Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Neprofesionální umělecká Tvorba č.1139906, vloženo 25.08.2020 19:53:54 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Ženskost versus zženštilost
Zdravím, tady urousaný faun, je mi 22. Právě jsem skoro udělal maturitu... Teď vůbec nevím jak to dopadne. Psychika, popudlivost,... Mám v sobě jistou ženskost a nerad bych, aby se z toho stávala zženštilost, jelikož jsou to dle mého 2 rozdílné výrazy. Nastíním vám to v mé básni:

DCERCE A SYNKOVI

Nenahradím mámino objetí
dokud jsi převalující se batole.
Budu udržovat teplo u krbu,
až chytneš za figurku na stole.

Rošťákovi:
I k nám domů
už zavítal trend,
že každý chlapec
musí mít legoland.

Cesta je plameny poseta,
město zažívá náhlou paniku.
Denně se něco semele,
stavební četa nevyjde ze cviku.

Jedním uchem tam, druhým ven,
stejně mám asi vřelé city,
že Ježíšek letos nadělil
celý zápádní blok legocity.

Princezně:
Pořídím ti baculatou
nastrojenou panenku.
Najdu jí šmrcovní kočárek
a nějakou tu halenku.

Viješ si věneček
Já pletu ti culíčky.
Svět je tak velký
a já sem tak maličký.

Proti zapadajícímu slunci
sfoukneme pampelišce chmýří.
Povím vám u krbu pohádku
a snítka snů pod péřový polštář míří.

Prostě mám teď skládat opravné zkoušky z jednoho předmětu, mám velmi dobré rodinné zázemí, akorát se nemohu dokopat k učení. Při fyzické práci obživnu, ale nějaké studování je pro mě chladná racionalita. Mám v sobě zakořeněnou potřebu se starat o děti a sám jsem tak trochu dítě. Pracoval jsem několikrát v zahraničí. Zažívám často vnitřní boj, kdy mé opatrné vybrané vystupování kolísá s ostražitostí a popudlivostí. Občas si připadám zranitelný, jindy neohrožený. Stěhuji se do Prahy. Chci chodit hodně mezi lidi, ale ne být úplně s nimi. Někdy nerozumím některým narážkám, když už se ztrápním, tak se účelně zesměšňuju a ztrapňuju. Pak se celé noci bojím, kdo kde si o mne, co říká, jak se na mne kdo dívá. Příliš mluvím o sobě a svých problémech. Jsem zdechlý, zakletý princ, kterého může probudit už jen polibek z pravé lásky. Rád bych, ale prohlédl skrze své sny a iluze a skloubil je s realitou. Abych se cítil před holkou sebevědomí potřebuju jí naslouchat a vnímat ji. Jakobych teď byl jen srdce bez hlavy, se potácím jako urputný bezhlavý rytíř. Doma jsem duch, který se tiše zjevuje a pak zase zmizí. Považuju se za chlapce nikoli za muže. Chci být srdcem rodiny a myslím, že to není žádný problém nechat ženu, aby to řídila, bo já bych z toho udělal doma čirou anarchii.
Celé dny si mnohdy jen tak v hlavě prozpěvuji, poslouchám metal a objímám na procházkách stromy. Celé noci nespím a sním o romantice v tichém úpěnlivém mlčení, abych pak mohl být zklamaný, které veškeré mé sny a touhy se nevyplní. Těším se až mi budou lézt děti po krku, dokud jich nebudu mít až po krk. Tak trošičku asi budu viset své lásce na krku a občas se trochu nakrknu. Občas když se celý den vznáším v oblacích a čerpám vesmírnou energii, tak se zapomenu najíst a mé tělo jaksi sesýchá nebo ztrouchnivělo. Vlastně seschlo, protože jsem bez vláhy... Potřebuju emočně vyzrát, proto se nechci za každou cenu cenu v hovorech angažovat. Občas jsem dlouho schoulený v klubíčku, cítím se tak v bezpečí, chichotám se jako by má vnitřní rovnováha a schopnost adekvátně reagovat byla v rozporu s mou inteligencí.
Až něco shodí má drahá polovička loktem, tak bych jí minimálně chtěl říct, ty si gramlavá, místo mého obvyklého, to nevadí. Chci se prostě o naše ratolesti hezky starat a ne je jen vychovávat, protože my dospělí jsme stejně nevychovaní. Vždycky když se mi i nepartný střípek zasekne do polštářku na tlapce, hledám někoho, kdo mi ho vytáhne, dá mi pac a pofouká mi bebí. Jako utahaný masožravec natáhnu se na kanape a budu vyčkávající lev, který čeká na příchod lvíčat, které mu vlezou na zadá, a budu dělat že spím, dokud se mi nevetřou do hřívy. Hodím tu malou sebranku za hlavu a jako opičák vysadím pískle na almaru jako na tlustou větev. Až se bude hrát na babu, schovám se na poprvé do prázdného koše na prádlo, kde by mě jen těžko vystopovaly, kam se dokážu vtěsnat a uskladnit, jelikož se na sebe nemohu dívat, spatřuji-li na sobě neblahou nerovnost a nerovnoměrnost. Žádám o rady, tipy, kuchařky...
Nyní se ta zkouška asi zvrtne a já ze strany rodiny po mém hrůzostrašném zakukleném dospívání utržím nářez a zpraží mne ve vší své vnitřní nevraživosti, jelikož se tady na voko furt bichluju.
Zkusím stát spořádaně a vzorně pod ledovou sprchou a zanechat jakýchkoliv svých protestů, protože jsem přece moudrý výr a všichni by se na mne slétli jako kukačky, kdybych se proměnil v sýčka. Řeknu si jen koukej na to vejre. Nejvíc se bojím, že zase spustím nějaký tyjátr na veřejnosti tentokrát pro změnu třeba uprostřed Staromáku, což bych měl asi větší publikum než na školní chodbě. Ať to dopadne jakkoli, když už mě pustěj z klece, pokusím se, si nerozmlátit hlavu o zeď. Chci, aby má žena zůstala jen v rodinném kruhu a nepromítala se mimo domov.

Předem Děkuji za pomoc

 levharant1998 Muž22 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.08.2020 20:20:03
To je to prokletí uměleckých duší.
 Ljena Žena89 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk