Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1142341, vloženo 20.09.2020 13:43:25 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
distribuce roušek
Tento týden bylo "celonárodní téma" distribuování roušek státem, lidem ve věku nad 60 let.
K diskuzi je např. to, do jaké míry je to nějak významný faktor při zvládání epidemie v ČR a do jaké míry to je jenom politické populistické "gesto" popř. pro nějoho výhodný obchod (tedy potřeba vyprázdnit sklady, aby mohly být nakoupeny nové roušky atd.).

Když nad tím lidi podrobněji uvažují, tak takový "manévry" moc smysluplný nejsou. Možná by bylo jednodušší , rozeslat těm obyvatelům složenky, na který by si mohli vybrat určitou částku (tzv. rouškovné), např. 150 Kč a koupit si ochranné pomůcky sami.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
20.09.2020 20:15:43
bilej tygr: Jednorázové roušky, které jsou mnohem účinnější než nějaké spíchnuté hadry. A respirátor si neber, to je pravda, ten je na nic. Ten tě totiž neochrání, ale kus hadru přes hubu má 100 % účinnost. LOL
 Druhý záchod
20.09.2020 16:26:30
Podle mě "celonárodní téma" z toho dělali hlavně odpůrci Babiše, kteří toho chtěli využít k hejtování vlády.
 leafroller Muž21 Kategorie
20.09.2020 15:34:40
Fejková vláda, fejkové ochranné prostředky - vybalené, nesterilní, ohmatané a často špinavé, roušky s utrženými poutky, "respirátory" s nesešitými švy a bez ochranné funkce respirátoru (alias na úrovni obyčejného hadru), ve směšném množství, s falešnou CE certifikací, bez návodu, pohozené v často nezalepených obálkách, divím se že to babičky a dědečky plošně neuráží a vsadil bych se, že jde o pomůcky které se ministrovi zdravotnictví nepovedlo u jejich drahého čínského dodavatele reklamovat pro jejich nevyhovující parametry a jen jim přišlo hloupé odvézt je do spalovny.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
20.09.2020 15:10:36
leonardo da vinci: Tak dík za komentáře. U mě by to byli taky Piráti nebo STAN. Ale zatím jsem neuvažoval o nějakých rozdílech mezi krajem a celostátními - takže mi vycházeli spíš ti Piráti. Jinak mně vyhovují nejvíc Zelení - a ti bývali s Piráty v koalici; musím se podívat, jak to je teď v těch krajských.
 bilej tygr Muž73 Kategorie
20.09.2020 14:55:18
bilej tygr:

pro mě byly a jsou nevolitelní KSČM, ANO, ODS, SPD.

Uvažoval jsem o ČSSD, ale to, co předvedli společně s ANO a KSČM s tím 500 mld deficitem, to mě odradilo od jejich volby.

Piráty bych možná volil v celostátních volbách. V krajských volbách je pro mě jasnou volbou STAN.
 leonardo da vinci Muž45 Kategorie
20.09.2020 14:51:48
bilej tygr:

Strana ANO, to není jenom o Babišovi. Např. jsem četl články na seznamu, jak ve středních Čechách Jermanová (Hejtmanka z ANO) rozdává neoprávněně prémie úřadníkům atd. Takže ANO taky nepovažuju za nějakou "spásnou" stranu. Asi budu volit STAN. SAmozřejmě netvrdím, že mají nějaký skvělý program nebo osobnosti. Ale na jižní Moravě za STAN kandiduje F. Lukl. Slyšel jsme nějaký rozhovory s ním. Myslím že je stále předsedou SMO (Svazu měst a obcí). Myslím si, že v SMO je činných hodně starostů a zastupitrlů, kteří znají praktické problémy obcí a měst.

Kde Babiš "vyhrabal" např. Jermanovou, to nevím. Ta sice na jižní Moravě samozřejmě nekandiduje, ale je "ukázkou" praktické politiky ANO.
 leonardo da vinci Muž45 Kategorie
20.09.2020 14:31:33
Nejhorší je, jak na tom všichni zchudneme. Když to vezmu podle nynější měřítek, tak respa KN95 mají podle materiálů oficiálně výhodu (když se potkáte s tím a tím a má respo KN95, nemusí do karantény apod.). Každý člověk má zájem sebe ochránit co nejlépe umí, i stát by měl mít tu potřebu, když to tak hrotí a všem nám nakázal nosit. Jako laik věřím že to nejlepší co pro sebe mohu udělat je mít KN95 respo namísto domácí šité roušky, ale stojí 119 korun alespoň v lékárně kde jsem koukal. Koupit si jich 30 na měsíc - hezká sumička. Na druhou stranu nám tady páni experti říkají, že v prosinci bude nakažena 1/3 populace. Tak to asi mohu počítat že příští léto budeme nakaženi všichni. Proč tedy nenosit rovnou roušku ze záclony? Dyť je to asi jedno, nikdo neunikne. Vyhodíme balíky peněz za respa a desinfekce - která taky není levná, odvedeme DPH, děláme to jenom proto abychom odlehčili státu - aby mu to nepřerostlo přes hlavu, ty nemocnice a čeho se dočkáme? Kde je spoluúčast, kdy 30 respošů mě prosím pěkně stojí 119x30, milý státe? Kdo podcenil letní situaci? Já sem respa v MHD nosil. Ale zeptám se Vás dámy a pánové, kdo na to má? Dyť je to šichta peněz, máte-li i děti nově ve škole. A rouškovné v podobě zrušení superhrubé - to ať do toho netahají, o tom mluvily už před c-19 a udělali by to stejně. Stejně to budou platit z půjčky 500milisard.

Pošta rozdistribuuje strašný kvantum roušek, za rok to bude bezpředmětné gesto, ale dluh zůstane.
 jenom otázky
20.09.2020 14:03:51
Pošta bude distribuovat celých 5 jednorázových roušek a celý jeden jednorázový respirátor statisícům či možná milionům důchodců. Čert ví jak hyginicky zabalených a čert ví v jakém stavu doručených. Ale nechci vědět, kolik práce taková akce dala a na kolik to celé reálně vyšlo (nakoupit, rozdělit na "dávky", všechno zabalit, označit adresami, distribuovat...).
Kdyby důchodcům k důchodu přidali jednorázově tři stovky, ať si za to koupí krabičku s 50 rouškami, udělali by lépe.
 Cumsprite Muž34 Kategorie
20.09.2020 13:54:06
Hlavně jsou to jednorázové roušky, takže vcelku k ničemu. Stejně budu dál nosit svou, kterou jsem si ušil - líp se přes ni dýchá, a je neekologické zahazovat roušky po jednom použití. Takže snad jako nějaká rezerva do batohu, kdybych zapoměl si vzít tu svoji.
Respirátor jsem ještě nevybalil, tak nevím, jestli k něčemu bude.
Ale jinak je jasné, že to je předvolební kampaň. Možná lepší, než kdyby posílali drahé letáky nebo nesmyslné propisky, kterýma stejně nepíšu. Volit Babiše stejně nebudu, ať si posílá, co chce.
 bilej tygr Muž73 Kategorie
20.09.2020 13:51:23
Možná bude podzim a zima kovidově krutá? Je to jak když flusne do Stromovky, ale aspoň něco. Soused se rozčílil, že nechce rouškovné, tak jsem ho uzemnil, že to je drž hubné, něco brblal, ale pochopil.
 Dawe432Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč