Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1138080, vloženo 08.08.2020 00:24:28 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Holocaust neskončil
Hodně o tom poslední dobou přemýšlím. Dnes jsem viděla jeden film a pořád mi to vrtalo hlavou.
Dřív, jako malá, jsem si myslela, že to vše bylo hrozně jednoduché. Zlej Hitler, válka, antisemismus, zlo bylo poraženo, děly se hrozné věci, ale je to pryč.
Jenže čím víc to člověk studuje, tím víc si uvědomuje, jak je to rozsáhlý problém, jehož byl Hitler, holocaust a koncentráky jen nějakým vrcholem.
Podle mě byl Hitler přirozenou součástí vývoje společnosti. Dnes se všechno to zlo na něj svádí, ale i on byl jen ovlivněn jinými lidmi. Lidi manipulují lidmi, z generace na generaci, ovlivňují se neustále a snad za tím ani nikde nestojí nikdo, kdo by tahal za nitky.
Je zvláštní, že Hitlera všichni považují za zlo, ale lidi, kteří ho ovlivňovali, kolikrát obdivujeme a s hrůzami nacistického režimu je vůbec nespojujeme.
A taky si myslím, že holocaust neskončil. Jen už se díky bohu netýká lidí. Ale děje se totéž. Záběry z koncentračních táborů tak příšerně připomínají záběry z jatek.
Je to vlastně taková historická linka. Začalo to u zvířat, postupně se to dostalo k lidem, to jsme naštěstí překonali, ale ještě pořád to pokračuje, ještě to neskončilo.

Kdyby nikdy nevznikla jatka, nikdy by nevznikly koncentráky. Těch spojitostí je tam mnoho. A ne všechny jsou přímé. Třeba Ford se inspiroval na jatkách, tam dostal nápad na běžící pásy. Proto měl úspěch, zbohatl a mohl si dovolit propagovat antisemitismus a ovlivňovat a dotovat Hitlera.
A pak samozřejmě eugenika. Kolik vzdělaných lidí v tom hrálo roli! Ale jak vůbec vznikla eugenika? ABA se nejprve soustředila na křížení a výzkum genetiky zvířat - kvůli masu. Až pak někoho napadlo, že by se to dalo vztáhnout na lidi a ABA vytvořila výbor pro eugeniku.
No a těch spojitostí existuje celá řada, napříč historií.
Vidím to jako takový graf, který stále stoupal a stoupal. A pak začal zase klesat. Aspoň doufám, že je to tak prosté. Že vrchol už máme za sebou a teď se pomalu vracíme k počátkům, k přírodě.
 růžová bota Žena27 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
09.08.2020 17:14:25
Quakie: No bohužel zdaleka ne. On jen dovedl dál to, co se praktikovalo už v Americe. Vzal si příklad z nucených sterilizací, pak přišly na řadu eutanázie a po nich jatka - vyhlazovací tábory.
 růžová bota Žena27 Kategorie
09.08.2020 16:29:47
Hitler byl pžrdrvším tuctovej lakýrník co si pamatuju.
NE !!! TADY LŽEŠ!!! Hitler NEBYL ovlivněn jinými lidmi.
Byla to jen JERHO zásluha všechna ta zvěrstva!
 Quakie Muž74 Kategorie
09.08.2020 14:34:47
" Takže... Podle Boha to není možné. Ale historie ukazuje zas a znovu, že to možné není. Takže závěr je, že Bůh nemá pravdu? Ok. "

Ne. Když se lidi neřídí podle Boha, tak to nedokazuje, že Bůh nemá pravdu. Teda vlastně dokazuje, protože na to časem doplatí.

Z Písma Svatého víme co Bůh chce. Nic špatného.
 Positive plus Muž Kategorie
09.08.2020 14:11:00
Takže... Podle Boha to není možné. Ale historie ukazuje zas a znovu, že to možné není. Takže závěr je, že Bůh nemá pravdu? Ok.

Opravdu se snažím neodsuzovat křesťanství jako celek a křesťany, ale podobné pseudoarguemnty typu "řekl to Bůh" mi to ztěžují.
Toleruji vaší víru, ale nepleťte si ji s fakty. Ničí víra, ať už věří v cokoliv, by neměla zasahovat do životů jiných. To je vždy hrozba.
Víra je osobní věc. Takže ať si každý věří v cokoli... Ale ať to nebere jako zdůvodnění zotročování, ponižování a vraždění.
Pokud dělá člověk vše, co věří, že chce Bůh, hrozí, že brzy začne dělat opravdu zlé věci. Stačí, aby mu někdo namluvil, že je to přání Boží.
Pořád je to totiž jen ničím nepodložená víra. Lidé po celém světě věří a věřili v mnohé.
Rozhodně by jiní neměli doplácet na to, že něčemu věříš právě ty.

Takové kočky pravděpodobně věří, že bohy jsou ony a jak prakočka řekla, jsou nadřazené všem ostatním zvířatům.
To, že člověk byl stvořen k tomu, aby sloužil kočce, dokazuje, že člověk je schopen otevírat konzervy. Dokonale vymyšleno.
 růžová bota Žena27 Kategorie
09.08.2020 12:49:31
Positive: Myslíš toho Boha, který je v knize Bibli, která je napsaná lidmi?
Smajlík  NEsvoboda
09.08.2020 10:12:54
" Pak stačilo přijít a říct, tohle jsou podlidi, patří ke zvířatům."

To právě podle Boha možné není.
 Positive plus Muž Kategorie
09.08.2020 09:56:41
Čech: Tak oni během nacistické propagandy část z Darwin vážně vytrhli a zneužili, ale to soustu věcí. Třeba genetiku a spoustu filosofů a vědců.
V podstatě si teorii evoluce lidi, kteří Darwina dobře neznají, dodnes ospravedlňují svou nadvládu nad světem. Přitom Darwin byl vegetarián, jiných životu si vážil, protože právě pochopil, že jsme si na planetě všichni rovni, že nejsme nějací Bohem určení správci podřadných zvířat. Že jsme různé druhy, ale všichni jsme zvířata.
Jeho dílo je mnohem víc než z kontextu vytrhnuté "přirozený výběr, silnější vyhrává".

Slepá víra jako slepá víra. Je jedno, zda se lidí vraždili kvůli slepé víře v Boha nebo kvůli slepě víře v eugeniku a evoluci.
Vše má ale původ v nadvládě nad zvířaty. Tam to začalo. Křesťanství vytvořilo hierarchický systém.
To ve spojení s novými poznatky o genetice vedlo k hrůzám holocaustu. Z křesťanství jsme měli ospravedlnění, eugenika nám dala nástroj. Se zvířaty si můžeme dělat, co chceme. Pak stačilo přijít a říct, tohle jsou podlidi, patří ke zvířatům. A pak přišla genetika, začali jsme zvířata křížit. A pak nás napadlo, teda konkrétně lidí z ABA, co to aplikovat na lidí? Tak vznikla eugenika, v Americe se začalo sterilizovat. Pak začalo k nuceným sterilizacím docházet i v Německu, které Ameriku silně obdivovalo. A zašli tam ještě dál. Nejen sterilizace, už i vraždy.
Skončilo to? Neskončilo. Se zvířaty se to děje dál.

S křesťanem se bohužel nedá diskutovat, když používá argumenty typu "řekl to Bůh". Tak to já rovnou mohla jen napsat "říká mi to mě svědomí" a víc neargumentovat. Proč vlastně psát knihy, studovat? Stačí si fakta jen tak vymýšlet a odvolávat se na bohy. Odteď budu mít na vše názor a až se mě někdo zeptá, kde jsem to vzala, řeknu, že mi to řekl Radegast.


Řeknu to takhle. Pokud Bůh chce vraždy lidí, kteří nejsou křesťany, zotročování a vraždy zvířat, pokud chce, aby muži vládli nad ženami, pokud chce Bůh zakázat homosexualitu, pokud po mně Bůh chce, ať jednám zle, pak smůla. I kdyby se objevil přímo přede mnou a řekl mi do očí, že to chce, zřeknu se ho zas a znova.
Péčovat o zvířata má v sobě zaneseno ještě Židovství. Ale vše, co bylo Židovstvím inspirováno, jako křesťanství nebo islám, je už v mnoha ohledech zvrhlé, ač úmysl zlý nebyl. Jistě jsou mezi věřícími dobří lidé, ale slepá víra je vždy nebezpečná. Když už v něco věřit, tak nějaký polyteismus, ten je aspoň tolerantní a nelpí na tom, že je jen jedna pravda a jeden bůh.
 růžová bota Žena27 Kategorie
09.08.2020 02:12:43
>Čech24

https://maryska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=210361
 Positive plus Muž Kategorie
09.08.2020 02:01:59
Positive plus: Reakce na to, že za holocaustem stojí darwinismus. Historie nedokazuje, že by ateisté páchali genocidu nějak častěji než věřící.
 Čech24 Muž24 Kategorie
09.08.2020 01:07:24
> růžová bota

Cokoliv ne.
Biblické učení ano.
 Positive plus Muž Kategorie
09.08.2020 00:38:33
No jo, pravil to Bůh... Tak takhle můžeme dokázat úplně cokoliv.
 růžová bota Žena27 Kategorie
08.08.2020 23:56:41
> růžová bota

Je jedno, co dělali nějací křesťané. Křesťané jsou nedokonalí lidé. Nekřesťané jsou dost často více nedokonalí.

Rohodující je, co se píše v Novém zákoně i v celé Bibli. A tam se o nějaké nadřazenosti bílých opravdu nic nepíše.
Vždyť Židé nejsou zrovna nejbělejší...
 Positive plus Muž Kategorie
08.08.2020 23:29:21
> růžová bota

Určil to Bůh, že člověk má panovat nad zvířaty.
Člověk byl stvořen jako obraz Boží na zemi.
Bůh je láska i spravedlnost a přišel ve svém Synu Ježíši Kristu, aby nás vykoupil ze spravedlivého trestu.
Kdo tomu věří, nechce škodit lidem ani trápit zvířata.

Tohle jinde nenajdeš, Ježíš v Matouši 5, 43-45:
„Slyšeli jste, že bylo řečeno: ‚Budeš milovat svého bližního ‘ a nenávidět svého nepřítele. Já však vám pravím: Milujte své nepřátele, žehnejte těm, kdo vás proklínají, dobře čiňte těm, kdo vás nenávidí, a modlete se za ty, kteří vás urážejí a pronásledují, abyste byli syny svého Otce, který je v nebesích; neboť on nechává své slunce vycházet nad zlými i dobrými a déšť posílá na spravedlivé i nespravedlivé."
 Positive plus Muž Kategorie
08.08.2020 23:06:22
Positive plus: Tak to začalo, udělala se hranice mezi zvířaty a lidmi. Pak přišel někdo, kdo ukázal na jednu skupinu lidí a řekl, že spadají spíš k těm zvířatům. Kam kdo tu hranici postaví, to je na každém. Ta hranice by neměla být.


Bohužel to tak je, křesťanství postavili vrchol Boha, pod něj anděly, pak bílé křesťany může,pak další lidi postupně až dolů ke zvířatům.
Jsou i obrazy, které ten žebřík znázorňují.

Jak určíš, kdo je nadřazený komu? Jinak než vírou? Lidé se dlouhá staletí snaží najít nějaký důkaz,že jsou víc než zvířata nebo než jiní lidé. A jak to dělají? Porovnají ty dvě skupiny, zjistí, co té druhé chybí a z toho,co chybí, udělají rys nadřazenosti.
Pak přijde někdo, kdo dokáže, že ten rys je i u druhé skupiny. Tak se hledá dál.
Celé je to ale směšné. Protože se nesnažíme odhalit, jaké rysy jsou nadřazené, to snad ani nelze, my se snažíme zjistit, co máme a oni ne.
Při osídlování Ameriky se publikovaly články o tom, jak domorodcům chybí kultura, mluví hatmatilkou a nikoli srozumitelným jazykem, nejsou to křesťani. Z toho si vyvodili, že patří ke zvířatům a je v pořádku je vyhubit. Takové články publikovali i pastoři.

Každý tvor na Zemi, ať člověk, kočka, potkan nebo kráva může najít něco, čím se liší od ostatních. A pak může říct, aha, a proto jsme nadřazení, ostatní tohle nemají!

Samozřejmě, že jako člověk mám blíž k lidem. Potkan zas k potkanovi. Já mám blíž ke své rodině,ty ke své. Ale objektivně jsme tu všichni spolu, má rodina není nadřazené tvé,můj druh není nadřazen jinému. Jak by vůbec mohl? Jak bychom to poznali? Kdo to určil?

Že se dnes mnozí křesťani od toho distancují je věc druhá. A řada slyším, žes to nemyslel tak, že by lide jiné víry byli méněcenní a zasluhovali smrt.
Pořád ale stojíš za tím, že tvá víra je jediná pravá ostatní by se měli změnit. Což je i první přikázání, že? Budeš věřit v jediného boha nebo tak nějak?
Kdyby toho nebylo, vládla by na světě větší tolerance. Ale mas pravdu, na křesťanství expert nejsem. Přečetla jsem dohromady jen pár knih a vyrostla v křesťanské rodině, ale distancovala se od toho dost brzy. Jsem sice pokřtěná, ale zřekla jsem se toho.
Ona každá slepá víra je špatná. Člověk by za mě měl jednat správně, protože je to správné, ne protože jw to součást jeho víry. Pak nikdy nevíš, čemu věříš, když to nevychází z tebe.
 růžová bota Žena27 Kategorie
08.08.2020 22:48:24
> růžová bota

To je nepochopení.
Když je někdo svévolník, tak se může napravit. A my máme milovat nepřátele. Je ale třeba pojmenovat vše pravým jménem.

Promiň, ale jsi hodně popletená. O Kristově učení evidentně toho moc nevíš.
Ono je to taky něco jiného než křesťanství v obecném povědomí.

Lidé jsou si rovni, ale jsou nad zvířaty. To je samozřejmé. Zvířata nemám trápit, ale jíst je můžeme a potřebujeme.

Když ponížíš člověka na úroveň zvířete, tak tím ho poškodíš.
A když vyvýšíš zvíře nad člověka, což se taky děje, tak to je taky velká zvrácenost, která vede lidi na špatnou cestu.
 Positive plus Muž Kategorie
08.08.2020 22:33:02
Positive plus: Tak křesťanská pravda často nemusí být logická, že jo.
Křesťanství hrálo zásadní roli v hierarchizaci světa. Bohužel nesete velkou část viny. Vy jste upevnili v naší společnosti názor, že někdo je víc nez někdo jiný. Zvířata, lidé jiné víry... Tvůj poslední komentář to potvrzuje. Asi jsi čistá bílá rasa, pravý křesťan. Ten jediný, na koho se vztahuje nezabiješ.

Tímto nechci házet všechny křesťany do jednoho pytle. Vím, že i mezi nimi jsou dobří lidé.
 růžová bota Žena27 Kategorie
08.08.2020 19:52:52
> Čech24

No a? Není věřící jako věřící...
Třeba muslimové jsou pro mě stejní svévolnící jako ateisté...
 Positive plus Muž Kategorie
08.08.2020 19:23:57
Positive plus: Přitom není problém dělat genocidu ani pro věřící - turečtí muslimové proti Arménům 1915 nebo katoličtí Chorvaté proti Židů ´m a Srbům 1941-45.
 Čech24 Muž24 Kategorie
08.08.2020 19:11:43
V podstatě souhlasím, neznám žádného vegana, který by byl nenávistný nebo by chtěl sebe či někoho jiného zabít. Něco na tom bude.
Smajlík  NEsvoboda
08.08.2020 17:45:18
růžová boto, máš to popletené.

Za holocaustem stojí právě odpadnutí od Boha a dávání lidí na úroveň zvířat.
Od Darwina k Hitlerovi:
https://youtu.be/LVK--pT8NJ8
 Positive plus Muž Kategorie
08.08.2020 14:43:40
Čech24: Samozřejmě, s tím pásem jsem to uváděla spíš pro zajímavost, rovnou jsem psala, že těch spojitostí je hodně a některé i takové nepřímé, že si je člověk hned neuvědomí. Tím jsem myslela třeba právě ty pásy.
 růžová bota Žena27 Kategorie
08.08.2020 14:19:58
Asi jsi četla Z. Baumana - Holocaust a modernita

Myslím,. že zneužít se dá vše i pásová výroba.

Co oheň nebo nůž v pravěku? Usnadní život nebo ho vezme.

Genocida se provést i bez techniky, stačí mačety - Rwanda..

I eugenika, která může mít různé podoby. je rozdíl mezi podporou porodnosti kvalitních jedinců a vražděním těch ostatních.
 Čech24 Muž24 Kategorie
08.08.2020 12:01:18
A děkuji všem za přínosné komentáře a postřehy k tématu. Nemám teď čas na vše odpovídat, ale vše čtu a budu o tom ještě přemýšlet. Je to hodně komplexní téma, o kterém se píšou celé knihy a točí filmy, takže to vše asi nezvládneme shrnout v jedné diskusi.
Kdyby měl ale někdo zájem, můžu mu doporučit knihu, která toto vše, nebo alespoň důležitou část z toho, shrnuje.
 růžová bota Žena27 Kategorie
08.08.2020 11:57:07
DOKTOR PORADCE: Jenže peníze stojí skutečně i za masným a mléčným průmyslem, nic jiného v tom není. Je to jen o penězích.
A kdyby lidi nebyli zblblí a nevěřili by tomu, že ti, které posíláme na smrt, jsou méněcenní, tak by to nikdy nemohlo procházet. Za vším samozřejmě staly peníze, ale aby to prošlo, pojila se s tím dlouhá a masivní propaganda, kterou začal Ford, když začal vydávat antižidovské články a pak zaplatil Hitlerovi, aby je vydal v Německu. Tam se šířily ohromně.

Dnes je to stejné. Za vším stojí peníze, ale propaganda tu je také. Stejně jako vycházely reklamy o tom, jak se lidé mají v táborech dobře, vidíme dnes reklamy na šťastná zvířata chovaná na maso. Skutečnost se děje zase za zavřenými dveřmi. A když pronikne něco na veřejnost, lidí tomu stejně nevěří.

Samozřejmě, že člověk je všežravec. Ne masožravec. Takže máme na výběr. Nikdo nikde na světě nejí všechno. Nedělám si iluze, že by všichni lidé jednoho dne přestali jíst maso, ale doufám, že jednoho dne skončí holocaust.
Když je totiž řeč o přirozenosti, to, jak konzumujeme maso v současné době, je móda trvající jen chvíli. Začalo to až na začátku 19. století a k nám se dostalo ještě později.
Samozřejmě by omezení živočišného průmyslu také znamenalo víc jídla. Ušetřili bychom plochy, kde pěstujeme jídlo pro zvířata a pěstovali tam rovnou jídlo pro lidi. Takže pokud bude počet obyvatel dál narůstat, nezbyde nám nic jiného.

Zvířecí koncentráky nutné nejsou, stejně jako nebyli nutné lidské koncentráky. Takové zlo nelze nikdy obhájit tím, že potřebujeme stejk. Nebo že potřebujeme peníze, které drží pár bohatých Židů. Zlo je zlo a nemá omluvy.

Ale jako v každé době lidé věří, že to, čeho se dopouštíme, je správné. Kdybychom v to nevěřili, nedovolili bychom to. Lidé věřili, že správné je otrokářství. A když ne správné, že je přinejmenším nutné.
Tak je to vždy.

Bohužel, to, že jsou jatka vlastně jen další koncentráky, si uvědomí většinou jen člověk, který sám v pozici těch zvířat byl. O tom už jsme tu jednou mluvili, že velkochovy a jatka přirovnávají ke koncentrákům ti, kteří je zažili na vlastní kůži.

Za návrat k přírodě považuji stav, kdy přestaneme věřit, že tu je nějaká hierarchie, že nahoře je Bůh, pak andělé, pak běloch, pak ženy, pak homosexuálové, pak černí, pak lidí jiných vyznání, pak Židi, pak zvířata.
Stejně jako jsme postupně hierarchii tvořili, musíme ji teď ničit. Nejdříve jsme uvěřili, že zvířata jsou pod námi a to nám dalo právo s nimi zacházet jak libo, poté jsme uvěřili, že některé skupiny lidí jsou vlastně blíž zvířatům než lidem, a tak jsme tu hranici stále posouvali. Ale teď je trend opačný, zase tu hranici odsouváme. A já doufám, že se nám ji podaří odsunout až tam, kde jsme začali. To je pro mě návrat k přírodě.
Ono je v téhle souvislosti třeba i zajímavé, že se hodně lidí věřících v karnismus (víra, že musíme jíst maso) odkazuje na přírodní výběr a Darwina, přičemž Darwin byl vegetarián. To, že maso skutečně nepotřebujeme, nýbrž jen chceme
 růžová bota Žena27 Kategorie
08.08.2020 11:33:33
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
08.08.2020 11:14:06
No, evoluční soutěž je válkou o zdroje. Jedním z největších konkurentů člověka je člověk.
Agrese vůči nám samým nepřestane ještě hodně dlouho, a přenáší se do sofistikovanějších způsobů a abstraktních rovin.

Že válka a teror urychlují vývoj techniky, to je známá pravda. A Hitlera podporoval kdekdo, od Von Brauna, přes IBM po některé židovské oligarchy (ironie, ale je to tak).
Vždycky jde o moc, rasismus i jiné formy segregace jsou jen nástroj, člověk vždycky chce být něco víc než jiný.
 EmbeddedOFF
08.08.2020 11:04:55
A pizzagate je opravdu hnus, ne protože je to pravda, ale proto že konspirace vedené za účelem politického boje málem způsobily masakr ve zmíněné pizzerii.
Smajlík  Van Generator Muž30 Kategorie
08.08.2020 10:54:44
je to zkomolené, matoucí a ještě nudnější než palubní časopis belgických aerolinií
 Van Generator Muž30 Kategorie
08.08.2020 10:20:49
Historie se opakuje i trvá nadále. ;)
 Hungeringdirewolf Muž26 Kategorie
08.08.2020 09:27:18
Popravdě já být v prostorách jatek, tak je to pro mě natolik traumatizující zkušenost, že bych se stal vegetariánem do konce života.

ohledně holokaustu, souhlasím s tím, že to není tak přímočaré jak se to obecně uvádí. A že se okolo toho tématu dá velice dlouho studovat z velice mnoha materiálů. A že je asi fajn, když si lidé i v tomto rozšíří trochu svůj obzor.

a ohledně toho jaká zvěrstva se dějí ve světě dnes a denně i v této době, já sám mám co dělat, abych to pobral, zkus si třeba vygooglit pizzagate. A to je jen špička...

Né všichni lidé (tvorové) na této planetě jsou hodní a přátelští. Skoro bych si troufl tvrdit, že je jich tu dost vysoce nepřátelských.
 Rádce do duše Muž35 Kategorie
08.08.2020 08:48:33
"... ale zabíjet je na jídlo a pokusy je nezbytné..."

Vzhledem k tomu kolik znám letitých vegetariánů včetně dětí, tak nezbytné to určitě není. Je to jen omluva pro týrání zabíjení zvířat.
 Sorayaaa
08.08.2020 00:54:35
Ono celé zabíjanie židov malo jedinú podstatu. Peniaze. Keby Nemcom skutočne šlo o "čistotu rasy" tak nezabíjajú židov.
 DOKTOR PORADCA Muž23 Kategorie
08.08.2020 00:53:41
Souhlas s moje přezdívka. Chytám se akorát toho, že se snad vracíme k přírodě. A o tom pochybuji. Nebo do jaké doby bychom se k té přírodě měli vrátit?
Ano, vše je provázané, ale Hitlera nemusel podporovat Ford, ale někdo jiný. Kdyby nebyly koncentraly, tak je pověsí/postřílí. Nevim.
Smajlík  Laska
08.08.2020 00:44:25
uh, skoro se mi chce napsat tl;dr - myšlenku chápu, interpretaci ne. Moc málo relevantních argumentů, zpověď postavená na principu "nestojí mi péro, může za to Zeman, ale Tomáš Akvinský si myslí, že...". Hodit do diskuze frázi "eugenika" - co jetedy konkrétní zpovědí / dotazem / ...???
 moje přezdívka
08.08.2020 00:38:57
zzzzzzzzzz: Přesně tak. Je špatné zabíjet zvířata pro pobavení (např. na kožešiny), ale zabíjet je na jídlo a pokusy je nezbytné. Člověk ke svému zdravému vývoji potřebuje minimálně v dětství jíst maso. Jinak to prostě nejde.
 Konzervativec123 Muž18 Kategorie
08.08.2020 00:37:17
Všemožné genocidní ideologie se objevují každou chvíli. Dá se říct, že Němci nevymysleli nic nového, jenom si z toho udělali průmysl. Z trápení zvířátek nemá radost nikdo, ale člověk je od přírody všežravec a maso potřebuje. A těžko se dá čekat, že by země uživila miliardy lidí žijících přirozeným způsobem života v jeskyni a lovících oštěpem. Asi by se dalo zvířata z klecí přemístit někam do ohrady, aby tolik netrpěly, ale o moc víc ne, jinak by začali zas hlady a na nemoci umírat lidi.
 zzzzzzzzzz
08.08.2020 00:31:16
Holokaust opravdu neskončil a stejně jako Hitler vyvraždoval postižené, dělají to i dnešní stoupenci "demokracie" "rovnosti pohlaví" "lidských práv". Vyhlazují handicapované lidi před jejich narozením. A vraždí se děti všude kolem nás.
Tady si to můžete přečíst, pracně jsem to psal:
https://1url.cz/TzsPd
 Konzervativec123 Muž18 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk