Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1138017, vloženo 07.08.2020 12:19:02 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Antidepresiva
Zdravím. Zajímal by me bas názor na lidi co berou prášky antidepresiva. Mam jednu takovou známou z Brna a ona je bere. Dokonce byla chciii v blázinci když to tak vezmu. Já jsem s ni v pohodě a chová se normalne když jsme spolu. Ale když se třeba o ni někde zimním, okolí se muže zjevit a dávají od ni ruce pryč. A to je docela mladá. Méně než 30 a více než 20.
 Pepazbrna E-MAIL: A@pepa.a  Muž52  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
08.08.2020 22:08:17
>PanTrumpetka
Smajlík  Positive plus Muž Kategorie
08.08.2020 22:02:53
Má to háček - odměna v nebesích údajně čeká na ty, kdo byli tupeni a trpěli pro jméno Ježíšovo. Jenže tohle naprosto není tvůj případ - ty tu ze sebe děláš ezo-blba a sklízíš pak na všechny strany oprávněnou kritiku. Na odměnu v nebesích tak klidně můžeš zapomenout...
 PanTrumpetka Muž41 Kategorie
08.08.2020 19:55:22
>PanTrumpetka

Je pro mě radost, když ti ležím v žaludku a mluvíš lživě proti mě, za to je odměna v nebesích.
Jen mám starost o tvůj konec...
Smajlík  Positive plus Muž Kategorie
08.08.2020 19:47:57
"...s cílem zničit pravé křesťanství." - no to spíš máš v plánu ty, s tím falešným učením Karla Bašty :D

Jenže co je vlastně to bájné pravé křesťanství? No - to nikdo neví. Katolíci tvrdí, že to je učení jediné pravé církve (té jejich samozřejmě) a zaštiťují se apoštolskou suksesí a návazností na Petra, který tím prý údajně byl pověřen.

Protestanté tvrdí, že pravé učení je učení ranné církve, která prý byla v souladu s Písmem - jenže se nedokážou ani za mák shodnout, co je přesně je vlastně v souladu s Písmem a tak jen hádají, jak mohla ona ranná církev pracovat.

A pak jsou tu neorganizovaní solitéři - většinou dost konfliktní lidé, kteří mají problém s lidskými autoritami - nejsou schopni příliš dlouho vydržet v žádném církevním spolku, leda že by tomuto spolku sami mohli vládnout ... zkrátka a dobře někdo jako Pozitiv, Bašta nebo ten psycho kazatel Žalio ... a tito lidé zastávají svoje vlastní soukromé učení, vykládají si Bibli tak, jak jí sami rozumí (event. přitom mají pocit, že jim to osvětluje sám Duch Svatý) a svůj pohled na věc považují za ono pravé křesťanství.

A pak jsou tu teologové jako třeba Halík, který dostane Templetonovu cenu za to, že z Boha vyrobil liberální přízrak ... a co na to Bůh? Ten mlčí - Bůh se k tomu, co je podstatou pravého křesťanství ze zásady nikdy nevyjadřuje :)
 PanTrumpetka Muž41 Kategorie
08.08.2020 17:58:25
>PanTrumpetka

I kdyby to tak bylo, tak v těch citacích toho Pavle jsi psal "MOŽNÁ". Chápeš, zdůrazňoval možná. Nebyl si jistý. Proč, protože mě nezná.

A tvé závěry mě rozhodně nezajímají.
Jen jsi zuřivý ateista s cílem zničit pravé křesťanství.
 Positive plus Muž Kategorie
08.08.2020 17:23:42
Kazatel Pavel tě označil za pravděpodobného falešného bratra - t.j. člověk, který je natřen na povrchu barvou křesťanství, ale pod nánosem té barvy doutná něco úplně jiného - a já s ním v tomto naprosto souhlasím (i když si jinak myslím, že je to psychopatický vypatlanec plný mindráků z dob dřívějších, které se snaží hojít svoji jurodivostí).

Alprazolam & spol není to zařazeno do skupiny antidepresiv ale do skupiny benzoazepinů (bezdodiazepinový anxyolitik), i když se v příbalovém letáku píše, že má mmj. antidepresivní účinky. Z hlediska skupin léků to ale antidepresivum není a nikdy nebylo - co je na tomto k nepochopení?

Dále máš stále obrovské potíže pochopit, že psych. onemocnění jsou na jakési škále. Prostě není deprese jako deprese a není panická ataka jako panická ataka. Rozumný psychiatr předepisuje psychofarmaka jen tam, kde se jeví jako nutná, jinak se volí psychoterapeutický přístup řešení problémů nebo se psychofarka krátkodobě předepisují jen na překlenutí akutní fáze a pak se vysadí. To, že zde dochází k nadužívání, jak to popisuje např. Ptakolebec je věc jiná - to je záležitost konkrétních lékařů, obecný trend ale ukazuje jiným směrem.
Ty ale nejsi odborníkem, který by dokázal fundovaně rozeznat, jestli dotyčný bere antidepresiva zbytečně či nikoliv a přesto zde paušálně propaguješ svoje bludy o tom, že Ježíš si poradí se vším když příjde na věc a léků pak netřeba ať už se jedná o depresi nebo schizofrenii nebo nádorové onemocnění. A když ti někdo jako Ptakolebec pravdivě řekne, že realita je v tomto ohledu poněkud jiná, nemá to na tebe absolutně žádný vliv - meleš si pořád ty svoje průpovídky jejichž zdroj je bůhví odkud...
 PanTrumpetka Muž41 Kategorie
08.08.2020 13:49:56
>PanTrumpetka

Tak vidíš. Akorát, že ta účinná látka je označená i jako antidepresivum.

A jak ses zbavil těch potíží, bráním léků? Ne, viď.

Nejsem příznivec ezoteriky, to určitě pouliční kazatel Pavel neříkal a hlavně se neznáme.
Zase to máš pomíchané. Já jsem proti ezoterice.
 Positive plus Muž Kategorie
08.08.2020 13:19:34
Jen dále ukazuješ svoji hrubou neinformovanost - Xanax není antidepresivum, ale benzodiazepinové anxyolytikum. Pochopitelně, že prakticky všechny anxyolitika mají vliv i na depresivní stavy, ale mechanismus účinku je jiný a jako cílený lék na depresi se nepředepisují - už jen pro jejich vysokou návykovost. Jejich hlavní účel při léčbě úzkostných poruch je překlenutí akutní fáze onemocnění, než začnou zabírat antidepresiva (dnes většinou SSRI) a pokud to není nutné, tak se nepředepisují vůbec. Já dostal Xanax nikoliv na deprese, ale na panickou ataku a nebral jsem ho systémově - spotřeboval jsem necelého půl balení v rámci toho, abych si vyzkoušel, jak to vlastně na člověka působí. Hlavním léčebným prostředkem byla úprava životního stylu - nepřepínání sil, cílený odpočinek, relaxace, zvládnutí techniky autogenního tréninku, určování si priorit, atd.

Ano vím, že Ptakolebec se hlásí ke křesťanství a to je důvod, proč si tak nějak nemá co říci ani s tebou - ty totiž nejsi křesťan, ty jsi příznivec ezoteriky s nátěrem křestánství (ano - zde si půjčuji slova brněnského pouličního kazatele Pavla).

A když už chceš na někoho hodit od pasu nějakou psych. diagnozu (zde Munchausenův syndrom), nejdřív si pořádně přečti o co vlastně jde, ať pak nevypadáš jako ještě větší trouba.
 PanTrumpetka Muž41 Kategorie
08.08.2020 12:49:48
*s militantním ateistou, který se prezentuje jako teista
 Positive plus Muž Kategorie
08.08.2020 12:47:07
>PanTrumpetka

Jasně, že měli by to zkusit podle Ježíše a když se jim uleví, tak na co budou brát antidepresiva? To je jasné ne.
A že antidepresiva tlumí příznaky, tak to je taky pravda,
A tys je bral. Psal jsi, že jsi bral Xanax a ten má učinnou látku Alprazolam a účinkuje jako anxiolytikum a antidepresivum.

Nemám mozek nasáklý magickým myšlením...
Někdy se mi zdá, že ty trochu trpíš sydromem barona Prášila...

Ptakolebec se hlásí ke křesťanství, tak težko by si měl dobře rozumět s militantním teistou jako jsi ty.
 Positive plus Muž Kategorie
08.08.2020 04:08:04
Píšeš to v každé druhé diskuzi o antidepresivech, aby lidé místo medikace zkusili Ježíše a za příklad dáváš sám sebe, jak jsi vyhodil předepsané léky, protože jsi se ulekl vedlejších účinků (jaké jsou mmch. popsané u kde čeho, včetně obyčejného brufenu) a stále dokola mektáš něco o tom, jak tyhle věci vůbec nepomáhájí, protože neřeší příčinu problémů a jen člověka utlumují. Sám jsem antidepresiva nikdy nebral, ale znám ze svého okolí hodně lidí, kteří je brali (nebo dokonce i berou) a vím, že jim to ve chvílích nejtěžších skutečně pomohlo - a také vím, že ony vedlejší účinky nebyly nijak dramatické.
Podobnou věc ti zde hezky napíše i Ptakolobec a tvůj mozek nasáklý magickým myšlením z toho vyplodí ezo-odpovědi ve stylu, že nemoc a s tím spojené utrpení může být Boží zkouška a i pro dobro člověka, aby se třeba vyhnul odvedení do války - jak říkám, ty jsi už natolik nábožensky vymyšákovaný, že začínáš být svými pseudo-radami reálně nebezpečný.
 PanTrumpetka Muž41 Kategorie
07.08.2020 23:45:59
>PanTrumpetka

Jako u toho braní antidepresiv. Trochu jsi je bral a né že né. Jenom to nebylo na depresi.
 Positive plus Muž Kategorie
07.08.2020 23:42:10
>PanTrumpetka

Kdo tady radí někomu, aby nebral psychofarmaka a v kterých vláknech?

Že ty si zase vymýšlíš Trumpeto, jako obvykle.
 Positive plus Muž Kategorie
07.08.2020 22:25:38
Ptakolebec má na problematiku AD velmi vyvážený názor a ve svých úvahách nebude daleko od reality se domnívám. Je hezké vidět, že ač věřící, stojí nohama pevně na zemi a uvědomuje si, že existují situace, kde ani tisíc modliteb nepomůže a je třeba se svěřit do náruče moderní medicíny.

Což se ovšem nedá říct o tom pobožném primitivovi, který už kvůli svým ezo-fantaziím dle všeho zřejmě přestal navštěvovat i zubaře a bohužel si neuvědomuje, že když tu někomu radí (v jiných vláknech), aby přestal brát psychofarmaka v akutní fázi onemocnění, ať už se jedná o úzkosti nebo psychózu, může mu to uškodit ... a o tom, že nepochopil ani zaklády alopatické medikace se tu ani nemá cenu rozepisovat.
 PanTrumpetka Muž41 Kategorie
07.08.2020 19:57:51
> Střelenka-Lenka

"Na překlenovací dobu (cca tři týdny) - než zaberou..."

No, to jsem myslel. A může se to zhoršit.
Jeden z možných vedlejších účinků antidepresiv je deprese. :-)
 Positive plus Muž Kategorie
07.08.2020 19:52:32
Bonbonky jsou bezva, když je zkombinuješ se špyrytusem a trávou ... Neurol to jistí.. :)
 Vemenus
07.08.2020 18:59:32
Ptakolebec: "Přes to všechno vnímám, že antidepresiva jsou nadužívána a mnohé věci by bylo lepší řešit kauzálně například psychoterapií."

Jo, tak tohle mě překvapilo taky. AD předepisují lékaři (i obvoďáci) celkem bez mrknutí oka, ale když jsem se ptala na psychoterapii, hleděli na mě (i psychiatrička!), jak na blázna :-). Takže tuhle pomoc jsem si vyhledala sama, dr. se ani nezmínila, vypadala, že ji to ani nenapadlo.

Positive plus: "O tom akutním použití pochybují, protože AD zabírají až po nějaké době a mezitím se to může zhoršit."

Mně je nasazovali v akutním stavu. Na překlenovací dobu (cca tři týdny) - než zaberou - se užívají právě zmíněná sedativa.
 Střelenka-Lenka Žena37 Kategorie
07.08.2020 16:01:21
Dnes je moderní brát AD, to bere kde kdo. Mládež je totiž jedna velká sračka. Jakmile se objeví něco, co není v mobilu, tak jsou všichni v prde***.
 fimisek
07.08.2020 15:45:00
>Ptakolebec

Otázka je proč všemohoucí láska nepomáhá, když určitě chce. Když chodil po zemi, tak uzdravoval všechno.

To musí být buď nějaký případ, kdy něco tomu brání, nějaký problém u toho člověka. Například vyznání hříchů, malá víra, důvěra.... Třeba u Jóba na něj přišlo to, čeho se obával, strachoval, ale ve zkoušce obstál.
A nebo je ta nemoc pro dobro toho člověka a bez toho by to dopadlo hůř. Třeba vyhne se mobilizaci a ostatní zahynou.
Pak jsou různá postižení po předcích.

Lékaři pomáhají tomu, kdo si s tím neví rady, jak se k tomu postavit, ale obvykle neřeší lékaři ty příčiny.
Osobně k lékařům téměř nechodím. Za léta, co věřím, byl jsem jednou u chirurga, tady jsem opravdu nevěděl, co s tím, ale pak jsem si uvědomil příčinu.
A jednou u stomatologa- a to jsem si pak vyčítal.
 Positive plus Muž Kategorie
07.08.2020 15:19:48
Positive plus

Akutní nemusí znamenat v tomto smyslu ze dne na den.

Jsou případy, kdy Ježíš Kristus nepomáhá.
Uznáváš lékaře nebo k nim ze zásady nechodíš a jen se modlíš za uzdravení?
 Ptakolebec Muž51 Kategorie
07.08.2020 14:39:39
>Ptakolebec

Nejlepší "psychoterapie" je podle Ježíše Krista.

O tom akutním použití pochybují, protože AD zabírají až po nějaké době a mezitím se to může zhoršit.
Teda jestli nejsou nějaká okamžitá.
 Positive plus Muž Kategorie
07.08.2020 14:16:31
V dávné minulosti byl můj názor ten, že takoví lidi jsou slaboši.
Dokud jsem tu problematiku nepoznal blíž a takzvaně "na tělo" při práci s lidmi, kteří měli občas i problémy vyžadující medikaci.

Završeno to bylo tím, že jsem se sám dostal do situace, kdy jsem se nechal psychiatričkou "přemluvit" k nasazení AD. Bránil jsem se tomu jednak z nějaké ješitnosti, jednak proto, že lékům všeho druhu se pokud možno snažím vyhýbat. Nakonec jsem do toho šel a nelituji toho. Dost mi to tehdy ulevilo a navíc to byla nová zkušenost. Taky mě to osvobodilo od posledních zbytků předsudků vůči lidem, kteří AD berou.

Přes to všechno vnímám, že antidepresiva jsou nadužívána a mnohé věci by bylo lepší řešit kauzálně například psychoterapií. AD mají své důležité místo v akutních stavech, ve chvíli, kdy pacient není kompenzován a nelze jinak, u organických poruch apod., ale tlak farmaceutických firem na jedné straně a pohodlnost pacientů na straně druhé prostě vedou k zbytečně vysoké spotřebě.
 Ptakolebec Muž51 Kategorie
07.08.2020 12:55:46
Pokud se podaří vypořádat se depresemi bez "drog" je to lepší. AD to tlumí, ale neřeší problémy.
 Positive plus Muž Kategorie
07.08.2020 12:46:28
Nemám nic proti medikaci, pokud je to poslední možnost. Což bývá velmi zřídka.
 leafroller Muž47 Kategorie
07.08.2020 12:46:26
Hodně lidí si plete AD s benzodiazepiny (sedativa). AD neovlivňují lidské chování, nevyvolávají závislost, pouze vyrovnávají hladiny hormonů v mozku (i když mají dost vedlejších účinků na zbytek těla...) - po sedativech je člověk jakoby oblblý, může působit opile a závislost mohou vyvolat velice rychle.
Nevím, s čím se Tvá známá léčí, ale AD dnes bere pomalu každý druhý, nicméně je pořád dost lidí, kteří to vnímají jako stigma (obvykle to tak přestanou vnímat, když po nich musí sáhnout sami...).
 Střelenka-Lenka Žena37 Kategorie
07.08.2020 12:40:49
Raz som mal dlhodobé depresie ale antidepresíva som nebral. Síce by mi to mohlo zľahčiť a mohol som byť v pohode oveľa skôr ale z dlhodobého hľadiska si myslím že keď to človek dokáže prekonať sám tak ho to dosť posilní.
 DOKTOR PORADCA Muž23 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk