Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1137397, vloženo 31.07.2020 22:02:38 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Rodina a peníze
Takže jsem jedináček, mám oba rodiče, ale co si pamatuju, odjakživa měli problém s penězi. Často u nás nebylo co jíst, neměl jsem odmala pomůcky do školy, skoro žádné oblečení a tak. Tehdy oba moji rodiče pracovali, takže nevím, kam to mizelo. Jako můj otec je alkoholik a mamka taky pije, i když míň než on, ale nejčastější co od nich slyším je, jak si vyčítají, že jsou zadlužení.
Teď přes prázdniny nastala taková situace. Našel jsem si brigádu, abych si něco našetřil na boty, protože nosím už rok malé, něco třeba do školy a tak a třeba i přispěl něco domů. Bohužel rodiče to pochopili tak, že jsem šel na brigádu, abych jim dal všechny peníze, oni dali velkou částku ženské za půjčku a za zbytek si koupili chlast. Tak zas nic.
Já chápu, že když mám prázdniny, nebudu sedět celé dny na zadku, ale kdy bych jim měl třeba přispěl a věděl bych, že to je na to, aby něco bylo doma k jídlu nebo tak, tak neřeknu ani slovo, ale vadí mi, že jsem jim dal na půjčku a chlast. Za chvíli se pujde zase do bazaru, aby vůbec bylo co jíst.
Nejhorší je, že se s nima o tom nedá normálně bavit a celá rodina je švihlá a přijde jim tohle chování normalní a ještě po mě řvou, co si stěžuju, že vidím, jaká je situace, už jsem dospělý a měl bych pomáhat, když nejsem ve škole. Připadám si jak nějaký otrok.
 Martin0 Muž16  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
01.08.2020 12:16:00
Díky moc za všechny rady, moc si toho vážím a pomohlo mi to :) Určitě to nechci jen přehlížet a chci s tím něco dělat, ale je to těžké vzhledem k situaci. Nevím, co první.
 Martin0
01.08.2020 10:26:39
Zkus to vydržet do té doby, dokud nebudeš moct zmizet co nejdál. Bohužel rodinu si nevybíráme, ale vlastní život ano. Je nepředěláš, jim to vyhovuje..
 zase jsem to já Žena44 Kategorie
01.08.2020 00:47:51
S rodiči společnou řeč nenajdeš. Stále si pravděpodobně budou mlít to svoje. Na Ospod zajít můžeš, nic tím nezkazíš, ale pochybuju, že to k něčemu povede.
Jedinou cestou je vypadnout z domu a začít se starat sám o sebe.
Peníze ti přišly na účet? Pokud to jde, zataj jim výši výdělku.
Každopádně jejich chování je fakt hnus. I když rodina pobírá dávky, tak se z výdělku pracujících počítá 70 procent a ne 100. Chování rodičů je fakt hnus.
Každopádně až se postavíš na vlastní nohy, budeš znát hodnotu peněz a práce. Taky pravděpodobně budeš schopný lépe s penězi hospodařit. Jiné slova útěchy nemám. :)
 Jedna frajerka Žena20 Kategorie
31.07.2020 23:46:15
Máš smůlu, já bych o takové rodiče nestál. Ani můj otec ani moje maminka alkohol nepili, jen otec si dal někdy pivo.
 Researcher Muž81 Kategorie
31.07.2020 23:02:24
Hlavně to nepřehlížej a nemávni nad tím rukou, protože se stav bude dozajista pouze zhoršovat. Autorka "BrusinkaMalinká" má sice problémy s psaním čárek, ale z hlediska obsahu rozhřešení má pravdu.
Smajlík  Vykupuji staré dráty
31.07.2020 22:32:11
Přehlédl jsem ty prázdniny a věk, tak nic. Autorka pode mnou to napsala dost dobře.
Smajlík  asdf9876 Muž27 Kategorie
31.07.2020 22:23:18
Ahoj,
z toho, co čtu, Ti chci nejdřív říct, že mě mrzí, co Tě potkalo. Jsi rozumný dospělý kluk, který se rozhodně ne vlastní vinou dostal do příšerné situace.
Nejdřív rada čistě právní. Co vyděláš, to je Tvoje. Rodiče na to žádný nárok nemají. Tečka.
Napadá mě několik řešení, která bych Ti ráda napsala, snad mezi nimi vybereš to správné nebo Tě ke správnému inspiruje.
První, co mě napadá, je si s rodiči promluvit. Je možné, že Tě pořád vidí jako dítě,nebo že si sami nepřiznávají, do jaké situace se dostali. Zkus být co možná nejvíce klidný, třeba Ti to půjde lépe, pokud si k tmu vezmeš kamaráda, se kterým situaci předem probereš -- rodiče nebudou před dalším člověkem chtít dělat scénu. Neptej se -- oznam jim, kvůli čemu jsi začal pracovat, řekni, že peníze půjdou na boty a pak na jídlo pro Tebe, a nabídni, že ze zbytku se mohou najíst oni. Žádné půjčky, žádný chlast, to je čistě jejich "zábava" a odpovědnost.
Pokud by ses necítil na přímou konfrontaci, napadá mě lhát. O tom, že brigádu nemáš, nebo že aspoň neplatí tolik, kolik jsi jim už stihl přiznat. Klidně, že tě vyhodili... Jen budeš muset přijít s výmluvou, kam tedy chodíš, když ne na brigádu.
Nemohl bys bydlet třeba u nějakých příbuzných nebo dobrých známých? Jsem si jistá, že přízeň by pomocnou ruku podat neodmítla...
A poslední rady. Zjisti si, kde u vás sídlí OSPOD (Orgán sociálně-právní ochrany dětí, nebo i takzvaná sociálka). Jsi téměř dospělý, nemusíš se bát, že by dělali něco proti tvé vůli. Měli by mít psychologa, který by ti pomohl probrat vztah s rodiči. Také by ale měli být informováni o tom, zda nemůžeš třeba žádat dávku v hmotné nouzi -- přiznat se dá i jednorázová pomoc v hmotné nouzi na konkrétní účel, například právě bys mohl od státu dostat na nové boty, když ti výplatu rozfofrovali rodiče.
Hlavně nezapomínej na to, že Ty jsi neudělal nic špatně, nemáš se za co stydět. Držím Ti moc palce a doufám, že se vše obrátí k lepšímu!
Smajlík  BrusinkaMalinká
31.07.2020 22:15:11
>když nejsem ve škole

Za předpokladu, že už do školy nechodíš vůbec.
 asdf9876 Muž27 Kategorie
31.07.2020 22:14:16
Mno tak to bych si našel práci, (spolu)bydlení a ostěhoval se.
 asdf9876 Muž27 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk