Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1143024, vloženo 27.09.2020 15:12:59 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Studium informatiky
Zdravím,

Blíží se mi konec gymplu a začínám uvažovat co potom. Vím že mě baví programovánní a IT, a tak se logicky dívám na IT fakulty.

Chci se zeptat zda by tady nebylo pár hodných duší co se podělí o zkušenosti, případně nějaký tip k výběru.

Cheers
 pocketAces Muž18 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
28.09.2020 00:17:05
ytft: ty jsi gymplák nebo průmyslovák?

Takhle jednoduše se to podle mě říct nedá. Jsou různé kvality gymplů, průmyslovek a ruzné studijní předpoklady studentů.

Já si pamatuji, že některým gymplákům nešla ani matika a fyzika, odborné předměty už vůbec. Naopak jiní gympláci byli vynikající a průmyslováky strčili do kapsy v kterémkoliv předmětu.

Gympl z člověka udělá především profesionálního studenta, který se umí naučit jakýkoliv předmět rychle (efektivně). Naopak ty vědomosti může zase brzy zapomenout, nebo se je nenaučí aplikovat v praxi. Je trochu jako "průtokový ohřívač".

Průmyslovka z člověka udělá spíš odborníka než profi studenta. Učí se tam pomaleji, uzké spektrum předmětů, které jsou často provázané i s praxí. Učivo se mu dostane víc pod kůži, bude ho umět aplikovat v praxi a jen tak ho nezapomene.

Pak se gymplák i průmyslovák dostane na VŠ. Průmyslovák ze začátku těží ze znalostí, které si pamatuje ze SŠ (může být napřed i v matematice, když je z dobré průmky). Postupem času mu ale SŠ znalosti přestanou stačit, stejně jako gymplákovi. Od této chvíle se gymplákovi začne dařit lépe, protože se umí efektivněji učit (alespoň v teoretických předmětech).

Nakonec oba absolvují a nastoupí do praxe na nějakou řadovou technickou pozici. Průmyslovákovi to půjde po odborné stránce lépe, protože dělá to, co se učí už někdy od 16 let.

Gymplák pochopí, že tak dobrý vhled do technických problémů jako má průmyslovák už nezíská, ale vlastně mu to nevadí, protože se nabízejí manažerské pozice s lepším ohodnocení a vyšším společenským statusem. Díky své flexibilitě, znalosti jazyků, vystupování, kontaktům na lidi z oboru i mimo (spolužáci z gymplu - právníci, ekonomové, manažeři, doktoři, politici ...) se muto povede.

Chcete-li být větším odborníkem (v technickém oboru) jděte na průmyslovku.
Chcete-li být v životě celkově úspěšnější jděte raději na gympl.

Takto to vidím já kolem sebe. Samozřejmě to není dostatečně reprezentativní vzorek a ani jsem se nesnažil o nějakou přílišnou objektivitu.
 ZZm
27.09.2020 20:45:20
Ta neodbornost a neochota je obecně problém základního a hlavně středního školství.

Na FITu je to tak, že lidi co učí jsou buď akademičtí odborníci, nebo odborníci z praxe a ti kdo patří do obou 2 zkupin najednou jsou ti nejlepší. Ale oboje skupiny maji vasen pro svuj obor. Casto je uceni bavi, rada z nich ucit umi a prednasky jsou s nimy dobre. Kretenu je tam naproste minimum.

Je to tezka skola. Budes se muset ucit, nejen zpameti, ale ucit resit problemy a chapat souvislosti, principy (coz se na gymplu moc neuci). Programovani si tam uzijes az dost.

Umrtnost - Spousta lidi vylitala v prvaku na tom, ze dostali najednou obrovskou svobodu a neveli co s ni - tak o prednaskach hrali hry, misto aby davali pozor..
Bakalare dostala tak ctvrtina, ale je to hlavne z vyse uvedeneho duvodu, vetsina lidi kteri skutecne chteli dokoncit skolu dokoncili
 ytft
27.09.2020 20:35:34
Mno ja bych ten gympl zas tak nezatracoval, mozna se lidics prumoou budou mit askok v nekterejch odbornejch predmetech, ale ty zas budes mit naskok v matematice, ktera se hlavne se zacatku dost hodi. Nevim jak to chodi ted, ale zaxnas jsme meli v prvaku jen tri ruzne matematicke obory (lin algebru, teorii mnozin, analyzu) a pak spoustu teoreticke informatiky, kde se matika hodila taky.
 Psoug
27.09.2020 20:31:33
Jasný no, proč učit když můžeš být v korporátu za mnohem lepší peníze. A jaké máš zkušennosti s FITem? Jaký to bylo? Co professoři, náročnost, graduation rate?
 pocketAces Muž18 Kategorie
27.09.2020 19:42:06
pocketAces:

Ano, studoval jsem na FITu. a nenech se mylit, ze ty temata co jsem vyjmenoval se daji zvladnout za rok behem seminare.

Na FITu se sitim venuje !nekolik! predmetu, hardware - to same, infrastruktura (to je z casti sitarina, z casti OS a HW), OS (unix/linux) - take nekolik predmetu, datova analytika a bezpecost jsou primo cele obory

podobne je to s javou - zaklad=premet, enterprose (pokrocila) java=dalsi predmet, podobne to bylo s pythonem


Temata jsou to velmi obsahla, akorat na na gymplu je to velmi velmi strucne, bo neni cas, nebo proto ze to uci nekdo kdo o tom skoro nic nevi (velmi casty pripad)
 ytft
27.09.2020 19:21:55
Hele mnohe z těch témat co jsi zmíníl máme letos v programu toho semínaře. Je mi ale jasný že ta hodinová dotace je mizerná tak to nebude na stejným levelu jako střední.
 pocketAces Muž18 Kategorie
27.09.2020 19:17:55
ytft: A tys studoval na FITu?
 pocketAces Muž18 Kategorie
27.09.2020 19:04:47
Jdi na matfyz. To je vstupenka mezi elitu.
 zlomyslný hajzl Muž19 Kategorie
27.09.2020 18:55:27
pocketAces:

protoze gympl ti nedal zadne odborne predmety (krome nekolika volitelnych seminaru), ktere se na IT VS berou a prumkari budou mit v nich naskok

A IT neni jen programovani. Jsou to site, hardware, infrastruktura, operacni systemy, virtualizace a kontejnerizace, grafika, datova analytika, bezpecnot, AI, teoreticka informatika... Kazdy z vyjmenovanych polozekje v podstate samostatny podbor.

A i to programovani znamena nejen naucit se cca 30 klicovych slov daneho jazyka a neco funkcniho z toho vytvorit, ale take objektove programovani, efektivni algoritmy (sorty, heuristiky), programovani ve vlaknech (paralelizace), navrhove vzory, a konecne abys mohl byt uplatnitelny komercne take bezne pouzivane frameworky/knihovny. U javy napr. spring(boot), hibernate, swagger...

Dulezite je take zvolit si spravny jazyk, ktery se pouziva na co nejvetsim mnozstvi systemu/zarizeni. me treba zivi python.

No a tohle muzes potkat treba prave na FIT CVUT
 ytft
27.09.2020 18:26:04
ytft:
Proč litovat gymplu?
Programuju sám + máme několik seminářů o programování na které chodím.
 pocketAces Muž18 Kategorie
27.09.2020 17:55:18
Na FIT CVUT te prograovat fakt nauci. A budes litovat, ze jsi byl na gymplu.
 ytft
27.09.2020 17:04:38
Tak tak. A najdi si ke studiu brigádu v oboru, získáš cenné záznamy na CV které se ti budou hodit, až se školou skončíš. Řada firem má trainee programy.
 asdf9876 Muž27 Kategorie
27.09.2020 16:53:48
Je to jedno, stejně tě tam programovat nenaučí. Na to se musíš nechat zaměstnat.
 Petr Z Prahy
27.09.2020 16:26:28
V podstatě kdekoliv kromě ČZU počítej s matikou která je těžší než na střední.
 asdf9876 Muž27 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk