Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1139869, vloženo 25.08.2020 15:40:58 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Neuznali mi reklamaci
Asi před 3 měsíci jsem si koupil (spíš rodiče mi koupili) nový boty Nike asi za 900kč. Po cca měsíci chození v nich mi začla pravá bota jakoby když to řeknu, "ťupat". Jakoby jsem měl na podrážce žvýkačku která se při každým kroku přilepovala k zemi a zase odlepovala a při tom to vždycky jakoby zamlasklo. Bylo to docela otravný protože to bylo docela nahlas. Hledal jsem na netu a tam psali že s tímhle se už nedá nic dělat. Jedině reklamovat. Řekl jsem si že to třeba přestane, ale nepřestalo.
Tak jsem to dal reklamovat s tím, že si chci nechat vrátit peníze. Po asi půl měsíci mi přišla SMSka že reklamace byla zamítnuta s posouzením odborným znalcem v oboru. Nechápu jak na to nemohli přijít. Stačilo se v těch botách chvíli projít a hned by zjistili že tam je problém.
Takže teď mám boty k ničemu, protože chodit v nich je fakt o nervy a tím zvukem neobtěžuju jenom sebe, ale i ostatní. V mokru ten zvuk nedělají tak je asi budu nosit jenom když bude pršet no.

Nechci tady kvůli tomu "brečet" nebo tak, ale jenom jsem se chtěl podělit s mojí zkušeností.

Myslíte si že jsem měl dostat peníze zpátky?
 Nejistejj Muž18 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.08.2020 10:04:39
tttt: Ne Air maxy to nejsou. Žádná díra na podrážce není, ty boty vypadají jako skoro nové. Kdyby tam byla tak bych to už asi měl dávno opravený :/. Na netu jsem hledal a tam psali že se s tímhle nedá nic dělat.
 Nejistejj Muž18 Kategorie
26.08.2020 09:12:50
Jde o Nike Air Max že? A předpokládám že praskla taková ta vzduchová bublina. Mě napadá vzít si nějakou průhlednou pěnu, lepidlo a tím tu díru vyplnit pak by to už dělat nemuselo.
Smajlík  tttt
26.08.2020 01:00:50
Dobře sis přečetl, co napsali v příbalovém letáku? Právě tam se často skrývá háček, který jim pomůže vyhrát reklamační řízení. Třeba: bota je do interiéru, bota není vycházková a podobně.
 Sta67 Muž28 Kategorie
25.08.2020 21:21:53
Nevzdávej to, pohrož jim že to dáš do černých ovcích svému soudnímu znalci atd. Když tu vadu soudní znalec oboru uzná budou muset uznat reklamaci i jeho posudek. Oni hrají na to že 99% lidí to po prvním zamítnutí vzdá. Bohužel v tomhle jsme ještě pozadu. Na Amazonu jsem koupil boty a po půl roci mi praskla podrážka. Stačilo napsat co se stalo a hned mi poslali nové a staré jsem jim bezplatně poslali nové. Taky mám dobrou zkušenost se Sportisimem tam snad neznám nikoho kdo si tam koupil a nereklamoval boty s tím že mu je vyměnili nebo vrátili peníze.
 LADI Muž41 Kategorie
25.08.2020 18:25:15
Díky všem za odpovědi.
Těm co mi píší že to mám vyřešit přes soud: Udělat bych to mohl, ale zase jsou to jenom boty a navíc stály jak jsem říkal asi 900kč a jak zmínila třeba Hodislava, stálo by mě to peníze a asi nejspíš i víc než ty samotný boty. Ale i tak díky za názory/rady :)
 Nejistejj Muž18 Kategorie
25.08.2020 17:45:11
Zkus ADR:

https://www.coi.cz/informace-o-adr/
 tojejjedno
25.08.2020 17:17:29
Pokud ti jde o tu pravdu, najdi si soudního znalce, nech si zpracovat posudek. Něco tě to bude stát, pravděpodobně více než nové boty. A s tím posudkem se na obrať znovu s tím, že chceš vrátit peníze za boty + náklady na vyhotovení posudku. A napiš jim, že pokud ti nevyhoví, budeš se bránit soudní cestou (což je v případě tvé výhry u soudu - a ta je v případě pozitivního posudku pravděpodobná - je to bude stát o dost více na soudních výlohách a právním zastoupení).
 Cumsprite Muž33 Kategorie
25.08.2020 16:52:09
Tohle zkoušej skoro na každého, že závada není, že byly nesprávně používané, oblíbený trik.

Já bych u tohodle spíš volil výměnu za jiné boty, to obchodník přijímá mnohem raději než vrácení peněz.

Jinak máš možnost se obrátit na sdružení viz níže, ale asi to bude něco obíhání, posílání, ale pokud to vyhraješ, tak poplatky zaplatí prodejce. Na to, že to neuděláš, prodejce spoléhá, jsou to prostě někdy hajzli...
 Finreir Muž37 Kategorie
25.08.2020 16:01:07
Kamarád je od přírody pruďas. Když se mu stalo to samé, zavolal myslím na sdružení pro obranu spotřebitele. Soudní znalec mu vypracoval posudek a na základě toho mu reklamaci uznali. Snad ani nic neplatil.
 Alda
25.08.2020 15:58:56
Myslím si, že cokoliv zadarmo je docela dobrý. Řekni si o nový boty zadarmo a zahraj si Kingdom Come.
Smajlík  Šílený berserk Muž32 Kategorie
25.08.2020 15:53:02
Tím, že to obchodník zamítne, nic nekončí. Tedy nemusí.
 leafroller Muž96 Kategorie
25.08.2020 15:50:48
Někteří obchodníci sází na to, že se zákazník nebude chtít soudit. Zkusils reklamovat, reklamaci neuznali. Máš nyní právo na svého odborného znalce, na soud, resp. na dotaz na ČOI - ale to už nebude z tvé strany zcela zadarmo. Resp. rozhodně ne do doby, dokud tuto při nevyhraješ. Pokud si tedy myslíš, že vada na botě je tak zásadní, že je pravda fakt na tvé straně - a v tom se s tebou já přít nebudu :). Ale máš na to peníze a čas a nervy?
 Hodislava Žena42 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

kdo leci lidskou dusi Buh knez psycholog psychiatr uklízečka sestra
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk