Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb Asko-nabytek.cz
Zpověď č.1134395, vloženo 29.06.2020 20:22:40 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Znám pravdu a tíží mě to
Možná mi řeknete, že se do toho nemám montovat a nic mi po tom není, ale tato situace mi tíží svědomí.

Přes ulici bydlí jedna rodina. Přistěhovali se před rokem, ale jejich přítomnost způsobila velký poprask. Nejstarší dcera totiž vystoupila v nejmenovaných místních novinách se srdceryvným projevem o tom, že je jejich rodina extrémní sociální případ, v minulosti neměli ani na jídlo, skoro bydleli pod mostem, byla šikanována ve škole kvůli tomu, že žila v chudobě, její máma byla celé dny v hospodě a tak se o ní nikdo nestaral apod. A že v našem městě hledají naději na nový život.

Samozřejmě se to po maloměstě rychle rozneslo. Rázem se z ní stala mediální hvězda, dokonce vystoupila v regionálním rádiu kde popsala svůj strastiplný život a nějaký spolek dokonce založil sbírku, aby jim finančně pomohli. Jiná organizace jí zase proplatila všechny učebnice, skripta a pomůcky, které potřebovala ve škole. A teď to nejlepší - letěli na dovolenou a neplatili ani korunu.

To by mi nevadilo. Přece nebudu závidět sociálně slabým rodinám. Ale jednou jsem viděla, že jim utekl pes a tak jsem ho chytla a šla k nim domů, abych jim ho vrátila. Otevřela mi zrovna ta slečna, poděkovala a pozvala mě k nim na kafe. Proč ne, řekla jsem si.

Ale byla jsem v šoku. Ten dům měl vybavení, o kterém se mi v životě nesnilo. Obří televize, moderní nábytek, vyhřívané podlahy, drahý kávovar, kožený gauč... Slečna vytáhla z kapsy nejnovější iphone (cca za 20 000) a na ruce apple watch (hodinky za 12 000). Na chodbě byly samé značkové boty...

V té době pořád všude rozhlašovala, jaký mají chudáci strašně těžký život. Jestli je tohle sociálně slabá rodina, tak jsem v tom případě asi bezdomovec. Cítím v tom podvod a využívání dobroty ostatních lidí. Tíží mě, když vím, kolik lidí žije v opravdové chudobě a potřebovali by příspěvek aspoň na nový bojler aby měli teplou vodu, ale místo toho má tahle hvězda mobil za 20 000? Je mi z toho smutno a štve mě to. Jen se z toho chci vypovídat.
 saaraa Žena19  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
30.06.2020 17:13:06
Lidi, kteří opravdu nic nemají si nestěžují. Takže zásadně nikomu nic nedávám......na žádnou charitu, žádnému chudákovi. Pokud bych někoho opravdu politovala, tak jsou to zvířata, lidi ne.
 fimisek
30.06.2020 11:08:42
No podle mě tě tíží tak akorát závist.
 leafroller Muž57 Kategorie
30.06.2020 04:05:16
Jasně. Na vašem maloměstě si všichni myslí, že jsou sociální případ a ty jediná víš, že ona má nový iPhone, Apple Watch a značkové věci, protože všichni ostatní jsou slepí a myslí si, že má starou Nokii, digitálky a Prestige.
 davidred Muž26 Kategorie
29.06.2020 22:42:00
Tisíc krát krásnejší než jsou žvásty...Peníze vás šťastnými neudělaj to až nakupy.Já bych taký chtěl moc peněz ale nezávidím...
 Ohio4
29.06.2020 22:19:29
Těmhle typům lidí prachy nikdy moc dlouho nevydržej.
 Srna nikoliv z Brna Žena26 Kategorie
29.06.2020 21:07:23
Běžně vidím, že romka v supermarketu u kasy vytáhne snad z podprsenky nebo kde to loví zmačkanou pětitisícovku a hodí ji prodavačce, jak když je to dvacetikoruna. Tam jde taky vidět, že si ji nemusela vydělat.
 Alda
29.06.2020 20:54:58
Každej krade, jak dovede, a s poctivostí nejdřív pojdeš. Já se třeba přiznávám k tomu, jakej jsem, umím uznat svoje slabé stránky, ale na nějakou poctivost jsem se už dávno vykašlal. Tedy mezi cizími lidmi. Ke kamarádům, rodině a přítelkyni jsem vždycky férovej. Kdybych našel na zemi ležet cizí peněženku, rozhodně s ní na policajty nepoběžím. Z toho už jsem opravdu vyrostl, protože vím, že mi to osud nikdy nevrátí, spíš naopak.
 Král Lofasů revival Muž31 Kategorie
29.06.2020 20:42:13
Líná huba holé neštěstí a drzé čelo je lepší než poplužní dvůr.
"To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou."
Smajlík  Yarda1
29.06.2020 20:38:51
Je to hnus, ale těmhle lidem zase povětšinou chybí skromnost a schopnost radovat se z maličkostí. Ono to takhle vypadá, že si žijou v přepychu, což asi žijou, ale zároveň jim spousta nemateriálních věcí může chybět.
 pshet Žena18 Kategorie
29.06.2020 20:37:42
Štve tě to, protože na to vidíš a dokážeš si představit tu částku. Podvodníci jsou všude kolem tebe. Řemeslník, který použije levnější materiál a naúčtuje dražší, exekutor, který za úplatu podsekne zabavený majetek, politik, který si přihraje miliardy na dotacích pro své podniky a konkurence pak krachne. To co jsi viděla jsou malé drobné v celkovém systému.
 Alda
29.06.2020 20:32:33
Vykopli mě z práce ze dne na den a měl jsem NIC a nikdo mi nepomohl. Bydlel jsem v těch nejhorších ubytovnách, než jsem si našetřil. Ale NIKDY by mě nenapadlo ztrapňovat se a veřejně škemrat o peníze. Asi je to takový ten "lidský odpad".
Smajlík  ZnámToPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk