Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1142926, vloženo 26.09.2020 14:19:18 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Abstraktni art
Je tu mekdo z vas kdo maluje, ci rozumi umeni?
Rika se resp uci se na umeleckych skolach, ze umeni by melo v sobe nest myslenku, zpravu. Ale jak je to potom s abstraktem zejmena tim minimalistickym (Rotchko) a jeho znamy obraz zkladajici se ze 3 barev , jeden z nejdrazsich na svete. Ma on nejakou myslenku?
Vzdyt z vetsiny tech abstraktu se neda nic poznat!
Tak proc to tedy uci na skole ze to ma mit myslenku?
Jeste bych celkem chapala Kandinskiho expressionismus, ikdyz i tam si u vetsiny jeho tvorby nemyslim ze by nam neco chtel zdelit. Podle me ti umelci malujou tak svet vidi oni, svoje emoce, jak se citi, to se odrazi v barvach, ale v soucasnem umeni tam myslenku spis nedavaj. To se v Abstraktu proste delat moc neda, tedy zalezi na stylu, ale ne kazdy ma styl Basquaita.
Znate nejakeho soucasneho abstraktniho znameho umelce co myslenku ve svem dile ma?
 Pringles81 Žena  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
27.09.2020 11:57:20
Pringles81
Tak to teoreticky neřeš a prostě si jen užívej to, co se ti líbí.
Smajlík  Ptakolebec Muž51 Kategorie
26.09.2020 23:49:38
Znalec umění Ja to nechapu-( Sensitivni Manifestace je nejaky kruh a cervena, ja tam nic vic nevidim-( Jak je mozne ze to semnou nic nedela a s tebou ano? Mohl by ses k tomu vyjadrit strucne prosim? A je mozne ze nekteri lide v tom skutecne nic moc nevidi?

Jinak pokud to jsou jen ty barvy tak ty me oslni, vyzaruji velmi positivni energii.


Ptakolebec Takze tam musi byt tedy vyklad abych vedela o co go, jinak ano to same jsem videla v dokumentu na Youtube o Abstraknich umelcich kde mluvili svetovi znalci. Rikali to same.
Jen mam pocit ze na me spousty obrazu nijak moc nepusobi, to uz musi byt, napr ten Rothko ci Picasso nektere tedy, a ty 'starodavne umelce' jako Gogh,Rembrandt, Mucha mi nic nerikaji vubec, jako vidim v tom schopnost malovat ano, ale na zed bych si to nepovesila, jedine abstrakt po soucasne.;-)
 Pringles81
26.09.2020 15:00:26
Ono s tou myšlenkou je to leckdy složité i u realistických děl. Vždycky je to otázka výkladu.

Jsou obrazy natolik polopatické a natolik zapadající do většinového vnímání a uvažování, že na jejich interpretaci se shodne třeba devět z deseti laiků.
Pak jsou takové, na jejichž výkladu se neshodnou ani odborníci na výtvarné umění.

Ono je k tomu totiž třeba znát spoustu souvislostí, reálií a okolností z doby vzniku, mít dokonale přečteného autora a jeho povahu i dílo, vědět co nejvíc o jeho uměleckém a osobnostním vývoji... a stejně to nikdy není jisté.

Nejsnazší by bylo zeptat se tvůrce samotného. Ale ten už je mnohdy po smrti a aby to nebylo málo komplikované, někdy autor i za života v čase mění vlastní pohled na své dílo. Staré významy se mu u téhož obrazu ztrácejí a nové vynořují. (Pakliže tam kdy vůbec nějaké byly.)

Já osobně mám rád výtvarné umění právě proto, že působí na emoce, na prožitky a často nemá vůbec ambici formulovat nějaké jasné sdělení. (Mimochodem, Rothko je jedním z mých velkých oblíbenců a žádnou myšlenku u něho nehledám. Jeho obrazy mi dávají mnohem víc.)

Tohle rozpohybování nitra má své kouzlo a jedinečnost právě proto, že mnohdy je jinými než výtvarnými cestami nepřenosné, nesdělitelné a není ho možné nacpat do žádných slov a myšlenek.
To jsou ty případy, kdy je vlastně zcela lhostejné, "co tím chtěl básník říct", protože ten obraz působí na člověka úplně jinými cestami.
 Ptakolebec Muž51 Kategorie
26.09.2020 15:00:04
Jistě, že Rothko má myšlenku. A to sice takovou, že jeho obraz je tak velký, že když před ním stojíš, měla by tě ta nálož barvy nějak "pohltit", nějak na tebe emocionálně zapůsobit.

Pak třeba Jackson Pollock rozléval na obrazy barvy a při tom kolem svých obrazů dělal něco jako extatický tanec. Tak to je záznam oné akce. Myslíš, že to v sobě nemá emoci? Já bych teda řekl, že kuuurva že má.

Z českých mám nejradši Medka. Třeba jeho Ukládání do hrobu, nebo Senzitivní manifestace, to tě úplně sežere, když to vidíš v originále.
 Znalec umění
26.09.2020 14:57:08
Ti tví umělci jsou často jen bílí koně na praní špinavých peněz. Nehledej v tom něco, co tam není. A otázka na tělo do živého: šla bys do uznávaného umělce - trpaslíka, který by o tebe projevil zájem?
Smajlík  Lima
26.09.2020 14:48:05
Art is just about emotions...there is not any kind of logic in it...
 Michal-222 Muž44 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk