Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1142888, vloženo 26.09.2020 09:19:28 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Stavební spoření a syn na drogách
Dobrý den, potřebovala bych od vás pomoc.

Můj syn je už 5 let závislý na drogách (dříve pervitin, teď heroin). Ještě než se do drog dostal, založila jsem mu stavební spoření. To bude teď v říjnu končit a je tam naspořeno nějakých 180 000 Kč. Doufala jsem, že na něj zapomene, ale bohužel mu přišel nějaký automatický e-mail od banky. Takže o tom syn ví a pokusí se ho vybrat. Byla jsem na pobočce a ptala jsem se, jestli neexistuje možnost abych peníze vybrala za svého syna. Sdělovala jsem důvody a paní řekla, že to prostě nejde, že syn je jediný kdo ty peníze může vybrat.

Upřímně mi nejde o ty peníze. 180 000 Kč je pro nás hodně, ale víc se bojím že když bude mít k dispozici takové množství peněz, tak se předávkuje a zemře. Nebo o tom řekne nějakému špatnému člověku (baví se hned s několika) a ten ho donutí peníze vybrat a zabije ho.

Neví někdo prosím, zda neexistuje nějaká právní "klička", díky které by ty peníze nedostal? Je to nejspíš opravdu otázka života a smrti...

Děkuji.
 Lenka Lenka Žena44  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
27.09.2020 15:53:10
180tis, to ma tak na mesic,mozna dva

smutny
 tomasddd
27.09.2020 13:42:45
Nechci být skeptik, ale jak tu přibývají další doporučení na omezení svépravnosti, k tomuhle řešení se neupínej, šance je malá. Jedna moje známá toho nedávno dosáhla po dlouhém boji pro svou dceru. Šlo tam také o drogy. Ale navíc i o další psychiatrickou diagnózu, opakované selháváním v životě a intelekt pár bodů nad hranicí mentální retardace.
Syn si musí nabít hubu sám. A ty bys ho měla v pravou chvíli motivovat k léčbě. Bohužel nelze pomoct proti vůli dotyčného.
S tím předávkováním nepanikař. Jestli bere delší dobu, ví, kolik si tak zhruba může dovolit. Já osobně jsem mnohokrát měla přebytky a nikdy jsem to neprehnala, že bych se dostala do ohrožení života. Chtěla jsem si užít slast, ne se zfetovat do bezvědomí nebo se dokonce odpravit. Věř, že si taky dá pozor :))

fimisek - je to pořád ten člověk, i když se třeba vlivem drog v něčem změnil. Ale chápu, pokus o obranu, aby to tak nebolelo...

IvaZoufalka - pokud to je mamafejk, tak po dlouhé době něco kvalitního.
 Teta Dana
27.09.2020 01:13:47
Hlavně přestaň psát tyhle trapný fejky!
Smajlík  IvaZoufalka
26.09.2020 19:07:44
Jediný asi zbavit ho svéprávnosti. Za 180 litrů si užije pěknou jízdu. Bohužel když ty prachy dostane tak je rozfrcá za své závislosti pokud to nemá pod kontrolou.
 LADI Muž40 Kategorie
26.09.2020 16:12:24
Pokusit se požádat soudně o opatrovníka - o omezení způsobilosti k právním úkonům. To je jediná možnost, jenže těžko říct jestli to budou uznatelné.důvody (mohly by) a taky to nebude rychlovka. Ale chápu ten strach, v mém okolí už takhle umřelo opravdu hodně lidí, i když zrovna oni se dostali k velké částce nejčastěji zpětným vyplacením právě přiznaného ID... :-/
 Víla z paneláku Žena31 Kategorie
26.09.2020 15:36:09
Rozumím ti, vím, jak se cítítíš - ale dívej se na to tak, že už to není člověk, ale feťák. Takže když se předávkuje, žádná škoda. Moje kamoška se také furt snažila zachránit svého feťáka (dceru), nakonec to stejně k ničemu nebylo.
 fimisek
26.09.2020 14:09:05
Najlepšie by bolo syna presvedčiť aby išiel na to liečenie. Síce z heroínu sa dostáva veľmi ťažko, ale dá sa to.
To, že by sa predávkoval toho sa aai báť nemusíš. Vždy záleží od toho, čo sa tam kedy dá. Čiže napríklad nejaký jed a tak. Ale každý to chce mať vždy čisté aby im zákazníci nezomreli. Ono väčšina predávkovaní súvisí s tým, že sa dotyčný predávkuje sám a dobrovoľne. Pretože už nevidí inú cestu.
Pravdepodobnejšie je skôr to, že by ho mohol niekto o peniaze okradnúť. Závislí na heroínu sú v prípade núdze schopný čohokoľvek.
Takže najlepšie bude syna presvedčiť aby išiel na to liečenie.
 Heyy Richie22 Muž19 Kategorie
26.09.2020 13:21:04
Beer01 - v praxi je dost těžké dosáhnout omezení svéprávnosti. Pokud se syn při psychiatrickém vyšetření nebude jevit vyloženě mimo, šance je mizivá.

Autorka - chtěla bych tě trochu uklidnit ohledně rizika předávkování. Zkušený narkoman, pokud nechce skoncovat se životem, si dá sakra pozor. Samozřejmě se rozjede na vyšších dávkách. Na opiáty ochotne vzniká tolerance. Ty peníze se dají profetovat za relativně krátký čas. A pak bude v háji. Zvyklý na vysoké dávky a co teď? Absťáky ho nezabijou, ale jsou téměř nesnesitelné. V takové situaci můžeš zapůsobit a nasměrovat ho na odbornou pomoc.

Já sama jsem na opioidech závislá, teď v ambulantni léčbě jsem přešla z injekčního užívání vysokých dávek fentanylu (extrahovala jsem si ho z náplastí) na substituční lék Suboxone, který stále snižuju (dost hopem, odvykací stavy cítím, byť v mírnější formě). Mým cílem je abstinence. Mám obrovskou podporu od přítele a celkově mám co ztratit (mám práci, malé dítě v peci); vidím to jako svou poslední šanci.
Buď synovi oporou. Kontaktuj odborniky (viz Bezvýznamný M.). Skutečně se i tenhle průser da řešit. Samozřejmě syn musí chtít, ale můžeš hodně pomoct. Přeju vše dobré.
 Teta Dana
26.09.2020 11:46:46
Alkedos: už dávno ne. Na začátku roku jsem vybíral stavebko 500 000. Peníze přišly do 3dnů.
 MGE3
26.09.2020 11:20:06
Existuje možnost omezení svéprávnosti, což je jediná cesta, jak mu pomoci. Pokud si totiž ty peníze vybere, nejspíš zemře. Dostane tolik drogy, že ho to zabije. Obrať se na právníka, pokud existují nějaké důkazy o jeho závislosti, je to reálné. Soud jmenuje opatrovníka a jemu přidělí jen takovou částku, ktetá jej neohrozí. Opatrovníkem je zpravidla někdo z rodiny.
 Beer01 Muž93 Kategorie
26.09.2020 11:18:05
A to si jako syn, který je na drogách pravidelně posílá peníze na stavebko ze svého účtu, jo? Tomu se mi nechce věřit, páč tito lidé veškeré prachy cpou do drog, kor když jde o heroin.
 zase jsem to já Žena44 Kategorie
26.09.2020 10:53:25
Alkedos: Jenže pokud souhlasíš se sankcí, tak se k nim dostaneš i daleko dřív
 Daniel
26.09.2020 10:49:37
Pošli ho na odvykačku, peníze si nevybere a ještě se zbaví závislosti :)
 todas
26.09.2020 10:29:11
Stavebko má dlouhou likviditu, tuším 3 měsíce, takže to nejsou rychlý prachy, což dává určitou šanci.
 Alkedos Muž66 Kategorie
26.09.2020 09:59:34
Existují situace, které nejsou zákonem dobře ošetřené.
Zda je to i tato nedokážu posoudit. Nejsem odborník
ani na právo ani na drogové závislosti.

Zkuste se obrátit na odborníky. Určitě to za to stojí.
Drogové či právní poradny vám na to dají určitě nějaká
stanoviska a třeba se objeví způsob jak to řešit.
Rychlým hledáním jsem našel například:
http://www.drogovaporadna.cz/

Existuje status dočasného zbavení svéprávnosti. Řeší to třeba zde:
http://www.drogovaporadna.cz/dotazy/33805/zbaveni-svepravnosti.html

Zkuste prohledat internet a určitě různých poraden a kontaktů
najdete řadu. Čím dříve se situace bude řešit, tím méně složitá bude.
Odborník je určitě na místě, protože prostoru na chyby je minimum.

Nejste první ani poslední kdo to řeší. Strach, naštvanost, láska, bezradnost.
Nelze si to ani představit. Přeji Vám hodně síly v této složité situaci.
 Bezvýznamný Mikešík Muž43 Kategorie
26.09.2020 09:32:18
Nemyslím si, že je právně možné, v takovém případě zablokovat někomu přístup k penězům stavebního spoření. POkud ty peníze budou vyplaceny na účet, tak možná na stejný účet, ze kterého byly odesílány platby. V takovém případě by bylo možné, peníze synovi nepřadat i s tím rizikem, že by se soudil.
 leonardo da vinci Muž43 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk