Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Neprofesionální umělecká Tvorba č.1139307, vloženo 20.08.2020 03:57:13 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Noční svit
Procházím městem, jako by na ničem nezáleželo. V ulici ani živáček a já míjím jednu lampu za druhou. Po půlnoci je to tu vždy tak krásně tiché, samotné. V oknech se již nikde nesvítí. Snad, jako by mi to tu patřilo. Jen kdybych tento den nezažívala už po několikáté.

V srdci mě tíží sklíčený pocit. Jsem tu? Ne. Já tu vlastně nejsem. Ulice je prázdná. Z poza rohu něco zašustí. Ani se neotočím. Nikdo tu není. Nikdo neprochází pod jemným světlem z lamp. Doma mě nikdo nehledá, ani na sociálních sítí mě nikdo nečeká. Ulice se táhne podezřele daleko. Nevadí mi to. Jednou musí vyjít Slunce a začne nový den. Ale teď. Teď je noc. Skoro nedýchám.

Něco mě probere z vlastního snění. Že by bzučící zvuk elektřiny, co rozblikala pouliční lampu? Ne, toho si sotva povšimnu. Mírně zvednu hlavu. Na zemi, kousek ode mě, se soci třpytí. Bílé světlo. Vzhlédnu nahoru. Noční obloha je dnes jiná. Na nebi je cosi magického. Otřesu se. Cítím se tak nesvá, když vím, že je něco jinak, ale nevím co. A najednou mě to trklo. Na obloze se vyjímá měsíc. Má velkou sílu, protože mi rozsvítil na cestu. Ale jen proužek. Docela nepatrný, přesto tak silný. Zhluboka se nadechnu. Nezdá se mi to. Noční svit mě přišel potěšit svou přítomností. Svítí mi na cestu. A jen pro mě. Vítr mi šeptá, ať svit následuji a nikde nescházím. Přihodilo by se mi snad něco zlého?

Náhle se měsíční svit zlomil do malého výklenku. Pokaždé jsem přemýšlela, co tu ten výklenek dělá. Působí tak filmově, jako z Harryho Pottera. Cihlový dům s výklenkem. Pousměji se. Když chci ale pokračovat, rozvíří se spadlé listy ze stromu, až se utvoří menší tornádo. Co je s tím počasím? Nemůžu udělat další krok bez zesílení větru. Donutí mě schovat se do výklenku. Tak tedy počkám, až se to přežene, říkám si. Noční svit nyní svítí přímo na mě. Není mi to tak moc příjemné. Připadám si, jako bych měla být středem pozornosti. Nevyhledávám společnost, ani se nechci stát královnou plesu. Náhle uslyším pronikavý zvuk. Leknutím nadskočím. Pokrčím se u zdi a vykouknu směrem, odkud šel. Přes ulici něco proběhlo.

Zamrazilo mě. Co to bylo? Nemělo to ani obličej, ani tělo. Nebylo to zvíře, ani člověk. Noční svit se opět narovnal na chodník. Po stínu nebylo ani vidu, ani slechu. Kráčím dál. Snad táhnoucí ulice už skončí. Svit zesílí a nyní si připadám jako ve dne. Je stále pochmurné počasí, ale už necítím zklíčenost. Už necítím bolest. Ve vzduchu je něco příjemného. Ve vzduchu je kouzlo.

Dnes je ale úžasná noc, pomyslím si.
 Víla Žena23  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
01.09.2020 15:34:33
Nebylo by toho víc? ;)
Smajlík  Muad*Dib Muž42 Kategorie
21.08.2020 10:54:35
Líbilo se mi to.
Smajlík  Proctor Meats Muž21 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk