Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1143009, vloženo 27.09.2020 12:33:50 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Půst
Drželi jste někdy půst? Jak dlouho? Co si myslíte o půstu?
Já vlastně automaticky skoro celý život mám ten přerušovaný půst 16/8, 16 hodin bez jídla, 8 hodin s jídlem, protože já prostě nesnídám, nikdy jsem nesnídala, nemám ráno náladu, hlad, ani chuť k jídlu. Pak dvakrát týdně držím jeden den půst, ne po sobě následující dny. A nejím celý ten kalendářní den, ne 24 od večeře do večeře třeba, a pak ten další den zase začínám obědem, tak celkově je to 40 hodin. No, jednou jsem vydržela 7 dní nejíst a to bylo z náboženských důvodů tehdy. Zvládám to dobře, nemám pocit nějakého velkého hladu, nejím pak o to víc. Jak jsem držela ten půst 7 dní, tak mi jídlo nechybělo, nejhorší na tom byla ta voda, protože tehdy jsem vůbec nebyla zvyklá pít vodu, to bylo strašné, teď piju vodu i normálně, tak to už mi problém nedělá.
Tak já si myslím, že půst je dobrý, protože když třeba dva dny z toho týdne nejím, tak za ten týden sním v součtu míň kalorií. Taky věřím tomu, že to snižuje tu inzulinovou rezistenci a tak, takže to pomáhá na hubnutí i tím, a ne jenom, že se sní míň kalorií.
Takže teď se chystám k půstu, chtěla bych vydržet takových 14-21 dní. Dneska už jsem začala (jestli mi manžel nekoupí medovník, až půjde do obchodu, to bych musela odložit od zítřka). Dělám to kvůli hubnutí, náboženské důvody nehrají žádnou roli teď.
No a ještě mě napadlo, jestli tady mám třeba každých pár dní napsat nějaký update, jak to jde, jak se cítím, jak ubývají kila... Jestli by vás třeba něco takového zajímalo?
No a co vy a půst ať už ze zdravotních, hubnoucích nebo náboženských důvodů?
 Diamond vampire Žena26 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
28.09.2020 23:12:17
Já bych byl i pro denní aktualizace, ale určitě jsem zvědavý na výsledky, a taky na pocity a dojmy.
Sám si dám občas půst jednodenní (tj. asi 32 hodin, od večeře do snídaně), někdy i dvoudenní, ale víc jsem zatím nezkoušel.
Nedělám to ale kvůlu hubnutí, spíš takové pročištění. A taky u toho nijak trvale nezhubnu, i když druhý den vážím o půl kila míň.
 bilej tygr Muž70 Kategorie
28.09.2020 17:46:56
Ne, prosimtě, nedávej sem žádný denní "updaty". Ale můžeš napsat, jak dlouho jsi to vydržela, v tom problém nevidím.
 Zlokůň
28.09.2020 15:55:01
Ten zpomalený metabolismus je možná správně, jen by člověk neměl tolik jíst.
To je vlastně výhoda.
 Positive plus Muž Kategorie
28.09.2020 15:24:25
> Diamond vampire

Musím upřesnit ten metabolismus, jak to chápu. Já jsem nemyslel výdej energie spojený s metabolismem, ale způsob zpracování energie z potravin metabolismem. Pomalejší metabolismus zpracuje více kalorií z méně potravin a přetrvává to déle, než jen po dobu půstu.
Proto může fungovat cvičení tabata, které naopak metabolismus urychlí a spaluje se více i v čase bez cvičení.
 Positive plus Muž Kategorie
28.09.2020 14:45:25
Počet spálených kcal se sníží, protože se metabolismus dá do úsporného režimu (stejně jako při jakékoliv dietě). A ano s tím metabolismem máš pravdu.
 rambousek
28.09.2020 14:33:40
rambousek: No ale zpomalí se přeci snad tím, že nespotřebovává energii na trávení... Jakože ne trvale, ale velmi rychle se to vrátí k normálu, jak začneš jíst... No, po ukončení, jak si vzpomenu, týden nic není, to spíš třeba za 3 měsíce se opravdu prokazatelně ukáže jojo efekt...
Jojo efekt je z toho, že lidi drží dočasně dietu nějakou dobu a pak se na to vyserou a začnou zase jíst jako předtím a možná se ještě přecpávat, aby si to vynahradili. Takže když budu držet půst a potom si dál hlídat kalorie, abych byla v deficitu, tak asi v pohodě....
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
28.09.2020 14:23:59
Ještě jednou se vyjádřím a to konkrétně ke "zpomalení metabolismu".

Přestože jsem předtím ten půst chválil, tak teď musím podotknout, že opravdu "zpomalý metabolismus" a bude se spalovat méně kalorií, nepřijdeš jen o tuky, ale i svaly.

A teď k "normální dietě - ať už se 3 nebo 5 jídly. Základem je kalorický deficit. Kalorický deficit "zpomalý metabolismus" a bude se spalovat méně kalorií, nepřijdeš jen o tuky, ale i svaly.

Protože půst je také kalorický deficit a fyzika je fyzika!

A ne, pokud osoba začne pravidelně cvičit, neznamená to, že zhubne! A i kdyby jedla "zdravě" a cvičila, tak může ztloustnout! Protože opět tloustnutí, nabírání svalů anebo hubnutí je způsobeno kalorickým surplusem či deficitem a i když někdo hloupý tvrdí, že se kalorie nemusí řešit, tak je to omyl! Sice kalorie nemusíme počítat (např. díky půstu, low carb atd.), ale pořád existují a já jsem toho důkazem. Jednu dobu, když jsem byl nezkušený, tak jsem jedl 6x denně, hodně bílkovin (které jsou potřeba - dá se hubnout i na sladkostech, ale podíl ztráty svalů bude enormní a tuky neubydou tak moc jako při zdravé stravě či půstu, jelikož dochází k lipogenezi) a posiloval (45 min denně) a běhal (10 km za rovnou hodinu), ale asi tak každý druhý den jsem neodolal a ze 6 jídel udělal sedm a zbaštil pytlík sušenek. Vždyť to přece zase tolik nevadí, když tolik sportuji, tak můžu jíst co chci! Ne! Onen pytlík (400 g) měl 2000 kcal a přestože jsem během spálil 550 kcal a posilováním takových 250 kcal, tak jsem tloustnul. To mi ale došlo později.

Takže, ať se Ti půst vydaří a informuj nás prosím třeba každý den, jak jde hmotnost dolů! A taky napiš třeba týden po půstu, abys ukázala, že jojo efekt funguje jinak, než si někteří zdejší myslí a Tobě se vyhne.
 rambousek
28.09.2020 11:33:02
Já zvládnu držet "půst" tak 3 hodiny. Pak mi nějak klesne cukr nebo co a je mi blbě...
 Slečna pod kaštanem Žena30 Kategorie
28.09.2020 10:29:17
Teta Dana: Protože to není, že tě jenom vidí a neví, jestli jsi vdaná, oni se s tebou přijdou bavit...
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
28.09.2020 05:48:57
Nemůžeš jít do kostela bez manžela, protože by se lidi divili? V tobě je to vesnické/maloměstské uvažování hluboce zakořeněné. Proto mě udivuje, proč se ti to prostředí protiví. Málokterý člověk tvého věku se tolik řídí tím, co si proboha o mně pomyslí lidi.
 Teta Dana
28.09.2020 00:21:27
>Diamond vampire

Ale zase modlit se za manžela, aby uvěřil, napravil se nebo tak, není nic špatného.
Nedokážu posoudit tvého manžela.
 Positive plus Muž Kategorie
28.09.2020 00:13:36
>Diamond vampire

Asi chápu, to si musíš vyřešit s manželem. Když je věřící, tak jeho hlavou by měl být Kristus.

Kvůli Covidu ne, ale je pravda, že pohybu mám málo.
 Positive plus Muž Kategorie
28.09.2020 00:00:04
Positive plus: Jednou jsem tam byla... No a oni se tě ptají, řekneš, že jsi vdaná a hned, proč manžel nešel s tebou, jestli je manžel věřící... Mně to fakt vadí, jak kdybych vypadala, že mě manžel nemá rád a nechce se mnou jít, nebo chudinka, co se modlí za manžela aby uvěřil... Když jsem byla sama, tak mi tam nevadilo chodit sama... Ale chodit tam sama vdaná vzbuzuje v nich otázky a be mně blbý pocit...
Jo ale zpomalí se leda tak na ten jeden den a to ještě leda tím, že nevydává energii na trávení, a to fakt nepřebije ty ušetřené kalorie, to se hned vrátí do normálu. Teď přibíráš možná že jsi kvůli Covidu doma, ne?
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
27.09.2020 23:55:52
>Diamond vampire

Jo a ta tabata není na nabrání svalové hmoty.
Je třeba 5 minut intenzívního cvičení.
 Positive plus Muž Kategorie
27.09.2020 23:49:46
>Diamond vampire

Ne organimus, ale metabolismus se zpomalí a je učinnější spalování kalorií z potravin. Takto jsem to slyšel. Smysl to dává.
Každopádně, ačkoliv už o takto dělám dlouho, tak zpočátku jsem opravdu hubnul, ale teď přibírám. :-)

Jasně, že mám za co držet půst. Pořád je co zlepšit a spoustu lidí v okolí nevěřících. Nedržím za sebe.
A modlím se taky dost.
Jestli to manželovi nevadí, tak proč bys nešla sama? Třeba pak taky začne. Máš zbytečné obavy.
 Positive plus Muž Kategorie
27.09.2020 23:36:05
Positive plus: To je nesmysl, organismus se nezpomalí. A i kdyby, tak jestli se zpomalí třeba o 100 kalorií na den po tom jednodenním půstu, tak stejně to má efekt jenom ten jeden den a nezpomalí se dlouhodobě. No a to nepřejíš, když za den ušetříš 2000 kalorií, co jíš normálně, tak ten další den nesežereš dvakrát tolik jídla, aby sis to vynahradil přeci, třeba si dáš nějakou dobrotu navíc, ale nepřejíš ty kalorie, cos půstem ušetřil... Cvičení já odmítám, můj cíl je postava no fit no fat, jenom hubená, bez viditelných svalů. Navíc ukládání způsobuje inzulin a půstem snižuješ inzulin, takže fakt nebudeš o to víc ukládat, to je mýtus.
To máš dvakrát týdně za co držet půst? A hodně se modlíš? Já bych asi potřebovala chodit do sboru, aby se to nějak vyřešilo ta krize, ale prostě mám blbý pocit tam chodit sama, když jsem vdaná...
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
27.09.2020 23:18:57
>Diamond vampire

Kalorií sníš míň, pokud se udržíš na uzdě, ale zpomalí se metabolismus, takže míň kalorií spotřebuješ a tělo asi má tendeci ukládat zásoby. V naší civilizaci toho sníme velmi moc. V Indii mají třeba misku rýže za den. Pokud chceš hubnout, tak doporučuji krátkodobé intenzívní cvičení k tomu. Jmenuje se to tabata. Urychlí se metabolimus a hubne se i když se člověk nepohybuje.
Jasně, já držím vždy za něco a prý to funguje tak, že když se drží půst, tak Bůh potom toho člověka vyšle, aby to vyřídil.
Křesťané jsou lidé chybující, s tím se musí počítat. Jde o Boha.
Já bych taky potřeboval chodit do sboru, ale teď nemůžu se pořád rozhodnout pro vyhovující, jen daleko.
Smajlík  Positive plus Muž Kategorie
27.09.2020 23:05:53
Nevnímám realitu: No, to si naředím, to právě aby se nastartovalo trávení jenom tou tekutinou a nemuselo to hned zpracovávat pevnou stravu, i když měkkou... Ne, to já nemám asi nic tak závažného, mně jde o to zvrátit tu inzulinovou rezistenci, protože to mám podezření, že bych mohla mít a zhubnout... Jako čekala jsem, že lidi hned myslí na jojo efekt a tak, ale kolik jich tady je... Asi jsem doufala, že by se tady mohlo sejít víc lidí, co se o to zajímají a nemají hned takové předsudky k tomu...
Ale uvítala bych asi nějaké větší doporučení na ten návrat k jídlu, toho se bojím víc než toho půstu, jak to zvládnu... Tak jsem to chtěla nastartovat těmi naředěnými džusy, pak přidávat vařenou zeleninu, banán, čerstvé ovoce, pečivo, olivový olej... Ale asi teda tu šťávu a přesnídávky jenom úplně na nastartování a pak zeleninu a ovoce až později, protože to má větší množství sacharidů a cukrů než zelenina...
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
27.09.2020 22:58:20
Positive plus: Tak minimálně to pomáhá, že sníš míň kalorií za ten týden. No a ty asi z náboženských důvodů, že? Já nevím, spíš křesťani mě zklamali... Já mám fakt krizi, nevím, co s tím... Můj muž v Boha věří a říká mi, ať se modlím, ale já se nechci modlit... Ale on je typ, že nechce chodit do sboru, já jsem zase k té víře potřebovala chodit do sboru a nechci tam chodit sama, když jsem vdaná, protože lidi, co jsou v manželství tam chodí s manželem a divili by se, že se mnou nejde...
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
27.09.2020 22:56:47
Diamond vampire: ten začátek s tím co píšeš asi zvládneš, ale podle mě je nejlepší tam ládovat napařenou zeleninu a ty šťávy až trochu později, ale asi neublíží, pokud tam nebude zbytečně moc sacharidů (tzn. nepřepiješ se tím) a možná to radši nařeď vodou, někdy je to na začátek moc koncentrovaný

jinak u toho návratu jsou kritický první dny, když neuděláš chybu u toho, tak se to pak už vstřebá, byť tim třeba nedotáhneš tu regeneraci na maximum, ale to je asi jedno, pokud si neléčíš zrovna rakovinu nebo tak něco

ty kojenecký výživy, tam je přidanej cukr, ale když to dáš až za několik dní po startu, tak to z mojí zkušenosti nevadí (ale jestli je to úplně správný ti nepovim, protože to prostě nevim)

a asi to sem dávat nemusíš, nebo klidně jo na provokaci osazenstva posedlýho jojo efektem (kámošova sestřenice zhubla hladovkama 70 kg a už je nikdy nenabrala zpět, je to několik let), ale já jsem na nějaký razení moc flegmatickej a asi mě cizí hladovky už moc neberou ... četl jsem dřív celej pust.cz , když tam bylo starý fórum , tam bylo zkušeností na několik životů...
 Nevnímám realitu Muž88 Kategorie
27.09.2020 22:52:18
Obvykle držím taky dva dny v týdnu půst.
Na hubnutí to moc není.

Silně pochybující - Bůh tě určitě nezklamal.
 Positive plus Muž Kategorie
27.09.2020 21:47:17
Adur: Já jsem byla silně věřící, teď jsem silně pochybující ve velké spirituální krizi.
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
27.09.2020 21:02:46
Já měl půst jen jednou a bylo to po vánocích. Už jsem tu o tom i psal. Přibral jsem tenkrát čtyři kila. Rozhodl jsem se vůbec nic nejíst. Nebylo to příjemné, ale po třech dnech bez jídla byla ta nadbytečná kila pryč. A také jsem přestal mít chuť na přejídání se, stačilo mi toho už méně.
 Researcher Muž81 Kategorie
27.09.2020 20:57:46
No, a ty seš teda věřící křesťan, když jsi držela půst z náboženských důvodů? Nebos byla dřív a teď už nejseš?
 Adur
27.09.2020 14:58:09
Jednou jsem Četl o pustu a rozhodl jsem se že to zkusím, držel jsem to 14 dní, ale pil jsem do toho i ovocné šťávy takže nějaký minimální přísun energie jsem měl, do toho jsem pil ještě 1 skleničku slané vody aby mi to projelo střevama a vyplachlo to že mě nanos který se tam nashromáždil, celkově jsem se pak cítil dobře mentálně i fyzicky, ani jsem neměl tolik nutkání se něčím natlaskat

Když jsem pak držel půst 7 dni jen o vodě, tak mi byla zima, nemohl jsem se pořádně zahřát, sem tam mě bolela hlava, a myslel jsem hodně na jídlo
 Meteorolog
27.09.2020 14:57:16
Podle mě si půstem ještě víc zpomalíš metabolismus a bude se ti těžko hubnout.
Kdybys pravidelně cvičila (já vím, ty nesnášíš svaly!) a často jedla, nemusíš vůbec počítat kalorie, tělo bude efektivně spalovat a nebudeš si s váhou muset dělat hlavu.
Mně bylo 40 a nosím stejnou velikost oblečení jako ve 20, protože nejsem líná si každý den krátce zacvičit. Pak nemusím řešit systém stravování a kalorie.
Všimla jsem si, že je pro tebe tohle téma hodně důležité a kila navíc ti působí komplexy. Tak prosím nerozhoď si metabolismus nějakou přiblblou hladovkou. Budeš pak přibirat i ze vzduchu.
 Teta Dana
27.09.2020 14:52:44
rambousek: Vždyť jsem vyloženě psala, že to nedělám z náboženských důvodů, ale čistě zdravotních a hubnoucích, takže úplně v pohodě. Ale dělají to lidi i z náboženských důvodů, i já dřív, tak jsem to chtěla zahrnout do diskuze o půstech všeho druhu.
Já si myslím, že zrovna u mě je možné, že už mám nějakou tu míru inzulinové rezistence, protože jsem dřív třeba dlouhodobě pila JENOM colu a tak. No a tak si myslím, že jestli si ty buňky odvyknou na ten inzulin, tak to tu rezistenci může srazit i z dlouhodobého hlediska, dostat do do normy dlouhodobě. Jinak jasně na tu hladinu to funguje krátkodobě, ale když už někdo je v tom stavu, že má tu rezistenci, tak mu to tu rezistenci může zvrátit dlouhodobě. Jinak už měsíc jedu v kalorickém deficitu i jako s jídlem. A taky ten denní půst jednou až dvakrát týdně mívám.
A taky snad to tělo není vyvinuté nebo stvořené jako debil. Když se tuk ukládá z důvodu zásob na delší časy, tak by to tělo bylo debil, aby v době půstu nevyužilo ty zásoby tuku, co si pro ten účel vytvořilo, a spotřebovávalo svaly a důležité věci... Takže se nebojím, že by mi to nějak ublížilo a jsem přesvědčená, že se to po pár dnech nějak přepne na pálené těch tukových zásob.
Nabrat svaly nechci, můj cíl je no fit no fat typ postavy, takže cíleně odmítám hubnout pomocí cvičení. Nelíbí se mi svalnaté ženské.
Ale lidi k tomu mají hodně předsudků, no.
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
27.09.2020 14:40:46
Je to tady plné hoaxů a vědeckých poznatků, které byly tak před 20 lety vyvráceny. Nejdříve se ale vyjádřím k náboženským důvodům... náboženství by mělo dle mého být zakázáno a držet půst kvůli pohádkám je k smíchu.

Ale teď k tomu inzulinu, možnému ukládání tuků atd.
1) To, že nesnídáš, je úplně v pořádku.
2) To, že nejíš více, než 3 jídla denně, je v pořádku.
3) Tuky se nezačnou ukládat z kalorického deficitu (ten se dá docílit půstem, keto, lc nebo i jedením 6 jídel denně). Vždyť ten, kdo to tvrdí, asi nechápe základy fyziky.
4) Ano, půst má výborný vliv na inzulin i cholesterol, ale jen v daném časem. Ve výsledku ale po několika půstech to kladný vliv bude mít, ale ne vyloženě obrovský, jak se uvádí. Ale inzulin je hlavním anabolickým hormonem. Takže, pokud bys chtěla nabrat svaly, tak je potřeba.
5) Radši se do toho nepouštěj po hlavě, 20 dní po delší době není jen tak.

To, že tu někdo hloupý uvádí špatné údaje a ještě hloupější se ho zastávájí, že to nemá smysl, neznamená, že mají pravdu anebo, že se mýlíš.

A promiň, jestli jsem Tě urazil ohledně náboženství, ale je to můj názor.
 rambousek
27.09.2020 13:56:40
Nevnímám realitu: Děkuju za dokument ještě, i když už mám nastudováno. Návratovku plánuju začít, že si koupím chlazené fresh džusy v Albertu nebo v Bille tak na dva tři dny a pak budu jíst asi třeba banány, rozvařenou mrkev a takovou měkoučkou rostlinnou stravu a pomalu přecházet na normální stravu... No a ovocné dětské přesnídávky budou OK, nebo tam je asi přidaný cukr, tak asi radši ne?
To já taky věřím, že se tím tělo zregeneruje a právě bude "pojídat" nějako nepotřebnou poškozenou tkáň a svaly a důležité věci si bude šetřit.
Jo, já mám taky kamaráda, co dal 40 dní, ale to se asi necítím a taky kvůli návratovce potřebuju moct do Vánoc normálně jíst kvůli tradiční rodinné návštěvě. A taky prostě si myslím, že by se nemělo hned 40 dní, ale nejdřív zkusit těch 14-21 dní třeba...
Právě minule po tom týdnu jsem skončila přesně 7. den, jak jsem měla tu první krizi, ten přelom a fakt mi bylo zle, byla jsem hrozně slabá. Později jsem se dozvěděla, že právě kdybych to vydržela, tak by to během toho dne přešlo a právě by se to přelomilo do toho efektivnějšího systému to tělo. Ale tak už jsem to jednou zažila, tak vím, že to přijde a že stojí za to to ten den slabosti vydržet, že je to ten důležitý přelom.
A ty když teda se zajímáš o půsty bys třeba uvítal jednou za pár dní, jak se cítím? A když máš zkušenosti, tak bys mohl radit :-D

zase jsem to já: Takže vlastně jedeš přerušovaný půst OMAD (one meal a day), to je taky dobré.
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
27.09.2020 13:45:57
jenjdukolem: Nepiju, já nesnáším hořkou chuť (kromě hořké čokolády). Já piju jenom slaďoučké mlíčko s lehoučkou kávovou příchutí (Eiskaffee Hochwald). Ale neslazenou kávu při půstu můžeš, i třeba se lžičkou mléka. Prý můžeš až 20g sacharidů denně aniž by to nastartovalo trávení, tak když musíš brát léky, můžeš. Já mám teda na den delší v plánu pít vývar, abych doplnila ionty a měla nějaký pocit chuťového uspokojení. Mě tehdy při tom půstu hodně bolela hlava, až nedávno jsem se dočetla, že to mohlo být nedostatkem iontů, protože já jsem vůbec nedoplňoval sůl. Všude je, jak je sůl nezdravá, ale sodík přenáší nervové vzruchy, tak to dává rozum, že se musí trochu doplnit ionty i při půstu, samozřejmě nepřehánět to.
Já s vůlí problém nemám, jak už začnu. Tehdy ten týden jsem měla chutě, ale ne hlad. Ten jeden den je v pohodě, to je vlastně chvilka. A je to lepší, když máš co dělat, aby ses nenudil a nemyslel na jídlo, že jo... A taky jsem dřív zkoušela ty půsty 24 hodin od večeře do večeře a to mi přišlo horší než ten celý kalendářní den prostě, protože jsem se ten den těšila na tu večeři, co měla být za chvilku, a furt myslela, co si udělám. Když máš jíst až další den na oběd, tak prostě na to tak intenzivně nemyslíš a netěšíš se jako když máš jíst za pár hodin večeři... Ale když jsem měla těch víc dní, tak fakt hlad vymizí, tělo se adaptuje, jenom chutě. S vůlí mám spíš teď problém to odkládání, že ještě poslední dobrotu si dám, když mi manžel koupí medovník, tak se nic nestane to o den odložit... Takže jo, mám sklon to odkládat a říkat si ještě poslední dobrotu, ale jak už začnu, tak mi to fakt problém nedělá. Nebo třeba při jednodenním půstu jsem klidně připravovala jídlo na další den a fakt jsem neochutnávala a nerozežrala se.
Ale tak klidně třeba jednou za 2-3 dny napíšu, jak to jde, začínám teda zítra, zítra je muž celý den v práci, tak mě nenaláká to zas odložit a jak už začnu, tak si to zkazit nenechám :-D Já vím, že je tady spousta lidí, co to nechápe a myslí si, že to akorát ubližuje, tak jsem ráda, že se našel někdo, kdo k tomu taky nemá předsudky a přečetl si něco asi o tom s tím inzulinem a tak...
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
27.09.2020 13:45:10
Strašně dávno, ale max 3 dny. Ale jsem zvyklá spoustu let jíst jednou za den a to mi vyhovuje, takže tak.
 zase jsem to já Žena44 Kategorie
27.09.2020 13:43:20
jo dostkrát, nejvíc 3 tejdny (víckrát), kámoš i přes 40 dní, nejzajímavější jsou podle mě regenerační a ozdravující účinky ... hubnutí a nějaký jiný benefity jsou podle mě spíš vedlejší efekty

už jsem sem ten dokument několikrát dával, ale docela fajn pro úvod, pokud to někoho zajímá, i když tam vůbec neni všechno:
https://youtu.be/R71czWdL2gU

nejlepší je začínat kratšíma, dávat to skokově je docela záhul a taky je potřeba mít nastudováno co a jak, když nastane problém a pak návratovou dietu, člověk si může ublížit, tak jen doufám, že máš nastudováno
Smajlík  Nevnímám realitu Muž88 Kategorie
27.09.2020 13:39:47
půsty jsou dobrá věc, ale je třeba s nimi umět zacházet. Asi jako se vším, co se týká stravy. Sám dodržuju jednodenní.

Půst obecně čistí tělo. Vyčistí střeva, tělo se srovná, znovu se nastartuje. Je vhodné ho dělat pravidelně.

V tvém případě si fakt objednej lůžko v nemocnici, protože tohle nejde dělat nárazově. Navíc když tvoje strava obecně je dost šílená.

K tomu inzulínu a obecně cukru. Tělo by mělo jíst pravidelně 4-5x denně právě proto, aby zůstala stálá hladina cukru v krvi a tělo fungovalo přirozeně stále stejně. Tím, že prakticky nesnídáš, tak jdeš do obrovského deficitu a pak prvním jídlem, obědem, to doháníš. Takže druhý extrém. Přesně takto vzniká cukrovka a další problémy jako třeba problémy s příjmem potravy, nadýmání atd.

A tohle je jen 1 z tvých problémů. Měla bys začít u vlastní hlavy a návštěvou psychiatra, protože dle tvých názorů brzy skončíš velmi špatně....
Smajlík  zajdiZaPsychiatrem
27.09.2020 13:37:18
Diamond vampire: Jak píšu, znám lidi, co mají získanou cukrovku a obezitou natož nadváhou nikdy netrpěli.
Smajlík  Vystydlé kafe
27.09.2020 13:33:14
Vystydlé kafe: Inzulin právě způsobuje ukládání. A můžeš mít inzulinovou rezistenci, vlastně náběh na cukrovku 2. typu a to pak znamená, že máš inzulinu čím dál víc, ale buňky na to nechtějí reagovat. No a to pak celkově právě způsobuje tloustnutí, že je to tělo na to tím inzulinem nastavené, aby ukládalo. Takže půstem klesne inzulin, ty buňky si na to odvyknou a budou jim stačit normální dávky a můžeš zvrátit tu cukrovku, když už na to máš náběh... A taky tím, že budeš mít míň inzulinu, budeš míň ukládat. Takže to pomůže dlouhodobě nastavit tu hladinu inzulinu příznivě k hubnutí. https://www.paleocoach.cz/blog/fyziologie-pustu Tady je to třeba pěkně popsané, já to asi neumím tak vysvětlit...
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
27.09.2020 13:27:47
Já ti děkuji, zes to sem napsala, protože mne půst také pomáhá. A mám na něj podobný názor a dobrou zkusenost. Nemám vsak vůli snést delší dobu ( tj. tyden) bez odpoledniho jídla, i kdyz take nesnidam, dat si něco odpoledne je ma denni radost. Přitom vim a cítím, ze tělo by potrebovalo vydrzet . Rozhodne proto uvítám, když sem občas postnes, jak ti to jde, kvuli inspiraci. A zeptal bych se. Ty asi vůbec nepijes kávu, natož v době půstu? Je to ma vášeň...
 jenjdukolem
27.09.2020 13:27:29
Diamond vampire: Co s inzulinem? Tak budeš mít nižší hladinu cukru v krvi, nebudeš mít hypoglykémii, no. Já znám lidi se získanou cukrovkou, co jsou hubení jako kost. Takže tu pleteš jabka s hruškama.
Smajlík  Vystydlé kafe
27.09.2020 13:25:23

Smajlík  teq
27.09.2020 13:22:14
Vystydlé kafe: S každým jídlem akorát stoupne inzulin, právě bez snídaní má ten inzulin čas klesnout. Takže hodně porcí během dne = hodně inzulinu.

teq: Já jsem zase na základě vysvětlení přesvědčená o té teorii, že půst snižuje inzulinovou rezistenci, dává mi to prostě smysl a načetla jsem o tom hodně.
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
27.09.2020 13:14:09
Inzulin je věc jedna, hladovění organismu, dlouhodobý nedostatek živin a nutnost těla jet na dluh věc druhá. Netrénovaný organismus je nenadálým velkým hladověním extrémně stresován a jak říkám, pokud to budeš opakovat, začne ukládat vše, co byť jen ochutnáš, aby se připravilo na další období nedostatku a hladu. Nejen, že nezhubneš, ale takhle přibereš - přesně, jak píše Odcházím s deštěm.

Prostě se sebrat a říct si, že 14 dní budu hladovět, je spolehlivá cesta do nemocnice. A už nejde ani o váhu, o pár kilo méně nebo navíc, ale o zdraví. To bys fakt neměla tak lehkovážně riskovat. Kdo ti ho vrátí, když si ho zbytečně odstřelíš? Nikdo
Smajlík  teq
27.09.2020 13:13:59
Odcházím s deštěm: tohle nemá smysl... jakmile slyšíš argument “není to pravda, ale mohla by být”, tak je zle... ;-)
 Marika Bobika Žena34 Kategorie
27.09.2020 13:11:10
Na hubnutí hladovka ne. Nauč se jíst pravidelně po menších porcích, takže v prvé řadě se naučit snídat. Jinak si tělo bude uchovávat tukové zásoby stále.
 Vystydlé kafe
27.09.2020 12:52:35
Odcházím s deštěm: Tak se prostě nevyjadřuj, no. Mysli si, co chceš, já prostě věřím té teorii s inzulinem a že na to půst pomáhá.
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
27.09.2020 12:49:47
teq: To není pravda, právě že tím klesá inzulin a inzulinová resistence. Inzulin právě způsobuje ukládání. Mně to právě vůbec problém nedělá ten jeden den třeba. Já se někdy i probudím a vyloženě cítím, že nemám jíst, že si to tělo asi potřebuje odpočinout od jídla. Ale jasně když je někomu třeba fakt špatně, tak asi to nemá dělat. Ale mně to vyhovuje. A někdy zas chci mít půst, ale prostě cítím, že je mi špatně z hladu, to poznám, tak pak jím. A celkově když je horko, tak spíš musím jíst a je mi zle z hladu, takže v zimě je to lepší.
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
27.09.2020 12:48:17
Ty si o svých experimentech mysli co chceš. Pokud ale chceš žít zdravě, prober svůj jídelníček s dietologem. Mám dojem, že máš jakési zdravotní problémy. Ani na fotce jsem tě nikdy neviděl, ale tuším, že máš tzv. přes váhu. V tom případě by ses tou radou měla řídit určitě.
 Teremtete
27.09.2020 12:47:59
Diamond vampire:
Prvně, ptáš se v této diskusi, co my a půst..... i z náboženských důvodů. Proto Ti píšu, že tohle rozebírát netřeba.
K druhému bodu - mýlíš se, jako už mnohokrát, ale když chceš být buřtík, pokračuj tímto stylem.
 Odcházím s deštěm
27.09.2020 12:45:01
krátkodobý půst ze zdravotních, případně náboženských, důvodů mi přijde super. o dlouhodobém se jako nezkušený laik vyjadřovat nebudu, jen myslím, že na ten je podle mě třeba nátura, příprava a velmi zodpovědný, rozumný přístup.
někdy bych ráda čas od času poctivý jednodenní, jenže když mám hlad, je zle. a bez snídaně už vůbec nedokážu existovat. možná by stačilo jen upravit jídelníček než vše škrtnout. třeba jen ovoce, zelenina..
hladovění kvůli hubnutí mi přijde pitomé. jednak si tím zaděláš na poruchu příjmu potravy a druhak naučíš tělo po obdobích hladu ukládat do zásob vše, co poté zkonzumuješ.
 teq
27.09.2020 12:44:07
Odcházím s deštěm: Taky to nedělám z náboženských důvodů :-D Takže proč bych se o tom nebavila... Třeba to někoho bude zajímat... No, tak si přečti něco o půstu, to vůbec tak není, jak říkáš.
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
27.09.2020 12:42:15
Půst není třeba dávát na odiv. Toť první věc. Druhá věc je, že pokud chceš zhubnout tím, že tři týdny nebudeš jíst, tak jsi úplně mimo a o tom, jak funguje tělo, nevíš zhola nic. Jen si zaděláváš na jojo efekt. Zhubneš, ale dvakrát tolik pak v krátké době přibereš.
 Odcházím s deštěmPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk