Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1141909, vloženo 14.09.2020 22:49:33 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Osamostatnění se, problémy s rodiči
Dobrý večer všem, s rodiči mám od mala problémy a už opravdu dlouho se chci osamostatnit (otec cholerik, matka se příliš stará, jsou přísní, mám skórovat i večerku, nemůžu z domu v šatech/sukni když je 20 stupňů, nemáme vůbec blízký vztah, musela jsem si sama získat zdravé sebevědomí, taky se často cítím neschopně a líně, protože máma se stará i o moji školu, pořád mi chce pomáhat, i když já nechci, je to nepříjemné, nejradši jsem mimo dům, ať už s přáteli nebo v knihovně). Nastupuji do státnicového roku, přemýšlím nad tématem bakalářky. Naskytla se příležitost jít bydlet k přátelům, centrum města, škola skoro na dosah, cena 5500 měsíčně. Je to obrovský byt, v pokoji bychom byly dvě, můžu tam být klidně na měsíc, dva, i víc, pomůže jim to finančně, mně to pomůže psychicky i časově. Moc se v cenách nevyznám, rodiče (jako každé mé rozhodnutí) hned odsoudili jako ztrátu peněz, že to bude náročné, že je to zbytečné, otec je zklamaný. Tím víc chci odejít, upřímně pokaždé, co jsem doma, a to je tedy skoro pořád (bydlím s rodiči) řešíme jen zdraví, školu a budoucnost, přivádí mi to hrozné úzkosti a stres (hlavně o budoucnost, chci někdy žít jen přítomností, ale doma je to pořád "už jsi přemýšlela, kam na magistra, hádám že ne, pojď sedneme si na to, navrhuji toto a toto..). Psychické problémy ani nezmiňuji. Chci se jen zeptat, jaký na to máte názor vy jako třetí nezúčastněná strana. Zdali je to opravdu blbost a mám být dál doma, nebo zda si to nemám alespoň na měsíc, dva, tři zkusit, i když budu v semestru s bakalářkou a následnými státnicemi, i když si budu vařit sama. Upřímně, lidi kolem bydlí v bytech za 3000 apod, ale na tu zkoušku mi to za to stojí, už asi rok si jen tak prohlížím byty, hledám výhodné ceny, kam bych chtěla odejít, ale nikdy se pod 9000 s energiemi nedostanu. 5500 je polovina mého brigádního platu, rodiče mi možná přispějí na jídlo, nejsem si jistá, otce jsem jak už řekl zklamala.
 Zhnízdapryč Žena22  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
16.09.2020 10:50:25
Utikej, co nejdriv, a co nejdal, nebo dopadnes jako ja, a to nechces.
 plysacek
15.09.2020 12:13:24
je čas odejít, odstěhovat se, budovat svůj život. A taky souhlasím s tím, nechtít po nich ani korunu. Zavázala by ses a byla tam, kde jsi. V jejich hrsti. nepal mosty, ale prostě se postav na své nohy.
 Hodislava Žena42 Kategorie
15.09.2020 08:46:40
Jdi do toho, stojí to za to. Od té doby, co nebydlím s rodiči, máme mnohem lepší vztah. Myslím, že by to mohl být i tvůj případ
 rtzuhtgrf
15.09.2020 08:26:31
Dostudovala bych, našla si práci, nájem a odešla. Teď si nevyděláváš, takže jsi na nich závislá. A upřímně - nevadilo ti to tak dlouho, tak do bakalářky to vydržíš taky. Osamostatnit se, znamená kromě jiného také vydělávat dost peněz na to, abys mohla žít dobrým životem. Zařídit si byt, umět se o sebe postarat ve všech situacích. Ne, letět za maminkou, nebo se nějakému chlapovi pověsit na krk. Až budeš mít vše, co máš u rodičů a za své (!!!), až budeš vědět cenu domova, tak pochopíš, že rodiče byli to nejlepší, co jsi měla. Teď to vypadá, že nemyslíš. Rozčiluješ se jak puberťačka a vlastně nejsi nic a nikým.....
Smajlík  fimisek
15.09.2020 03:02:58
Pokud se chceš osamostatnit, tak zcela. Tzn. nebudeš očekávat od nich ani korunu.

Nevím, kde ten nájem je (asi dražší město), ale zkus hledat i levnější alternativy. Protože jak to budeš platit sama, hned poznáš, jak drahé to je, a že v tom rodiče mají pravdu.
 baj d véj Žena99 Kategorie
14.09.2020 23:25:08
Určite má cenu sa osamostatniť a to hlavne finančne osamostatniť ;). Pretože pokiaľ ti ešte platia školu a neviem aké výdaje, tak ťa majú "pod palcom".

Pozri sa, môže to teraz pre teba vyzerať strašne, ale rodičia ťa milujú a nemyslia to s tebou zle. Neviem, či máš súrodencov, ale ak nie, tak potom im odíde dieťa a oni zrazu "stratia" zmysel života. Bude to pre nich tak trochu šok, tak skús trochu chápať aj ty ich. Ja som bol ako mladý v podobnej situácii a tiež som zmýšľal rovnako ako ty, proste vypadnúť čo najskôr a nech mi dajú pokoj. Časom si však uvedomíš, že vlastne chceli pre teba len to najlepšie a aby si sa mala v živote dobre aj keď je to otravné, keďže sama poriadne nevieš čo so životom. Žiť súčasnosťou je fajn, ale dlhodobý zmysel v tom nie je ale na to prídeš neskôr ;) Myslím si, žeby si nič nepokazila, keby si sa im pekne poďakovala za pomoc, podporu (so školou napríklad) a kľudne im oznámila, že je na čase si skúsiť ten "dospelácky" život a že stále ich budeš mať rovnako rada a budete sa vídať/telefonovať si. Chápem, že si naštvaná, ale skús pochopiť, že majú s tebou len a len dobré úmysly.
 Ivo
14.09.2020 23:18:33
Rozhodnuti je na Tobe. I to, ze se naucis zit sama ma svuj smysl a ma vyhody, ktere se Ti v budoucnu budou hodit.

Jen je mi lito, ze tak pises o rodicich. Mozna nejsou dokonali, ale jsou to jedini lide, kteri Te nikdy nezradi a nenechaji Te padnout, na rozdil od vsech ostatnich, ktere v zivote potkas. Vis kolik deti z detskych domovu by dalo cokoli za to aby mely nekoho, kdo by o ne mel zajem? Tedy presne za to, co Tobe leze na nervy. Mozna by ses opravdu osamostatnit mela. Aspon zjistis jak snady zivot jsi mela a jen sis ho nevazila. A mozna si potom i rodicu zacnes vazit.
 davidred Muž26 Kategorie
14.09.2020 22:51:48
Určitě to cenu má, několik týdnů se pak budeš radostí vznášet na špičkách, jako po osvobození. Hodně štěstí!
Smajlík  Odpočinek Muž51 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk