Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1127998, vloženo 24.04.2020 22:07:34 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Zvýšil bych poslancům plat
Poslanci mají momentálně pouze 82 tisíc měsíčně. Trochu jim to kompenzují náhrady, kterých v průměru využívají v částce 60 tisíc.

Zaprvý bych zrušil náhrady, protože to nutí člověka jednat neekonomicky. Když vám dá stát za bydlení až 20 tisíc, tak si nepořídíte bydlení za 15. Podobně když vám dají až 40 tisíc za pronájem kanceláře, tak si nepronajmete něco za 20 tisíc někde, kde by vám to stačilo. A taky je to pak neprůhledný.

Zadruhý bych zvýšil plat z těch 82 tisíc na nějakých 300-400 tisíc (hrubého, takže cca 200-250 čistého). Poslanec je vrcholný představil země a má to být pozice, o kterou se budou zajímat ti nejlepší. Mimo to jde i o pozici rizikovou - je velká šance, že za 4 roky už tuhle práci mít nebudete, ačkoli jste se o ní snažili celý život a už se tam nikdy nedostanete. Jste taky neustále pod dohledem a mediálním tlakem. Proč by to absolvoval někdo dobrej, kdo je schopný si vydělat těch 120 čistého v soukromé sféře a pěkně v klidu? Žádný dobrý důvod není. Jediný dobrý důvod je, že by si jako poslanec vydělal více nebo aspoň tolik, aby ho to neodrazovalo od politické kariéry.

Další pozitiva jsou - pokud dáte poslanci dostatečný plat, tak se zvýší šance že nebude úplatný. Za 250 čistýho si většina lidí pořídí všechno, po čem touží - nějakej pěknej byt/barák, auto, dovolený a nějaká zábava a není pak důvod riskovat s nějakými úplatky. A neúplatný poslanec umožní levnější zakázky. Stát má rozpočet 1500 miliard. Pokud díky dobře placeným poslancům zlepšíte funkčnost státu alespoň o 1%, tak jste ušetřili 15 miliard. Výdaje za 200 poslanců za celý rok při platu 250 tisíc bude jenom 600 milionů (a rozdíl oproti současnýmu stavu bude jenom 300 milionů). I zlepšení o jedno jediné promile ušetří 1,5 miliardy.
 libik E-MAIL:   Muž31 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.04.2020 07:57:45
Jseš padlej na palici z tý karantény.
 mando
25.04.2020 16:32:41
- Tak to tu analogii nechápeš. Jde o to, že lidi prostě nepřestanou s něčím, protože toho mají "dost"
------
já to chápu velice dobře, to je tvůj problém že neumíš vymyslet odpovídající přirovnání. Ale abych ti to vysvětlil po lopatě, když předchozí vysvětlení nemělo žádný účinek - cílem jezení dortů není obezita. Cílem jezení dortů je vychutnat si dorty. Pokud by někdo žral dorty kvůli tomu aby ztloustl a ne kvůli chuti/hladu, pak by naopak platilo, že po dosažení jeho vysněné obezity by dorty omezil a už si svojí ideální obezitu jenom udržoval.
Co je cílem vydělávání peněz? Pro většinou lidí to je směna za nějaké služby a výrobky. Každý je jiný, ale je obecně známý fakt z několika studií, že od určité vydělané částky už se nezvyšuje štěstí, které ty peníze poskytují. Pokud tedy dosáhneš cíle (pro většinu lidí byt, auto, dovolený + něco do zásoby), pak není důvod zbytečně riskovat něčím, co tě může přivést do vězení.
Samozřejmě to neplatí automaticky, jsou lidi, pro který je cíl hromadění majetku a ti logicky nikdy nebudou nasycení.

- Mám na mysli hlavně ty nejvíce zkorumpované jedince, jako Babiš. Ten rozhodně nebyl chudý už před tím. Takže tvá nesmyslná teorie se v praxi ukazuje být mnohdy nepravdivou.
--------
To je těžký, prvně říkáš většinu a vlastně tím myslíš jenom někoho. Ta teorie není nesmyslná, ostatně z toho vycházejí i platy soudců či státních zástupců, kde vyloženě jeden z důvodů proč jim platit vysoké mzdy je zredukovat šanci k úplatkům.

- Ne, levice není solidární ani empatická. Tohle si myslí jen levičáci, že ty jejich hovadiny jsou empatie, ale ve výsledku ubližují všem.
------
Pokud někdo přijde o obě nohy a stane se z něj invalida, tak to není solidarita, když dostane invalidní důchod, aby mohl přežít i bez práce?

- Liberál právě nejsi. Leda tak v tom pokrouceným slovasmyslu.
------
Jsem, ale doufám že si nepleteš názory ekonomické nebo na státní podporu s názory liberálními. Ono to není "buď a nebo", ono je to obojí najednou.

Za prvé hlasovací lístek nejsou peníze.
A za druhé to, co za obludu vyhraje volby je vnuceno všem, i těm, co nevolili.
------
Nevolení bohužel neodpovídá realitě, tj. neexistuje "nic", stát nevolením nezmizí, stejně jako nevolením nezmizí lidi, se kterými denně intereaguješ.
 libik Muž32 Kategorie
25.04.2020 14:01:38
libik: Ale vlastně s tebou nakonec souhlasím.

Kdyby poslanci brali třeba 300 tisíc měsíčně, tak by mi to nevadilo, kdybych měl na oplátku zaručeno, že mě nechají bejt, nebudou mi regulovat každou blbost v mým životě, říkat mi jak mám žít, jak můžu bydlet, jak můžu pracovat, jak naopak nesmím, jak musím podnikat, co můžu říkat, jaký můžu mít majetek, jaká můžu vlastni zvířata, a prostě by mě neotravovali a šli třeba dop*či.

Nejhorší jsou Piráti, kteří chtějí regulovat každej prd. A nejvíe Hřib, který se doslova třese, aby někde něco zredugoval. Tomu bych klidně dal 300k, aby šel do p*dele a neotravoval.
 autism
25.04.2020 13:58:02
libik: Každopádně nesouhlasím ani s premisou, že korupce je jakože něco špatného.

Hodně lidí to bere jako dogma.

Ale když úředník jde třeba otravovat slušného člověka s nějakou nesmyslnou levičáckou (jak empatické lol) byrokracii, jakože projde tvoje účetnictví, jestli jsi správně zaúčtoval každý TikTak a najde tam malou nesrovnalost, aby ti dal likvidanční pokutu, je fajn, když zavře obě oči, protože dostane nějakou pozornost.

(Tím neschaluji trestný čin, myslím to čistě filozoficky).

Rozhodně je to menší zlo, než když ten člověk dostane pokutu, která ho donutí zavřít krám a jít na pracák.
 autism
25.04.2020 13:49:50
libik:

"Špatné přirovnání over 9000. Obezita je negativní důsledek nějaké příčiny (například přejídání dortů). Cítit se dobře zajištěný naopak přímo koreluje s tím, jak moc by někdo měl riskovat kvůli dalším penězům."

- Tak to tu analogii nechápeš. Jde o to, že lidi prostě nepřestanou s něčím, protože toho mají "dost"

"Naopak, pro většinu poslanců je to nejlépe placená práce, kterou kdy dělali. Ale třeba takový Bartoš si pohoršil, protože jako IT Architekt si vydělával víc."

- Mám na mysli hlavně ty nejvíce zkorumpované jedince, jako Babiš. Ten rozhodně nebyl chudý už před tím. Takže tvá nesmyslná teorie se v praxi ukazuje být mnohdy nepravdivou.

"ČR už dávno není rozdělená na tzv. "pravici" a "levici", to jsou zastaralý pojmy."

- To je úplně irelevantní a má kritika se nemění, že jsi před lety na mě působil značně racionálněji, než teď.

"Uznávám, že čím jsem starší, bohatší a úspěšnější, tím jsem empatičtější a solidárnější."

- Ne, levice není solidární ani empatická. Tohle si myslí jen levičáci, že ty jejich hovadiny jsou empatie, ale ve výsledku ubližují všem.

"Liberál jsem byl vždy, ale dřív tu žádné liberální strany nebyly."

- Liberál právě nejsi. Leda tak v tom pokrouceným slovasmyslu.

"Volby jsou "trh". "

- Ne tak úplně.

Za prvé hlasovací lístek nejsou peníze.

A za druhé to, co za obludu vyhraje volby je vnuceno všem, i těm, co nevolili.

Tím pádem padají nějaký atributy jako "kvalitní politik" apod.
 autism
25.04.2020 12:39:55
Já toužím po privátním ostrově za 182 miliónů korun. Jak rychle to našetřím z tebou navrženého platu ?
-------
Většina lidí takový touhy nemá.

naivita level over 9000. Asi jako říct, že když je někdo tlustý, tak už nebude jíst dorty, protože má špeků dost.
--------
Špatné přirovnání over 9000. Obezita je negativní důsledek nějaké příčiny (například přejídání dortů). Cítit se dobře zajištěný naopak přímo koreluje s tím, jak moc by někdo měl riskovat kvůli dalším penězům.

btw většina poslanců už byla bohatých před svoji poslaneckou kariérou.
--------
Naopak, pro většinu poslanců je to nejlépe placená práce, kterou kdy dělali. Ale třeba takový Bartoš si pohoršil, protože jako IT Architekt si vydělával víc.

Každopádně mě připadně zajímavý, jak jsi před lety byl pravičák, co nadával na komanče. A pak tu čtu, jak volíš piráty a zakládáš diskuze plné levicových nesmyslů... Sakra, má to být naopak. Se životem máš získávat víc znalostí, víc zkušeností, s věkem máš být rozumnější... ne, že se z tebe stává čím dál hloupější levicový pako.
autism
--------
ČR už dávno není rozdělená na tzv. "pravici" a "levici", to jsou zastaralý pojmy. Uznávám, že čím jsem starší, bohatší a úspěšnější, tím jsem empatičtější a solidárnější. Nicméně to, co mi na té "klasické" levici vadilo (a vadí) nejvíce, to mi vadí nadále - to jsou všemožné dotace (ty bych zásadně omezil), složité zákony se spoustou výjimek, byrokracie, přílišné obtěžování podnikatelů atd.
Liberál jsem byl vždy, ale dřív tu žádné liberální strany nebyly.

- Nikoliv, protože v politice nefunguje trh, takže tahle úměra tu neplatí.
-------
Volby jsou "trh".
 libik Muž32 Kategorie
25.04.2020 10:14:17
libik:

"Ale o tom, aby tu pozici dostali, rozhodujou voliči. Pokud si tam zvolí stranu, která tam dá lidi, co nic nedělají, tak to už je věc těch voličů, že to tak chtěli. "

- Není žádné my

https://www.mises.cz/clanky/my-a-nas-spolecny-zajem-2402.aspx

"To je taky smutný, většině lidem nevysvětlíš, že kvalitní lidi berou velký peníze a když je chceš, musíš je zaplatit. "

- Nikoliv, protože v politice nefunguje trh, takže tahle úměra tu neplatí.

"jaké se tam nastaví mechanismy"

- Zatím se nejvíce osvědčil mechanismus: čím menší stát, tím lepší :D

"a jak se odpřipomínkujou jednotlivé zákony,"

- Tohle je úplně na h*vno. Když se vymyslý dementní zákon, je úplně fuk, jaký ho*na si k tomu vymyslí v připomínkování. Můj život je na h*vno už jen proto, že existují nějací lidi, co takoví zákony můžou plodit.

Když se nějaká mr*ka z ANO rozhodne, že zavedou elektronickou evidentci tržeb, můj život to udělá horší. A problémem není, že to tu m*dku napadlo, ale že má pravomoce tohle navrhovat. A to, že připomínky k tomu jsou, jakože má být výjimka pro kadeřníky, která třeba projde je sice hezká, ale ve výsledku moc nic nemění.

"na to potřebuješ kvalitní lidi a kvalitní práci."

- Naopak, potřebuješ, aby tě tihle lidi neotravovali vůbec.

"A samozřejmě na to, aby byla co nejmenší korupce potřebuješ co nejméně úplatné lidi. "

- Nebo ideálně se těchto funkci zbavit... není funkce, není korupce.
 autism
25.04.2020 10:06:15
Imho to s tou úplatností prostě nefunguje. To je podobný argument jako "ten kdo si nakradl už nepotřebuje dál krást", díky kterému máme premiéra jakého máme. Nicméně se zvýšením poslaneckého platu by se měly zvednout i požadavky na poslance. Například by mělo být nepřípustné, aby funkci poslance vykonávaly osoby u kterých bylo odhaleno opisování v diplomové práci.
 Van Generator Muž30 Kategorie
25.04.2020 10:03:02
To je trolling?

"pokud dáte poslanci dostatečný plat, tak se zvýší šance že nebude úplatný." - naivita level over 9000. Asi jako říct, že když je někdo tlustý, tak už nebude jíst dorty, protože má špeků dost.

btw většina poslanců už byla bohatých před svoji poslaneckou kariérou.

Osobně bych poslancům dal 0 kč plat, protože poslanci jsou k ničemu. Nebo ne? Pokud jsou užiteční, tak lidé sami půjdou a dají jim svoje peníze dobrovolně. Pokud jsme nuceni zákonem pod hrozbou násilím je platit, pak jsme se zbavili tržních principů jako je nabídka/poptávka a subjektivní hodnota úžitku. A když jsou tyhle věci ze hry, pak nějaký úvahy o tom, jak jsou politici důležití a kolik by měli vlastně brát, zcela irelevantní mentální gymnastika. O jejich platu by měla rozhodnout nabídka a poptávka.

Pokud by jim nikdo nedal ani korunu, pak jsou na nic a hurá, můžeme se jich zbavit.

Každopádně mě připadně zajímavý, jak jsi před lety byl pravičák, co nadával na komanče. A pak tu čtu, jak volíš piráty a zakládáš diskuze plné levicových nesmyslů... Sakra, má to být naopak. Se životem máš získávat víc znalostí, víc zkušeností, s věkem máš být rozumnější... ne, že se z tebe stává čím dál hloupější levicový pako.
 autism
25.04.2020 06:11:31
Já toužím po privátním ostrově za 182 miliónů korun. Jak rychle to našetřím z tebou navrženého platu ?
Kdybych dělal nějaké změny:
1. Každý volič by mohl kroužkovat poslance z celé ČR, protože v některých zapadákovech není z čeho vybírat. To stejné by platilo pro senát.
2. Snížit počet poslanců na polovinu a platy zvýšit na dvojnásobek.
3. Osobní hmotná odpovědnost za zlodějny, škody i prohrané arbitráže
4. Účetnictví veřejného sektoru kompletně zvěřejnit na internetu.
 ZakMcCracken Muž40 Kategorie
24.04.2020 23:11:15
Cha cha. Každý poslanec sedí jestě v x výborech a podvýborech. Ty jsou vymyšlené naschvál a pomalu se ani neschází. Existují jen kvůli platům, které tam berou. Hašek z čssd měl takhle třeba několik desítek funkcí.
------
Souhlasím, to bych nechal značně omezit nebo zrušit. Ostatně už to spousta z poslanců nebude mít zapotřebí, když dostanou vyšší plat rovnou i bez tohohle šaškování.

Nevadí mi ty prachy co berou. Vadí mi, že nic nedělají. Vemte si třeba Klause ml. Bere plat, bere náhrady, určitě je v nějakém výboru a prakticky nepracuje. Jen se stará o svůj facebook, aby mu tam ovečky lajkovaly ty jeho privátní kraviny. A takových nemakačenků je plno, spíš většina.
--------
To je dost diskutabilní, co já vím ze zákulisí, tak naopak spoustu z nich makají 6-7 dní v týdnu a fakt to není tak, že v 9 začnou a v 18 mají padla.
Ale o tom, aby tu pozici dostali, rozhodujou voliči. Pokud si tam zvolí stranu, která tam dá lidi, co nic nedělají, tak to už je věc těch voličů, že to tak chtěli.

Náhrady a plat nejsou sloučeny úmyslně, aby nebylo vidět na celkovou základní sumu, kterou berou.
Alda
-------
To je taky smutný, většině lidem nevysvětlíš, že kvalitní lidi berou velký peníze a když je chceš, musíš je zaplatit.

práce poslance je hodně specifická. Sebelepší práce jednotlivce nevede ke kvalitnímu výsledku. Je otázka jestli vůbec ta práce může vést ke kvalitnímu výsledku.
Úkolem politiků je rozdělit nedostatečný objem financí na priority, na kterých se nelze většinově shodnout.
Politická rozhodování nemají nic společného s kvalitní prací.
LJE4
-------
Souhlasím, že politický směr není o kvalitě. Ale o tom, jak se ten směr bude vést, jaké se tam nastaví mechanismy a jak se odpřipomínkujou jednotlivé zákony, na to potřebuješ kvalitní lidi a kvalitní práci. A samozřejmě na to, aby byla co nejmenší korupce potřebuješ co nejméně úplatné lidi.
 libik Muž32 Kategorie
24.04.2020 23:02:56
LJE: náplň poslance je se orientovat v určité oblasti a pro ni zpracovat a předkládat zákony, novely zákonů.
 Alda
24.04.2020 22:58:21
libik: práce poslance je hodně specifická. Sebelepší práce jednotlivce nevede ke kvalitnímu výsledku. Je otázka jestli vůbec ta práce může vést ke kvalitnímu výsledku.
Úkolem politiků je rozdělit nedostatečný objem financí na priority, na kterých se nelze většinově shodnout.
Politická rozhodování nemají nic společného s kvalitní prací.
 LJE4
24.04.2020 22:58:06
Cha cha. Každý poslanec sedí jestě v x výborech a podvýborech. Ty jsou vymyšlené naschvál a pomalu se ani neschází. Existují jen kvůli platům, které tam berou. Hašek z čssd měl takhle třeba několik desítek funkcí.

Nevadí mi ty prachy co berou. Vadí mi, že nic nedělají. Vemte si třeba Klause ml. Bere plat, bere náhrady, určitě je v nějakém výboru a prakticky nepracuje. Jen se stará o svůj facebook, aby mu tam ovečky lajkovaly ty jeho privátní kraviny. A takových nemakačenků je plno, spíš většina.

Náhrady a plat nejsou sloučeny úmyslně, aby nebylo vidět na celkovou základní sumu, kterou berou.
 Alda
24.04.2020 22:44:54
To si nemyslím. Mám zkušenosti opačný a sice ve smyslu rčení - s jídlem roste chuť.
leonardo da vinci
---------
Já neříkám že to bude platit automaticky. Jsou lidi, co budou "hrabat" neustále. Ale většina lidí není černobílých, takže ta hranice úplatnosti se zvýší. Taky ty úplatky budou muset být vyšší, aby se na ně vyplatilo vůbec přistoupit, čímž se možná automaticky redukuje nabídka (u některých zakázek by musel být úplatek natolik velký, že se to s kombinaci s rizikem a potenciálním ziskem už nevyplatí).

tohle je velmi naivní představa. Vzpomněl jsem si na Babiše, který přesně touto reklamou oblbuje lidi a mezitím to tady v reálu postupně celé skupuje pod Agrofert, který mu "nepatří".
--------
Podle mě je zase naivní představa, že by poslanec měl pracovat "kvůli lidu" a brát za to malý plat. Jak jsem psal výše - neříkám, že to bude platit pro všechny (ano, Babiš je toho vzorným příkladem), ale pro mnoho lidí to bude dost k tomu, aby neriskovali úplatky. A zároveň to bude motivovat víc kvalitních lidí. A kvalitní lidi očekávají za kvalitní práci kvalitní odměnu.

libik: mám obavu, že o práci poslance se nikdy nebudou zajímat ti nejlepší. Tak nějak z principu věci.
LJE4
--------
Proč ne? V tuhle chvíli určitě nebudou dělat poslance, když si vydělají daleko více v soukromé sféře, ať už podnikáním nebo na nějaký vedoucí pozici.
 libik Muž32 Kategorie
24.04.2020 22:30:04
Poslancům bych nejenom plat snížil, ale ještě bych jim zrušil imunitu.
Smajlík  Zatracená Existence Muž23 Kategorie
24.04.2020 22:29:05
libik: mám obavu, že o práci poslance se nikdy nebudou zajímat ti nejlepší. Tak nějak z principu věci.
 LJE4
24.04.2020 22:21:30
tohle je velmi naivní představa. Vzpomněl jsem si na Babiše, který přesně touto reklamou oblbuje lidi a mezitím to tady v reálu postupně celé skupuje pod Agrofert, který mu "nepatří".

Politici téměř nikdy nebudou nestranní, vždy budou za někoho lobbovat. Je to totiž provázáno. Politik někoho prolobbuje a pak, jak skončí v politice, dostane od toho svého kamaráda nějakou trafiku v dozorčí radě atd. Akorát v poslední době za Andreje se to zvrhává do neuvěřitelných zvěrstev. Viz třeba vládou posvěcené roušky z Číny na neexistující firmu......

Viz třeba profesionální politik Sobotka. Přímo ze školy šel do politiky a po 20 letech v politice dělá právníka. Jaký on může být právník, když to nikdy nedělal? Prostě dělá někde nějakou podržtažku nebo sedí ve správní radě.
Smajlík  asitak
24.04.2020 22:16:58
Napsals-
Další pozitiva jsou - pokud dáte poslanci dostatečný plat, tak se zvýší šance že nebude úplatný. Za 250 čistýho si většina lidí pořídí všechno, po čem touží - nějakej pěknej byt/barák, auto, dovolený a nějaká zábava a není pak důvod riskovat s nějakými úplatky. A neúplatný poslanec umožní levnější zakázky.
---
To si nemyslím. Mám zkušenosti opačný a sice ve smyslu rčení - s jídlem roste chuť.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
24.04.2020 22:11:48
Ha ha defenestrace.
 *hmmmm* Muž41 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk