Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Otázky - Vzkazy č.1137346, vloženo 31.07.2020 15:43:22 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Zapřažení naloženého těžkého přívěsu
Je to otázka pro ty, kteří mají zkušenosti s naloženými těžkými vozíky, nákladními nebo obytnými. Špatně se to zapřahuje. Zapřáhnout prázdný vozík je snadné, chytit vozík za páku tlamy, brnk a je to hotovo. Ovšem když je naložený, vždycky se s tím nadrbu. Tlama nová, typizovaná, tam chyba není. Vlastně není chyba nikde až na to že se naložený vozík špatně zapřahuje.

Tak bych se vás kteří s vozíky jezdíte na to máte nějaká udělátka? Na traktorech a náklaďácích bývá nájezdová hubice, která nasměruje oj a když dobře funguje, zapříhne se to samo, ale to nákladní ani obytné vozíky nemívají. Tak jestli nepoužíváte nějaké například napínadla anebo improvizované hubice z plechu, popřípadě všelijaké jiné zlepšováky? Děkuji za nápady a odpovědi.
 Vozíkář Muž55  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
01.08.2020 21:54:32
Tak už se příčina našla. Sám bych na to nepřišel, neměl bych žádnou šanci na to přijít. Přišel na to technicky vzdělanější kamarád.

Měnil jsem starý typ tlamy za nový typ. Nový typ vyráběný podle nových norem má jinou rozteč upevňovacích šroubů. Bylo třeba o půl centimetru zkrátit oj. Kamarád vzal šupléru, přeměřil kouli a tlamu. Nerozevírala se o půl centimetru. No tak hledal kde to vázne. Oj zasahovala půl centimetru do prostoru tlamy. Proto tlama nemohla zapadnout, bylo možno jen nasadit ale nezaklapla.

Dál to byla brnkačka. Vzal jsem rozbrušovačku, odřezal půl centimetru trubky, pro jistotu ještě další dva milimetry přibrousil a teď to funguje jak švýcarské hodinky. Zapřáhl jsem jednou rukou sám.
 Vozíkář
01.08.2020 00:24:56
Jak psal M222, dobrá je na to taky couvací kamera v SPZtce. Jen škoda že mé Bentley nemá tažný :(
 Aroundwalker
31.07.2020 17:54:08
Musíš mít položenou oj do výšky tažného zařízení, pak někoho, kdo tě bude navigovat při couvání. Není to nic těžkého, když jsou 2 normální lidé.
 IceBox
31.07.2020 17:07:18
Když jsou dva lidi, můžeš zkusit najíždět autem k vozíku namísto vozíkem k autu.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
31.07.2020 15:52:02
Když se vykašleš na ráčnu, malé kladky s okem na karabinu (dvě na každou stranu) a kus slabšího lana koupíš v železářství.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
31.07.2020 15:49:14
U jedněch lidí jsem viděl maličký kladkostroj s ráčnou, ani si nemuseli najíždět nijak natěsno.
 Odpočinek Muž51 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk