Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1124225, vloženo 18.03.2020 09:38:45 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Rekordně nízký počet nakažených
Včera byl rekordně nízký počet nakažených - alespoň v poměru na počet provedených testů.
https://onemocneni-aktualne.mzcr .cz/covid-19
Dokud lineárně roste počet potvrzených s počtem provedených testů, tak toho moc nevíte - v podstatě máte jenom kapacitu na to, abyste potvrzoval infikované, ale kolik jich reálně je se vlastně neví.
Nicméně již od včerejška začal počet potvrzených případů klesat i přes vyšší a vyšší počet provedených testů.

Samozřejmě je ještě příliš brzo se vyloženě radovat, ale může to být známka toho, že ČR je nakonec infikovaná méně než jsme se báli a tedy i bude jednodušší dostat to pod kontrolu - zvláště když karanténa a roušky přišly ještě relativně brzo.
 libik E-MAIL:   Muž31 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
18.03.2020 21:19:06
No hlavně ty ROUŠKY - bez těch bysme asi vymřeli

(Sakra, já nevim, jak to napsat, aby i ovce pochopily, že je to ironie...)
Smajlík  LOL
18.03.2020 18:44:18
To jsou ta opatření. Byla dobrá, přišla brzo. Tady má vláda ode mne za 1-2 (skoro vždy se dají dělat věci lépe). Za nedostatek roušek a respirátorů pro zdravotníky má ode mne vláda za pět. Je asi pravda, že s nima dodavatelé vyběhli a dali tomu, kdo nabídl víc, ale důležitý je výsledek, a ten je v tomto tristní. Za ty okolnosi přimhouřím obě oči a dám 4-5. Průměr je tedy za tři. Známka není v porovnání s jinými vládami, ty by neměly ani za pět, nepřipustil bych je k testu. Jestli ale vláda opravdu nějak dostane na území ČR ty miliony roušek a respirátorů, a podaří se jim to zopakovat i v dalším týdnu, tak jim dám lepší dvojku. Bez ohledu na to, jestli to zařídil Zeman nebo někdo Číňanům lezl extrémně do zadku, tak výsledek je to, co se počítá. Protože je to pořád poměrně brzy a s opatřeními není to zpoždění až tak děsivé.
Jak jsem v neděli byl z těch opatření zklamán, tak nějak ten apel na lidi zafungoval a když se k tomu přidala i ta další omezení (vstup někam jenom s něčím na ksichtě apod.), tak to ve výsledku je fakt hodně dobré. A vzhledem k tomu, kolik kreténů se stavělo proti všemu negativně je to výborné.
Třeba ten nákup od 10 do 12 jen pro starší lidi je skvělý nápad. Je to obšlehnuté od Číny, ale tak, aby to nebylo zbytečně komplikované, takže žádné přesně časy pro lidi z některé části města apod., prostě ti nejohroženější budou mít obchody dvě hodiny jen pro sebe. A jinak žádné zákazy pro ně, jako v Británii.
Taky si myslím to, co jsem už napsal, že to dávkování po dnech je úmysl, že tohle měli připravené už v neděli. Možná přijdou s něčím dalším i zítra. Ale to otevření obchodů s textilem zcela jistě naplánované nebylo :-D

Tak stoupat budou, otázka je jak rychle. Pokud to nebude exponenciálně, tak to bude znamenat relativně málo nakažených.
---
Dva dny po sobě koukám na ta čísla jako blázen. A to lidi začli brát ve velkém vše vážně vlastně až včera, tak ty nakažení jsou dojezd takové té střední opatrnosti.

Řekl bych, že to je dobré a bude to dobré, asi lepší než se čekalo. Aspoň v ČR. Celosvětově to moc nadějně nevidím.
 Kostrarámus Heh19
18.03.2020 14:09:45
Z jednoho měření se nedají dělat vůbec žádné závěry.
-------
Psal jsem, že je ještě brzo se radovat, ale třeba je to předzvěst dobré zprávy.

Prognostici předpovídají, že nákaza bude kulminovat v polovině května, takže počty nakažených ještě budou stoupat dva měsíce. Jestli se covidu definitivně zbavíme někdy na podzim, tak ještě můžeme být rádi.
Dita Fontís
-------
Tak stoupat budou, otázka je jak rychle. Pokud to nebude exponenciálně, tak to bude znamenat relativně málo nakažených.
 libik Muž32 Kategorie
18.03.2020 14:05:00
Z jednoho měření se nedají dělat vůbec žádné závěry.
Prognostici předpovídají, že nákaza bude kulminovat v polovině května, takže počty nakažených ještě budou stoupat dva měsíce. Jestli se covidu definitivně zbavíme někdy na podzim, tak ještě můžeme být rádi.
 Dita Fontís
18.03.2020 13:17:44
Jak říkal můj šéf: jedno měření, žádné měření. Uvidíme dnes.
Smajlík  matouch3 Muž49 Kategorie
18.03.2020 12:22:56
To je skoda, ze takovy osvetovny projevy o vyznamu rousek tu nebyly treba pred tydnem.
Smajlík  2-methyl-propan
18.03.2020 12:02:27
I kapénky se přes roušky dostanou.
--------
Ne, nedostanou.

Svoje okolí prpskají lidé nemocní s respiračními problémy ( ti by už neměli chodit za současné situace ani ven) - tudíž pro zdravé je to zbytečné a akorát zvýší riziko nakažení pro sebe.
alergickaa
-------
Ne, nemoc se šíří i pokud nemáš příznaky.
 libik Muž32 Kategorie
18.03.2020 11:41:58
libik : I kapénky se přes roušky dostanou.

Svoje okolí prpskají lidé nemocní s respiračními problémy ( ti by už neměli chodit za současné situace ani ven) - tudíž pro zdravé je to zbytečné a akorát zvýší riziko nakažení pro sebe.
 alergickaa
18.03.2020 11:28:55
Pokud nakažený vleze do MHD, tak zvladne vypusit dostatek virů, které díky nahromadení na roušce právě zvládnou infiikovat zdravé jedince. Ta propustnost je 50% .
Jo a bude čímdál větší horko, což bude ještě lepší pro šíření a nošení roušek to už uplně zabije v tom horku.
alergickaa
---------
To je propustnost se někdy blíží i 100%, ale jaksi zapomínáš, že velká část virů, která se šíří, tak není vzduchem, ale je v kapénkách. Když někdo poprská svoje okolí, tak kdo s těmi kapénkami přijde do styku, ten se nakazí velice snadno.

Jenom bych zopakoval, co píšou ve článku, který dokonce ty používáš jako relevantní zdroj: https://tinyurl.com/rmmwo2d hned v první větě "Běžná papírová rouška chrání hlavně v případě, že si ji nasadí nakažený."
 libik Muž32 Kategorie
18.03.2020 11:24:04
libik: Pokud nakažený vleze do MHD, tak zvladne vypusit dostatek virů, které díky nahromadení na roušce právě zvládnou infiikovat zdravé jedince. Ta propustnost je 50% .
Jo a bude čímdál větší horko, což bude ještě lepší pro šíření a nošení roušek to už uplně zabije v tom horku.
 alergickaa
18.03.2020 11:18:02
Pořád nechápeš - roušky šíleně zvyšují riziko pro zdravé jedince.
-------
A zároveň daleko výrazněji snižuje nakažení od nezdravého jedince, pokud tu roušku má onen nezdravý jedinec.

Díky tomu, že zdraví jedinci dostávají šílené várky virů, bakterii - teplo se tam hromadí, ideálni pro přenos a vše se skvělé dostane přes sliznici očí. žádná ochrana to není, akorát je to riziko pro zdravé
alergickaa
-------
Ano, hromadí se tam více bakterií a virů, ale jelikož tě nakažení nepoprskají, protože mají taky roušku, tak přinejmenším Covidu-19 bude mít průměrný člověk na sobě výrazně méně.
 libik Muž32 Kategorie
18.03.2020 11:09:49
libik: Pořád nechápeš - roušky šíleně zvyšují riziko pro zdravé jedince. Díky tomu, že zdraví jedinci dostávají šílené várky virů, bakterii - teplo se tam hromadí, ideálni pro přenos a vše se skvělé dostane přes sliznici očí. žádná ochrana to není, akorát je to riziko pro zdravé
 alergickaa
18.03.2020 10:59:18
Karanténe funguje, problém je, že se vymysleli roušky. Což zvýší rizika pro zdravé lidi dost
alergickaa
------
Nikoli, roušky sníží riziko nákazy z nakaženého na zdravého (pokud je nosí nakažený). A tedy pokud jí budou nosit všichni, tak i nakažení.

Píšou to dokonce i ve článku, který jsi ty sama posílala: https://tinyurl.com/rmmwo2d hned v první větě "Běžná papírová rouška chrání hlavně v případě, že si ji nasadí nakažený."
 libik Muž32 Kategorie
18.03.2020 10:51:50
Před tím pár dní z testovaných k 10% , což je šílené číslo. Včera tedy ke 4%. Což také není málo, dneska už je 30 nových

Karanténe funguje, problém je, že se vymysleli roušky. Což zvýší rizika pro zdravé lidi dost
 alergickaa
18.03.2020 10:38:35
Byl rekordně nízký % přírůstek. Ano, vypadá to, že karanténa funguje. Zatím je otázkou, zda se dalších pár tisíc lidí v Praze již nenakazilo a za týden nebudou mít příznaky.
Alda
----------
Karanténa se ještě neměla čas v tomhle projevit - lidi co by se potenciálně nakazili během karantény (tj. od pondělí do středy) by z velké části ještě neměly příznaky a nebo velmi lehké a nebyly by stejně testováni.

Itálie je teď týden a půl od začátku karantény a zrovna zažívá - aspoň co se úmrtí týká - nejhorší období. Samozřejmě kdyby tam karanténa nebyla, tak by na tom byla ještě hůř a za další týden a půl by vrcholilo úmrtí ještě více lidí.

nojasnekamo: viz co jsem napsal ^^
 libik Muž32 Kategorie
18.03.2020 10:29:20
Jak píše Alda, opravdu si nemyslím, že je to DNES tím, že většina Čechů nosila jeden den povinně roušky, a snažili se dodržovat dva dny karanténu. Tedy ano, samozřejmě, pro dlouhodobý vývoj je tohle dost zásadní, a za měsíc můžeme jásat víc, a brát údaje o nižším počtu nakažených s větším optimismem. Nicméně, prozatím to pro mě není relevantní údaj.
 nojasnekamo Žena27 Kategorie
18.03.2020 10:15:15
Za první "fázi" považuju eliminaci nebezpečí v ČR.

Ale co dál, to těžko říct. Je potřeba nějaký minimálně celoevropský postup. Na orgány EU se příliš spolehnout nelze, protože ti jsou "úspěšní" především při řešení málo podstatných záležitostí (např. řešit tvar banánů v obchodech).
Pokud např. v Itálii mají málo dyýchacích přístojů, tak možná by se dalo vyjednat, že by jim nějaké byly zapůjčeny nebo prodány (třeba na splátky). Nevím, jaká je cena těch přístrojů. Následně samozřejmě "zrekvírovat" část respirátorů vyrobených v ČR a dodávat např. do Itálie. Dá se předpokládat, že i po zvládnutí epidemie v Čr bude snaha skupovat respirátory, z obavy před druhou "vlnou".

Vzpomněl jsme si na slogan ze 30. let minulého století, když byla občanská válka ve španělsku, Slogan zněl: U bran Madridu se bojuje také za Prahu.

Takže podobně se dá říct: V Itálii se bojuje za ostatní státy Evropy.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
18.03.2020 10:08:55
http://m.youtube.com/watch?v=eslbV6ogyv0
Podívej se na celé video, uvidíš jak to funguje a proč je registrovaný počet nízký. Skutečný počet je jiný a to nemluvím o lidech, kteří mají nemoc v inkubační době a nemoc roznáší.
 Víla
18.03.2020 09:54:09
Byl rekordně nízký % přírůstek. Ano, vypadá to, že karanténa funguje. Zatím je otázkou, zda se dalších pár tisíc lidí v Praze již nenakazilo a za týden nebudou mít příznaky.
 Alda
18.03.2020 09:38:51
https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19
 libik Muž32 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk