Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1142981, vloženo 27.09.2020 00:22:55 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Slabá koruna a ekonomika v ...
Už dlouhou dobu si říkám, že pro běžného občana je život v ČR z hlediska bohatství dost na ho.no pro nízké mzdy a vysoké daně.

Ted po rekordním státním zadlužení to vypadá i na rostoucí nezaměstnanost a s negativními zprávy o koronaviru to táhne korunu dolů, takže opět všechno z dovozu zdraží.

Čekáte že půjde ekonomika více do ho.en jen v ČR nebo to lze očekávat globálně? A přijdou nějaké masivnější propady na burze, masivní propouštění apod?
 Vylity geniu Muž28  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
27.09.2020 15:37:58
Beer01: Jenže nula od nuly. Pojde, když spousta surovin k výrobkům na vývoz se se dováží. Dost věcí se dováží.

Nejsme Čína, které se vyplácelo dlouho podhodnocovat Juan.
 Čech24 Muž24 Kategorie
27.09.2020 13:54:15
Zapomněl jsem napsat, že šlo o zvýšení úrokových sazeb v případě maďarského forintu a liry a pokud bude koruna klesat, budeme se takto bránit.
 matouch3 Muž48 Kategorie
27.09.2020 13:48:31
To není jen o vývozu, při tomto kurzu, jak píše Beer. Teď je to především o spotřebě.
To potvrzuje i vyjádření CNB, že v případě oslabení koruny je připravena zasáhnout. Rusnok to dává pochopitelně do souvislosti s domácí spotřebou.
Udělali to tak v Maďarsku teď nedávno a forint posílil. Též turecká lira takto úspěšně vzdoruje. Jinak žádné masivní propouštění u nás nebude. Co se týká Škody Auto, máme štěstí, že Wolkswsgen je evropský leader v EV...
 matouch3 Muž48 Kategorie
27.09.2020 12:39:45
napsals-
Čekáte že půjde ekonomika více do ho.en jen v ČR nebo to lze očekávat globálně? A přijdou nějaké masivnější propady na burze, masivní propouštění apod?
---
Prozatím lze očekávat krachy některých restaurací a propouštění zaměstnanců restaurací.

Hospodářství ČR je "provázané" s hospodářstvími ostatních evropských států, především s německých hospodářstvím. Myslím si, že mnohaletý export do Německa z ČR je v rozmezí čtvrtiny až třetiny velikosti exportu ČR.

POkud nastane nějaká globální krize, tak si myslím, že hodně to pocítí státy, kde je výrazná závislost na turistice (což je např. ve Španělsku, v Itálii, v Řecku, v Chorvatsku atd.)

"Zchudnutí" mnoha lidí v ČR se v jejich životě "projeví" např. tak, že mnozí z těch lidí oželí dovolenou u moře.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
27.09.2020 12:29:47
Tady je odkaz na jeden článek, kde je uvedeno, kolik aut bylo vyrobeno v ČR v roce 2018.

https://1url.cz/FzhBw

V roce 2018 bylo vyrobeno víc jak 1,4 milionů osobních vozidel. Pochybuju o tom, že víc jak desetina toho množství byla prodána v ČR.

Nebudu hledat loňský počet vyrobených osobních vozidel. I kdyby byl výrazně nižší, tak si myslím, že to bylo víc jak 1,3 milionu.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
27.09.2020 12:20:11
Nemyslím si, že míra nezaměstnanosti nějak výrazně závisí na větším zadlužení v ČR. Velká část výroby v ČR je výroba pro automobilový průmysl. Myslím si, že pokud se sníží velikost odbytu aut, především v západní Evropě, tak se může výrazně zvýšit nezaměstnanost v ČR.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
27.09.2020 09:14:15
Díky za slabou korunu. Zlevňuje, pro zahraničí, naše výrobky, a tím dovoluje udržet zaměstnanost a příjmy státu. Silná koruna by byla velký problém. Podobně jako dnes přijmout Euro. To by znamenalo velké omezení vývozu, protože konkurence může být levnější. Česko je z pohledu průmyslu dlouhodobě, od vzniku samostatného státu, orientováno jako vývozní země. A na tomhle základu je postavena celá Česká ekonomika. Třeba proti Řecku, které je podobně velké, jsme na tom o hodně lépe, tedy ekonomicky. Řecko je orientováno na turistiku a služby, což je vždy rizikové. To ostatně poznali letos i naše firmy podnikající v turistickém průmyslu. Nebýt orientace na průmysl a vývoz nebylo by ani na žádné podpory.
 Beer01 Muž93 Kategorie
27.09.2020 09:02:15
Vylity geniu:
vždyť ti tady všichni říkáme, že se nemáme zase tak špatně, že chyba je čistě v tobě. Že jsi líný na krok a nechceš pro sebe nic udělat.

Já se třeba nijak špatně nemám. Pár set tisíc jsem podědil, díky práci uspořím nějakých 50k ročně, začínám studovat VŠ, studuju jazyky a když to půjde ještě 5 let tak, jak to jde teď, tak budu mít na účtech cca 500k, vystudovanou VŠ při práci a budu umět 3 jazyky na komunikativní úrovni.
A to nepočítám další prachy v investicích, protože to jsou spekulace a další prachy z lépe placené nové práce díky jazykům a VŠ.

Ano, je to dřina, denně padám únavou na hubu, ale ten popsaný výsledek je poměrně reálný.

Zatímco ty tady budeš neustále psát něco o tom, že "se má běžný občan ČR špatně".

Blbost, flákači jako ty se mají špatně.
Smajlík  kecyyyy
27.09.2020 08:13:05
Špatně se vždy mají jen lidé, kteří neudělali nic pro to, aby se měli dobře.
Smajlík  Pravda všech pravd
27.09.2020 08:00:30
A to, jak se chová koruna taky není odrazem skutečné ekonomiky (toho, jak lidé jednají), ale spíše různých psích kusů, které se nimi dělá státní centrální banka (pomineme-li, že koruna je vnucená zákonem všem, takže neexistuje více měn, které si konkurují, což by byl odraz skutečného jednání ještě daleko více).
 autism
27.09.2020 07:58:57
Co tak čtu tuhle diskuzi a odpovědi, připadá mi zvrácený, že se do ekonomiky počítá to, co dělá stát. Regulérně tu mluvíte o vysokých daních nebo o tom, co dělá Trump.

Ekonomika jsme my lidi a naše jednání. Takže lidi obchodující a vytvářející hodnoty, to ekonomikou klidně nazvu. Stát otravující tyhle jednájící lidi daněmi a různými zákazy kolem koronaviru... To není ekonomika, ale spíše něco, co ji znásilňuje.
 autism
27.09.2020 07:57:02
Je to jako na burze něco klesá a jiné stoupá.
 Digitální guru
27.09.2020 01:45:37
Nejvíc zvláštní je, že stojíme na prahu další průmyslové revoluce. 5G, robotika, autonomní vozidla, změna energií.. Aby mohla začít v plné síle je potřeba pořádný otřes. Skoro to vypadá, že vypuštění korony bylo úmyslné. Jenže tahle konspirace je pro mě nepředstavilná.
 matouch3 Muž48 Kategorie
27.09.2020 01:40:37
https://www.novinky.cz/volby/usa/clanek/trump-se-nezarucil-ze-by-moc-predal-pokojne-403372 - 76 -
 matouch3 Muž48 Kategorie
27.09.2020 01:32:38
Samozřejmě ekonomika padá v USA a v EU. A to bude větší problém (počítám, že si doma s nárůstem poradíme)
Trh je strašně nervní, každoročně podzim je ve znamení výprodejů nebo "portfolio cleaning", do toho přidej koronáč a půl roční nejistotu investorů. A teď pozor. Začíná se psát o tom, že Trump nepředá moc v případě prohry. Takový precedent by s trhem zamával snad nejvýrazněji v historii..
 matouch3 Muž48 Kategorie
27.09.2020 01:21:40
Koruna slábne většinou ne proto, že by investoři věděli něco o ekonomice CR. Investoři většinou nereagují na vnitřní data. Czk slábne s ostatními východními měnami tehdy, když je někde nějaký průser. Pak mají investoři averzi vůči riziku.
Teď je to trochu výjimka a koruna spadla dvojnásobně než zlotý a forint. A proč? Holt jsme o sobě dali vědět, že jsme téměř nejhorší v koronaviru a investoři na to výjimečně reagují. Dolar byl nedávno na minimu, tak je logické že koronavirem v EU začal posilovat. Proto zlevňuje zlato. Pro investory, kteří musí kvůli investici do zlata nakoupit USD, je už zlato drahé. Jakmile se situace v EU s korononáčem stabilizuje (nebo před tím, trhy většinou předvídají situaci) dolar začne opět pokračovat v inflaci, zlato vystřelí nahoru, euro k dolaru posílí a koruna posílí k euru. Jenže problém je v tom, že investoři o nás fakt nic neví a teď si zapamatovali náš špatný kovidí rekord. Normálně by k posílení koruny stacil už jen malý nárůst korony v EU.. jenže teď si to vyzerem dokud bude kovid aktuální. Slabá koruna je dobrá pro export, ovšem hlavní problém je, že přestáváme utrácet a to slabá koruna umocní. Očekávám, že i v USA bude nárůst koronaviru, to trochu zamíchá situací a euro s korunou by mohlo trochu posílit.
 matouch3 Muž48 Kategorie
27.09.2020 00:42:15
Když bude Babiš řešit covid politicky, tak udělá větší průser, než je půlbilionová sekera... Víc by tě mělo strašit, že Babiš se chová, tak jak se chová.
 JesseClark Muž27 Kategorie
27.09.2020 00:36:33
Jasně. Všechno, co píšeš, přijde. Ještě do konce roku. Je to tak logický a zřejmý, že o tom ani snad nemá smysl diskutovat. :) Žijeme na konci časů, už bude jenom hůř, až dokud nepřijde náš spasitel Ježíš Kristus. :)
Smajlík  Děvkař Muž32 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk