Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1131694, vloženo 03.06.2020 17:42:22 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Social skills mé a ostatních
Ano ano, někdo může říct, že jsem sociálně neohrabaný - pochopitelně, když nemám zkušenosti.

Ale jsou ostatní na tom líp? Když poslouchám a čtu ostatní, tak hodně lidí se taky nechová asi moc sociálně inteligentně - prosazují si názor křikem, nedovedou často přiznat chybu, uráží ostatní kvůli jinému názoru, pomlouvají ostatní za rohem, posmivaji se druhým lidem - např proto, že vypadají nebo se chovaji divně

Netvrdím, že všichni, ale hodně lidí se tak opravdu chová. A říkám si, v čem jsou lepší než já? Já mám své nedostatky, ale myslím, že jsem schopný na nich zapracovat, i když je to náročné - jen mít odvahu a chtít. Ale ostatní jsou už tací a ani si to neuvědomují- třeba by to taky změnili, kdyby chtěli, ale nemají důvod, protože jim to nekomplikuje zivot.

Jako takhle - vždyť člověk, co je trochu ulítlý v soc. dovednostech, ale jinak super je nejspíš lepší kámoš než někdo, kdo je ukecany, ale jinak vám vypráví jak Mařka je blbá, protože dělá něco a Alena je kráva, protože rozbila hrnek s kafem.

No nejspíš taky platí, že vrána k vráně?
 Fr0gy E-MAIL:   Muž26 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
05.06.2020 07:56:56
Ja si vzdycky v tomto vzpomenu na Prince (zakladatele streetgame). Kdysi uplny autista, co ani nerozeznal, jestli ma nekdo radost, nebo je smutny, dneska clovek, kteremu kazdy zavidi a desitky holek by byly nadsene, kdyby s nimi byl. Dneska je na takovem levelu, ze si to ani neumis predstavit. A to jenom proto, ze se kazdy den uz 11 let seznamuje. To ty asi nepochopis.
 Belerofon
04.06.2020 06:25:18
davidred: no jo, podobni tragedi. To je prave to, o cem mluvim. Absolutne se nedovedes empaticky vcitit do nekoho, kdo to mel v detstvi jinak a ted si nese duchy minulosti. Radeji ho nazves tragedem, ktery se neposunul ani o centimetr, zatimco uspechy toho trageda typu, ze si dokaze konecne v Mc koupit číze aniž by musel k automatu, nebo dokonce zatelefonovat a vyridit problem hned misto emailove komunikace, protoze se boji hovoru.

No jo, pro tebe to neni ani tem centimetr, ale pro nekoho, kdo zacinal megametry pred startovni carou, to je primo kilometrovy posun.

Pak mi rekni, v cem jsi socialne lepsi ty. Ukecanej jsi, to je pravda, ale kdyz mas moznost, tak si lidi, co jsou v necem na tom hur nez ty, nevazis a klidne je nazves tragedy. Chtelo by to trochu pokory. Samozrejme, pokud to pro tebe taky neni cizi slovo.
Smajlík  Fr0gy Muž27 Kategorie
04.06.2020 02:52:38
Ty sem píšeš už roky jak na sobě chceš pracovat a za celou tu dobu ses neposunul ani o centimetr. Jen se lituješ a hledáš chyby na ostatních. A s Tebou Alda, Mamánek, Argumentujem rád a podobní tragédi.

Já už Ti ani nepíšu, protože to nemá žádný smysl.
 davidred Muž26 Kategorie
04.06.2020 00:02:42
>>>Já mám své nedostatky, ale myslím, že jsem schopný na nich zapracovat...<<<

Ano, myslíš...problém je, že vždycky zůstane jen u myšlení...kamarády nezískáš tak, že na to budeš myslet, ale jen tak, že se dáš s někým do řeči.

Ale to ty dávno víš (jen já už jsem ti to psal aspoň 20x), ale stejně to nikdy nezkusíš...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
03.06.2020 22:27:40
Dávej lásku, dostaneš lásku.
 Positive plus Muž Kategorie
03.06.2020 20:07:39
Každý se kamarádí s tím, s kým si ze vše lidí, které poznal, nejvíce rozuměl. Takže podle mě vrána k vráně skutečně sedá. Ale za kamarády si nehledáme lidi, kteří jsou úplně stejní jako my, ale spíše kteří jsou alespoň v něčem nám samotným podobní.
Tvým hlavním nedostatkem je to, že si nevytvoříš příležitosti někoho nového poznat nebo se s někým sblížit. Na tom zapracuj. Jsou lidi, kterým by bylo jedno, že jak tvrdíš jsi sociálně neohrabaný.
Teoreticky bych taky mohla vylézt na Everest, protože bych si byla schopna dohledat, kde přesně se nachází základní tábor, na kolik mě to vyjde... ale prakticky bych možná došla tak do toho tábora, protože na to nemám kondičku a vůli. Takže je super, že teoreticky víš, jak fungují vztahy, ale prakticky neděláš nic proto, abys své teorie ověřil v praxi.
 Jedna frajerka Žena19 Kategorie
03.06.2020 19:47:23
Tak ono stačí mít jednoho dobrého kamaráda, nemusíš jich hledat hodně. Třeba někdo z práce? Nebo co třeba bratranci, sestřenice?
 Daisie off
03.06.2020 19:43:14
Ahoj, četl jsem několik Tvých zpovědí včetně této. Přemýšlíš nad tím, proč někteří mají kamarády a čím si je "zasloužili" a proč nemáš také plno přátel. Přiznáváš, že nemáš tolik sociálních zkušeností.

Bereš to všechno (sociální dovednosti, přátelství, partnerství) příliš teoreticko-vědecky. Vymýšlíš různé konstrukty atp. Ale to je zbytečné. Ty teorie Ti nepomohou nikoho získat. Kdybys byl zaměřený více na praxi, věděl bys, že lidé nehodnotí přátele podle toho, jestli máš titul, umíš programovat, máš bydlení a další věci.

Lidé mají přátele proto, že v těch ostatních lidech dovedli vyvolat sympatie, což je především o sociálních dovednostech. Však si polož otázku: proč by ses s někým chtěl kamarádit? Protože je Ti sympatický, no ne?
 Katedra psychologie Muž22 Kategorie
03.06.2020 17:56:25
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
03.06.2020 17:51:18
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
Smajlík  Fr0gy Muž27 Kategorie
03.06.2020 17:47:25
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk