dobré pre to dieťa a to sa mi zdá, že nie.
 ctjb tvl dpc Muž33 Kategorie
27.09.2020 16:44:43
Zdvojnasob svou snahu vychovat ze soucasneho ditete slusneho, sebejisteho a platneho clena spolecnosti, nez abys mela dve deti, ktere nezvladnes
 JudrMudrLudr
27.09.2020 16:35:41
Že by se fetka dostala od drog kvůli dítěti ? Tak takovou smažku jsem ještě neviděl.... Musíš chtít kvůli svému zdraví a né kvůli dítěti... Chudák dítě.
 Liberecak Muž21 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk