Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1131711, vloženo 03.06.2020 20:59:36 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Dovolená - vyřazení z pracáku?
Ahoj, chtěla bych poprosit o radu, jestli někdo nebudete vědět… 1.6. jsem se registrovala na pracáku. Bohužel jsem přišla o práci kvůli uzavřené provozovně vlivem koronaviru. Dnes mi z pracáku volali, že se mám dostavit 15.6. na schůzku s poradkyní. Já mám ale v termínu od 13.6. do 20.6. zaplacenou dovolenou. Ženská z podatelny byla dost nepříjemná a řekla mi, že tento termín platí a musím se tam dostavit. Že ji dovolená nezajímá. Jedině prý si mám napsat e-mail té poradkyni a požádat ji o změnu termínu. Prý ale nemám moc počítat s tím, že by mi vyhověla, protože na schůzku se člověk dostavit musí vždy, mimo zdravotních důvodů (potvrzení od lékaře). Mimo pár měsíců kdysi po škole jsem nikdy na pracáku nebyla, tak jsem myslela, že mi zavolají a prostě si domluvíme termín, který bude vyhovovat oběma stranám. Asi jsem naivní...

Té poradkyni jsem napsala, ale prý tam bude až v pátek, tak mám počítat s nějakým vyjádřením až v pátek. Pokud mi nevyhoví, tak mě prý z pracáku rovnou vyřadí a budou to brát jako že jsem se nedostavila na domluvenou schůzku. Přijde mi to naprosto na palici… Té ženské do telefonu jsem říkala, že mohu kdykoli jindy - dříve i později, jen v tom jednom týdnu ne. Ale vůbec ji to nezajímalo. Tak jsem se chtěla zeptat, setkali jste se s něčím takovým někdy? Na tu dovolenou odjet chci, všechno je komplet zaplacené i zarezervované a přijde mi jako hovadina to rušit kvůli 5minutové schůzce na pracáku. Budu několik set kilometrů od domova, takže tam sjet na otočku je taky nesmysl… Co si o tom myslíte? Mají právo mě vyřadit, i když jsem avizovala předem, že ten daný termín nemůžu?

Jinak samozřejmě je mi jasné, že mám určité povinnosti vůči pracáku, schůzkám se vyhýbat nechci, práci si samozřejmě sama aktivně hledám, nejsem žádný příživník, ale holt ten termín bohužel takhle vyšel na dovolenou... Dovču jsme platili v zimě, kdy jsem byla normálně pracující a žádný virus nebyl, tak mě fakt nenapadlo, že toto nastane.
 Nattally33 Žena28  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
04.06.2020 15:39:40
Dovolená od nezaměstnanosti :oD
Smajlík  no comment
04.06.2020 12:19:43
Asi jsi udělala chybu, když jsi řekla, že budeš mít dovolenou. Ta ženská na rozdíl od tebe co jsi nyn í"mezi pracemi" tam musí sedět a mohlo ji to na$rat. Asi jsi měla říci, že v tom týdnu máš naplánované nějaké vyšetření a přijít dřív. Na druhé straně si vem, že tě platí Úřad Práce (tedy stát z našich daní jejich prostřednictvím) a nějakou součinnost bys měla projevit.
Smajlík  Yarda1
04.06.2020 10:43:34
Vitej na urade!
Nejjistejsi mas si zajistit potvrzeni od doktora.
 Kvetak
04.06.2020 07:46:03
Jj, na pracaku pracujou ztroskotany existence, co zahorkly a nemaj lidi rady.
A bodejt by ne, pracovat na pracaku je snad jeste horsi, nez bejt bez prace.

Zena takhle jednou musela taky z dovoleny pres pulku republiky na pracak,
aby pak zjistila, ze ta zenska, co domlouvala schuzku, ma taky dovolenou a neni tam :D

Jenze neudelas nic. Bud se podrobis a prijdes, nebo to zacnes hrat na levou a sezenes si potvrzeni, ze ses tuze nemocnoulinkata. Jenze to na Tebe muzou poslat kontrolu a to si pis, ze ji poslou, kdyz budou vedet, ze ses nekde na dovoleny.

Jsou to svine zly.
 lol
04.06.2020 06:26:48
Ja kdyz byl po skole jsem zazil podobnou zkusenost. Jen mi nechteli tu schuzku posunout ani kvuli pohovoru ktery jsem mel mit na druhe strane CR. Tehdy jsem zjistil a s lety se v tom jenom utvrzuji ze statni urednik = kokot / pica....
Smajlík  ChladnokrevnyVrah
03.06.2020 23:10:42
Mně to nevysvetluj, já ti rozumím a vím, že je to blbá situace, kterou sis sama dobrovolně nevybrala. Jen říkám, že je bohužel šance, že natrefis na byrokratické drzky, které se budou tvářit jako by pak ta podpora a teď to pojistné měly jít z jejich kapsy. A nebo naopak budeš mít štěstí na rozumnou, co ti vyjde vstříc, však uvidíš v pátek. Kdo ví, třeba na podatelně jen preventivně pouští hrůzu :)
Neboj, To se nějak zvládne. Kor když jsi ochotná kdykoli před nebo po.
Smajlík  Teq
03.06.2020 22:49:30
ÚP tě může vyřadit z evidence, pokud se nedostavíš na informační schůzku a nemáš pro to závažný důvod:

Takže otázka je, co je to závažný důvod... zákon je samozřejmě těžce nekonkrétní, ale ...
Zákon č. 435/2004 Sb., § 5, ods. c, říká, že
Pro účely tohoto zákona se rozumí ... vážnými důvody důvody spočívající... v jiných vážných osobních důvodech, například etických, mravních či náboženských, nebo důvodech hodných zvláštního zřetele.

Takže tady to můžeš maximálně uhrát uhrát na to, že dovolení je "důvod hodný zvláštního zřetele". A to podle mě je. Pokud si kvůli schůzce necháš propadnout dovolenou, vznikne ti nemalá škoda (která dost možná překročí to, co ti úřad zaplatí). Ty jsi spolupráci s ÚP neodmítla a nemařila, snažila si se v předstihu dohodnout na jiném termínu. Pokud to úřad neuzná, asi bych to řešil přes právníka. Když takhle úřad dostane dospis od advokáta, dost možná si milá úřednice rozmyslí, jestli půjde do sporu, ze kterého může mít pěkný průser. Ona je to mimo jiné dost úřednická zvůle a etická prasárna. ÚP má pomáhat, ne buzerovat a zacházet s tebou jak s cikánským nemakačenkem. Tím spíše, když je úředník placen z daní daňových poplatníků, mimo jiné i tvých.
 Cumsprite Muž33 Kategorie
03.06.2020 22:30:45
Já byla teda na pracáku jen měsíc, ale termín byla oboustranná dohoda.
 Ckamc
03.06.2020 22:01:08
Teq: No, za 1) podporu od nich budu mít až od září, jelikož jsem dostala odstupné. A za 2) již jsem psala, že dovolená byla zaplacená dlouho dopředu. Čili v době, kdy jsem byla normálně vydělávající člověk. Žádný parazit fakt nejsem. Jsem schopná si práci najít sama, na pracáku mi stejně nikdy nikdo nic neporadil. Jen teď v této době je to složitější.
Jde mi čistě o to zaplacení pojistného max. na pár měsíců. Jinak fakt pracák na nic nepotřebuju a nic od nich nechci.
 Nattally33
03.06.2020 21:59:37
Nattally33:
hodně záleží na té poradkyni. Prakticky ona je pro tebe středobod všeho. Jak píšou ostatní, jen na ní je, jak moc tě bude prudit a jestli tě vyhodí kvůli té schůzce. Já měl poradkyně, se kterými jsem se dohodl na čemkoliv. Super ženské, které když viděly snahu, tak mi ve všem vyhověly a pomohly mi i k rekvalifikaci hrazené pracákem.
Ale taky jsem těsně po škole narazil na babu, která si to tam šla jen odsedět a ta byla za trest. S ničím mi nepomohla a každý týden mi posílala navštívenky, kde jsem se musel hlásit.

Být tebou, tak zavolám té ženské a domluvím se s ní.
Smajlík  asitak
03.06.2020 21:39:48
Jj, nezaměstnanost je práce na plný úvazek, s nějakou dovolenou se ti vysmějí. Lidé měli problém, i když měli pracovní pohovor v době schůzky s pracákem, protože dle jeho mínění šlo o neplnohodnotnou práci (brigády místo pracovního poměru), takže omluva za nedostavení se v termínu se neuznal a dotyčného sankčně vyřadili. Samozřejmě, je to o lidech, jsou údajně i milí pohodoví úředníci, kteří alespoň čas od času, hlavně o prázdninách, ukážou náznak ochoty ladit termíny s klienty, ale rovný vztah to nikdy nebyl a nebude. Taky většinou znám jen přístup - chceš podporu? tak se nám 100% přizpůsob. Člověk má pak skoro pocit, jako by žebral a doprošoval se o nějakou laskavost. A možná je to ponižování a buzerace cílem, aby zvýšily motivaci nezaměstnaných se raději dát rychle zaměstnat :D

Z lidského hlediska tě chápu, ale z toho jejich trochu také - člověk jezdící na dovolené nepotřebuje státní podporu. Nebo rozhodně ne tolik, jako ti, kteří bez příjmu nevyžijí. Plus taky potřebují vyfiltrovat parazity, flákače, líné vyžírky a pracující na černo, takže je jasné, že "výmluvy" typu dovolená se neuznávají v první řadě.
 Teq
03.06.2020 21:18:48
Přijď před dovolenou, po ní už budeš mít ve schránce dopis, ať přineseš omluvenku od lékaře jinak Tě na 6 měsíců vyřadí z evidence.
 Poradím rád
03.06.2020 21:17:26
Mám s tím praxi, stalo se mi něco podobného v Německu kdy jsem měl brát penize z pracáku ale nepřišel jsem na pohovor kteréj je úplně o hovne zeptaji se vás jestli máte práci vy odpovíte a jdete pryč a kvůli tomu mě strhly 400€. Podle mě jsou drsný i v Čechách. Na tvém místě nemáš moc na výběr byrokracie jsou kurw..
 BoreCZE
03.06.2020 21:13:34
Pokud s nimi není rozumná řeč, tak jasne, že tě vyhodí, když nedorazíš. Dovolenou ti nikdo neuzná, kdyby ses chtěla něčeho domáhat.
 Jedna frajerka Žena20 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk