Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1125509, vloženo 30.03.2020 12:36:20 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Přispěje Covid-19 k modernizaci?
O negativech se píše všude, pojďme se zamyslet nad tím, co by mohla naopak současná situace do budoucna ovlivnit pozitivně.

Dle mého názoru by to pozitivně mohlo ovlivnit automatizaci průmyslu a modernizaci úřadů, bank ale i velké části zaměstnání. Automatizace vede k tomu, že máte méně lidí a více (šikovných) strojů a v dané situaci je to pro vás výhra. V práci není tolik lidí na jednom malém místě, čímž se snižuje riziko, že se navzájem nakazí a že budete muset zavřít provoz. A pokud přesto budete muset na čas zavřít, těm strojům nemusíte platit žádné měsíční poplatky, nemusíte je draze propouštět, pokud pro ně nebude práce a nemáte ani žádnou administrativu kolem takové situace. Možná to pár firem nakopne.

A podobně by to mohlo iniciovat modernizace v přístupu. Spoustu věcí jde dělat bez problémů online a firmy se zastaralejším přístupem si to možná uvědomí až teď, když jsou nuceni fungovat z velké části online. Možná přibude i homeofficů a některé procesy se začnou dělat více digitálně.

Co myslíte, že se zlepší, až současná situace skončí?
 libik E-MAIL:   Muž31 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
31.03.2020 16:13:30
Viz libik
Také by mohlo dojít k nějakému většímu zprostředkování home office. Jasně, že taková prodavačka v hadrech tu možnost nemá, ale je spousta profesí, kde by to z domova šlo, jen do toho ještě nikdo neinvestoval
 Srna nikoliv z Brna Žena26 Kategorie
30.03.2020 15:37:53
Vše je v Bibli
Jób
https://1url.cz/VzwGL
 Ředitel Zpovědnice
30.03.2020 14:27:35
Máš zcela pravdu. Následky toho, co dnes prožíváme povedou k velké strukturální změně, většina zaměstnavatelů bude do budoucna hledat cesty jak se zbavit nutnosti mít zaměstnance. Ono je to problém, nejen, že chtějí mzdu, ale navíc jsou i nemocní, mají karanténu a práci je třeba udělat i když jsou na dovolené. Takže ano, opět se o kousek rychleji budou zavádět roboty. Také díky tomu, že cena práce je stále u nás hodně vysoká a ono na mzdy a odvody u mnohých zaměstnavatelů nebude. Vrátí se doba, kdy budou firmy raději nakupovat služby, než mít vlastní zaměstnance. Zejména to platí o tom, co lze udělat on line. Ovšem bude tu i další problém, a tím je nezaměstnanost. Střízlivé odhady spekulují s čísly kolem 500 tisíc v Česku. A pokud si uvědomíme, že zhruba každý třetí má například hypotéku nebo auto na splátky, bude to víc než problém. Ceny stavebních prací a nemovitostí spadnou, odhad je kolem 20%, podobně jako tomu bylo v USA při poslední krizi. I u nás je hypotéční bublina docela dost nafouklá. Už dnes je realitní trh značně nejistý. Podstatné ovšem bude jiné školství. Následky těch současných prázdnin se projeví nejen v příštím roce, ale především v tom, že školy budou muset učit jinak a jiné obory. Ale to jsem daleko, vše se to teprve ukáže.
 Beer01 Muž93 Kategorie
30.03.2020 13:35:58
Já doufám, že se výrazně zlepší odpovědnost lidí v přístupu k nemocím. Doufám, že od teď, kdykoli k nám do práce přijde někdo nemocný, tak ho všichni sborově vyfuckují a pošlou domů.
leafroller
--------
Tam je podle mě nejdůležitější, aby tato možnost byla jednoznačně podporována vedením. Tj. aby váš nadřízený vyloženě řekl, že pokud jste nachlazení, máte zůstat doma a že je to fakt v pohodě. Hodně lidí do práce chodí nemocných pouze ze strachu z možných následků, pokud budou příliš marodit. Nemusí to být přímo vyhazov, ale i jenom nějaký tlak ze strany vedení, hloupé řeči, že se doma "fláká" apod.
 libik Muž32 Kategorie
30.03.2020 12:50:09
Kdyby se to vymklo z rukou, tak pozitívní dopad by byl do značné míry vyřešený problém se stárnutím populace, protože by velké procento penzistů zemřelo a už jen prostřednictvím tohoto by se i za krize ropočet dostal do vyrovnaného stavu (výdaje na starobní penze jsou celkově nejvyšší výdajovou položkou v rozpočtu). Co se týče čistě ekonomického hlediska, tak toto je jednoznačné pozitivum. Na 1 mladého zabitého touto nemocí připadá 50 starých. Jsou nemoci, u kterých je ten poměr spíš opačný. Například na španělskou chřipku umírali hlavně mladí. Což bylo určitě pro ekonomiku mnohem horší a ještě to bylo těsně po světové válce a stejně USA ani Evropa tehdy následem této epidemie do žádné výrazné krize nespadla (až o 10 let později a z jiného důvodu), ale naopak ve 20 letech XX stol. nastalo v USA období velké konjunktury. Proč? Protože lidi tehdy jinak mysleli. Určitě by kvůli tomuto cividu, nezávaděli opatření, která drasticky ničí ekonomiku a budou mít za následek další velké zadlužování (už teď enormně vysoké, i když oficiálně tvrdí, že je to v pohodě, aby nevyvolali paniku, co se týče ČR tak je jisté, že klesne rating (při schodku min. 200 mld.) a pujčky budou dražší (což je další špatná věc k celému tomu zbytku). Však uvidíte.
Smajlík  jeeea bejby Muž37 Kategorie
30.03.2020 12:45:09
BTW o digitalizaci státní správy už léta usilují Piráti, virus nevirus. Takže k jejímu nastolení stačí jen volit správnou stranu.
 leafroller Muž19 Kategorie
30.03.2020 12:41:43
No aspoň někdo o tom píše pozitivně, ty stížnosti jsou fakt únavné. Zamýšlet se mi nad tím nechce. Čím více věcí bude možno dělat bez docházení někam přes internet, tím lépe pro mě. Jedině že by byli lidé na úřadech apod. milí a uměli se chovat, jinak si to "lidé se chtějí socializovat" můžou strčit někam.
 moje Jméno off
30.03.2020 12:39:44
Já doufám, že se výrazně zlepší odpovědnost lidí v přístupu k nemocím. Doufám, že od teď, kdykoli k nám do práce přijde někdo nemocný, tak ho všichni sborově vyfuckují a pošlou domů.
 leafroller Muž19 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk