Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1141958, vloženo 15.09.2020 18:27:29 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Druha světova valka
Tusim ze vcera tu bylo tema druhe svetove války. Jedna holčina psala ze ji nechape. Na toto téma ted volně navazu.
Rok 1941, Hitler narizuje svým vojskum vpad do SSSR. Operace Barbarossa zacina, vychodni fronta je otevrena. Stalin který byl do te doby Hitlerovym spojencem ( a za tim si stojim) je zpočátku ohromen a utoku nechce verit.
Vojska Wehrmachtu postupuji hluboko do sovětského vnitrozemi. Jiz na konci roku dosahnou německa vojska pozic před Moskvou... Jak to dopadne dal jiz všichni vime.
Co by se ale stalo kdyby operace Barbarossa byla uspesna a Moskva by padla tak jak se předpokládalo? Potazmo i Leningrad a Stalingrad? Muj názor není podstatny. Myslite ze by to byla velka vyhoda a nebo by takovato pozice byla dlouhodobe neudrzitelna?
 Achojkyyy Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
16.09.2020 10:06:10
Pak by patrně druhá světová dopadla opačně. Ale je to co by kdyby. Vývoj ukázal, že napadením Sovětského svazu si nad sebou Hitler podepsal ortel.
 Ludwa
15.09.2020 22:39:20
SSSR by nekapituloval, ale byl by v těžké defenzivě. Pokud by Hitler nabídl dohodu, Stalin by musel přijmout aspoň dočasně a zůstal by mu kus území možná východně od Kazaně.

Pád Moskvy by byl horší za Hitlera než byl za Napoleona. 1812 shořeli dřevěné domy. 1942 tam byl průmysl, bylo to ideologické centrum SSSR. Stalinův ústup z města by otřásl lidem. Navíc ruská železniční síť se křížila v Moskvě. obsazení železniční křižovatky by ochromilo zásobování fronty. Německé bombardéry by ve východním půlkruhu kolem Moskvy měly v dosahu do 500 km průmysl ve středním Rusku.

Leningrad vázal německé síly von Leebovy Skupiny armád Sever. Jeho by pád by je uvolnil. A zajatci by byli zotročeni pro německý průmysl. Leningradský průmysl vyráběl zbraně proti Němcům po celou dobu blokády.

Stalingrad byly jen trosky, ale jaké bylo jeho okolí? Volha byla zásobovací trasa. Na jejím levém břehu vedla železnice ke Kaspickému moři. Překročit Němci Volhu zablokovali by dodávky ropy z Baku i trasu pro přepravu dodávek od Spojenců přes Írán. Navíc pád města se jménem Stalina by byl ranou pro všechny komunisty.

Británie by nebyla schopná nic udělat. Vylodění v Normandii bylo možné až když Sověti situaci otočili a postupovali přes Bělorusko.

Němci by vyhráli. Mohli to Spojenci zvrátit jen jadernými bombami od srpna 1945. To už je téma na delší diskuzi. Porazit Říši v plné síle by nešlo tak snadno jako Japonce, kteří už prohrávali.

Šlo by o to, jestli kdyby SSSR padl třeba do jara 1943, by Němci si tehdy uvědomili nebezpečí
A-bomb a jednali předem nebo jestli by 2 roky zmarnili. Pokud by nereagovali, byl by zničen Berlín a možná i Praha. Z toho plyne, že nás Rudá armáda takového osudu ušetřila.

Teď to začne být zajímavější. Němci si riziko uvědomí pravděpodobně na naléhání fyziků, jako byl Heisenberg. Na linii východně od Moskvy nechají jen část vojáků, aby drželi v šachu zbytek SSSR. A začnou jednat proti A-bombám dřív než budou vyrobeny. Co by mohli dělat?

1) začít druhou bitvu o Anglii, aby ztížili využití Anglie jako letiště pro atomové bombardéry.
2) vyrobit víc ponorek, aby izolovaly Británii
3) posílit Kamhuberovu linii PVO i PVO kolem Berlína. Začít evakuaci velkých měst, provést co největší decentralizaci Říše. Vedoucí politiky rozdělit na víc skupin do objektů s bunkrsy. Posílit PVO kolem Vlčího doupěte. Možná by někteří z ministrů mohli být stále v pohybu po Evropě v obrněném vlaku. Potom by ani spálení Berlína na prach a popel nic nevyřešilo.
4) vyrábět další stíhačky proti bombardérům, které rychle startovali a na krátké vzdálenosti dosahovali až 800 km/h. Časem by se dostali až rychlosti zvuku.

5) vyrobit nějakou raketu dalekého doletu V-3 a jadernou hlavici do ní. To už dávám jako poslední možnost, protože by to byl dlouhodobý plán pro posílení Říše, který nemohli stihnout do srpna 1945.

Němci by sice nevěděli, že mají čas do srpna 1945 přesně, ale tušili, že se čas krátí.
 Čech24 Muž24 Kategorie
15.09.2020 22:04:14
Moskva nevím. Ale z Leningradu a Stalingradu Rusko v době, kdy se o tahle města válčilo žádný velký užitek už mít nemohlo. Stalingrad byl víceméně kompletně zničeny, a Leningrad zas téměř obklíčený. Skoro bych řekl, že obležený Leningrad byl pro ruskou armádu spíš zátěž, než že by z něj byl nějaký užitek.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
15.09.2020 20:13:25
Všechno to jsou dnes jen spekulace. Můj názor je, že kdyby dokázali obsadit celé Rusko, nepochybně by to byla obrovská výhoda, ale s tou udržitelností heleď taky nevím.
 Zatracená Existence Muž23 Kategorie
15.09.2020 20:06:48
Továrne mali Rusi po presune na východe za uralon. Ľudí tam žilo tiež dosť. Takže po vyčerpaní nemeckej armády si myslím, že by to Rusi predsa, len vedeli zvrátiť.
Taký Napoleon tiež dobil Moskvu. A čo mu to bolo ako platné?
 Heyy Richie22 Muž19 Kategorie
15.09.2020 20:01:39
takze tak: Samozrejme ze se jednalo o světovou valku. Ale ted se tady bavime o vychodni fronte. Dekuji za pochopeni.
Smajlík  Achojkyyy
15.09.2020 19:31:00
B je správně. Leda že by otevřel jen východní frontu.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
15.09.2020 19:30:46
Proč se omezovat na jednu zemi? Jednalo se o světovou válku. Mě třeba štve, jak se Italové a Němci naváželi do Libye a Egypta, poničili jejich města, narušili ekonomiku, zabíjeli muže, ženy a děti, kteří se nacistům nechtěli podrobit, už tak dost oslabenou. Dolomili nalomené stéblo ... Italům přeju, jak teď nevědí co s africkejma imigrantama. Jak jejich dědové zaseli, tak vnuci sklízejí :-)
 takže tak
15.09.2020 19:25:42
Dekuji za názor. Samozrejme vim ze to jsou 3 nejdulezitejsi města. Stacil mi jen ten názor.
 Achojkyyy
15.09.2020 19:11:00
Jako výhoda Němců vůči Rusům? Co je to vůbec za otázku, vždyť jsou to 3 nejdůležitější města. Nicméně neudržitelná pozice by to byla, protože by se Německo vyčerpalo a Británie by pak zaútočila plnou silou. Což stejně bylo v plánu od začátku. Chtěli zabít dvě mouchy jednou ranou, kdyby se to vyvedlo, vyhli by se studené válce.
 JwgebPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk