Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1131642, vloženo 03.06.2020 08:40:08 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jsou dnešní děti méně sportovní?
Občas čtu, že dnešní děti (řekněme základo- a středoškoláci) jsou méně sportovně nadané. Nedávno jsem třeba četl, jak někdo psal, že v jeho třídě asi třetina kluků neudělá kotrmelec. Je pravda, že pro moji generaci je to nepředstavitelné - pamatuju, že u nás na střední z asi 25 kluků jen jeden měl problémy s kotoulem dozadu, jinak to zvládli všichni. Ale tělocvik ve škole byl vždycky diskutovaný...
Tvrdí se, že třeba některá základní gymnastika je pro dnešní děti nebezpečná, protože z koukání do mobilů a tabletů nemají v pořádku krční páteř.

Nevím ale, jak je to s dnešními dětmi třeba u míčových her, atletiky apod.

Máte s tím zkušenosti, ať už vlastní nebo třeba od svých dětí?
 majklx77 Muž42 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
03.06.2020 13:58:06
Bezesporu se méně hýbou a méně sportují. Mám bratrance 12 a 14 let a bez mobilu, počítače nebo tabletu by nepřežili ani pár dní. Já byl cca od šesti let pomalu denodenně venku na kole, lezl jsem po stromech, blbnul s kámošema.. oni jen smrdí v baráku, myslím si, že by ani na ten strom nedokázali vylézt. Ale je to vina zejména rodičů. Pro ty je totiž velice pohodlné strčit dítěti do ruky mobil/tablet/PC - ať si hraje a dá pokoj. Nemusí řešit odřená kolena, klučičí rvačky, neřeší kdy se dítě vrátí domu, apod.. Děti samotné bych skutečně příliš nevinil, hry s elektronikou jsou chytlavé, to je jasné.. Rodiče by je měli dokopat k nějakým "výkonům" a hry na PC/mobilu/tabletu povolit případně až třeba večer před spaním.
 Johnson654
03.06.2020 13:55:45
To se o nás říkalo taky a spousta lidí začala nakonec sportovat sama od sebe a jsou v tom dobří. Ono to je spíš tím, že jsme konečně aspoň trochu demokratická společnost, takže máme možnost volby v tom co chceme vlastně dělat.
Smajlík  Nenávidím ženy Muž25 Kategorie
03.06.2020 13:11:03
Nejsou méně sportovně nadaní, jen méně sportují. Je spoustu jiných možností, třeba technického zaměření.
Jak napsala Střelenka-Lenka, chybí jim "být venku".
 Vykulenej
03.06.2020 12:32:28
Protože víc dětí sedí u počítače a méně se hýbe. Je víc tlustých z fastfoodů. Ale taky bych řekl, že se podporuje hlavně sport na vyšší úrovni a sport jen tak pro radost se někdy nedaří organizovat. Jsou lidé, kteří mají problém sehnat dost velký tým třeba na fotbal, aby si občas čutli. Část lidí v okolí jsou líná prasata a část zase chodí hrát jen vážně. Tak ne každý chce hrát 5x týdně, pořád dýchat za tým a nestíhat jiné koníčky. Nebo by i chtěli, ale pro tým nejsou dost dobří. To už je snazší sportovat individuálně kolo, plavání, běhání nebo si pinknout třeba volejbal jen v málo lidech.
 Čech24 Muž24 Kategorie
03.06.2020 12:20:53
Aninka pro Rusko: "..protože je potřeba se děti odnaučit bát"

Tak u mě to mělo přesně opačný efekt - bála jsem se víc a některé věci, kterým jsem se předtím věnovala s radostí, jsem začala nesnášet. Je fakt, že svůj podíl na tom měla asi agresivní, shazující a na výkon orientovaná učitelka...
 Střelenka-Lenka Žena37 Kategorie
03.06.2020 11:33:35
Já bych tam gymnastiku nechala, protože je potřeba se děti odnaučit bát. Vím, že se mnou nikdo nebude souhlasit, ale je to můj názor. Když jsou v tělocviku dobré i horší aktivity, nemělo by to nikoho odradit úplně. Spíš by ten sport měl být častější. Kdyby byl každý zvyklý, nebyly by s tím takové problémy. Děti by měly pohyb i odvahu a byly by zdatnější. Kdyby se někdo někomu smál, sám by dostal něco horšího.
 Aninka pro Rusko Žena18 Kategorie
03.06.2020 11:24:03
No na druhou stranu jsem nekde cetla, ze dnes je vice obeznich deti a ze je i vice problemu s pateri (nejen s krcni).. ale nemyslim, ze mene.pohybu je resenim:D
 2-methyl-propan
03.06.2020 11:16:31
Proc deti? Pokud za to opravdu mohou moderni technologie, nejsou tedy mene.sportovni vsichni ve vyspele spolecnosti?
A proc by nekdo, kdo casteji kouka do mobilu, nemel zvladnout kotrmelec?
Podle me se nezdravy zivotni styl projevuje az v pozdejsim veku..
Smajlík  2-methyl-propan
03.06.2020 10:19:28
Pokud mají v důsledku koukání do mobilu problém s krční páteří není řešením, že se přestanou hýbat úplně, ale spíš že omezí to koukání do mobilu. Jinak si myslím, že dnes skutečně jsou na tom děti podstatěn hůř, než dřív. Nejde jen o šikovnost, ale taky o fyzičku.
 nemo33 Muž49 Kategorie
03.06.2020 10:16:19
Pokud vyjdu s testů fyzické zdatnosti, je úpadek schopností dětí značný. Logicky, místo výletů a "řádění" v přírodě sedění u počítače, pak když poněkud povyrostou shánění jakékoli zábavy, drogami počínaje. Dostupnost právě těch "jiných způsobů trávení času" vede nutně k poklesu fyzické aktivity. Projevuje se to především u mužů ve věku kolem 30 let, kdy u značné části je vysoký úbytek testosteronu a s tím spojená například impotence.
 Beer01 Muž93 Kategorie
03.06.2020 09:31:28
Na tělocvik jsem byl vždycky antitalent a jsem jen o pár let mladší než ty. Většinu mojí pohybové aktivity tvoří buď fyzická práce v době osobního volna nebo pohyb v přírodě. Ale nikdy v mém životě nenastala situace, kdy bych potřeboval udělat kotoul dozadu. Ani kotoul dopředu.
 Mnell
03.06.2020 09:19:30
Tak zrovna na gymnastiku vzpomínám jako na ty lepší chvíle tělocviku, a to jsem na ni nebyla žádná hvězda, jen mi přišla zajímavá a docela mě bavila.
A pokud mají děti z koukání do mobilů špatnou krční páteř nebo držení těla, tak je přece tělocvik o to důležitější, ne?
Na jedné straně jsou děti s nosy v mobilech, pro které jsou pohyb a sport skoro sprostá slova, na druhé aktivně sportující, ale od mala úzce specializované na jednu sportovní aktivitu. Všestranně pravidelně sportujících a hýbajících se je málo.
 Teq
03.06.2020 09:06:34
Hmm, ve třídě jsem rozhodně nebyla jediná, kdo neudělal kotoul dozadu :-).

Povinnou gymnastiku na školách nepovažuju za nejšťastnější, rozhodně bych hodiny TV osnovala jiným způsobem - hlavně tak, aby to v člověku chuť k pohybu úplně nezabilo, což se u mě na kladině a na žíněnce, docela účinně dařilo.

Za sebe bych řekla, že dětem dnes chybí spíš běžný pohyb typu "být venku". Nemyslím, že jsme měli větší sportovní vyžití jako takové, těch možností (a využívaných) je dnes daleko víc, ale chybí takové to zdánlivě bezcílné pobíhání za barákem, improvizovaná hra s kamarády apod., kdy člověk vylezl po obědě (po škole) a vrátil se domů navečer...
 Střelenka-Lenka Žena37 Kategorie
03.06.2020 08:51:39
Já určitě ne, protože jsem zažil ještě brannou výchovu, pobíhali jsme po poli v plynových maskách, pláštěnkách, na ruce igelitové sáčky, šplhali jsme na tyči, dělali kotrmelce, skákali přes kozu.

Nevím, ale podle mě ta gymnastika a cvičení s nářadím v osnovách stále je :) Ale jedna věc je teorie a druhá praxe. Na druhou stranu v dnešní době je větší množství různých kroužků, děti chodí na fotbal, na tenis atd.

Je to individuální.
 Frank Drebin Muž39 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk