Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1123490, vloženo 11.03.2020 16:53:52 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jak Taiwan zvládl koronavirus
https://tinyurl.com/u3vtj59
(klikací odkaz v prvním příspěvku)

Je to anglicky, takže kdo můžete tak si ho přečtěte, kdo ne, tak zkráceně - Taiwan je hned vedle Číny a běžně do něj a z něho cestuje miliony lidí. Přesto má dnes pouze 48 případů a mají vše pod kontrolou, takže tam není třeba zavádět tak drastická opatření jako v Itálii nebo v Číně.

A jak se jim to povedlo? Samozřejmě prevencí a aktivními kroky vlády. Taiwan v roce 2003 zažil nepříjemné chvíle se Sarsem, takže se na další epidemii připravili - hned od prvního oznámení že se něco v Číně šíří, tak začali kontrolovat všechny přijíždějící na zdravotní problémy. Kdo vykazoval symptomy, byl poslán zpět nebo hospitalizován. Poté si našli všechny co byli ve Wuhanu a začali kontrolovat, jestli jsou v pořádku. Postupně kontroly rozšiřovali.

Během dalších dní udělali seznam se 124 body, kterými proti epidemii bojovali - např. nutnost dát do karantény celou třídu, pokud se v ní najde jeden nakažený student, zavřít školu, pokud se najdou dva nakažení studenti, a zavřít všechny školy v oblasti, pokud jsou v oblasti zavřené již tři školy.

Výsledek je jasný - je lepší být opatrnější na začátku, než později litovat toho, že se důležitá opatření nezavedla dřív. A hlavně pak ty opatření už jsou mnohem tvrdší, takže ve výsledku to je i pro stát mnohem dražší.
 libik E-MAIL:   Muž31 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
12.03.2020 13:14:59
matouch3: Rozporuji to, že mortalita lidí je nízká. Je nízká pouze tehdy, je-li poskytnuta maximální lékařská péče. Na což už třeba v Itálii nemají prostředky, a to je epidemie teprve v začátcích.

Zatracená Existence: Kdo bude mít lehký průběh, a kdo ne, je víceméně dané imunitou plic.
 Sta67 Muž28 Kategorie
12.03.2020 00:09:02
Sta67: nějak nevím co rozporuješ....
Že v Rusku mají málo případů? Nebo můj odhad jak to bude v Itálii pokračovat?
 matouch3 Muž49 Kategorie
11.03.2020 23:41:07
Sta67: Nejvtipnější mi přišlo, jak média nezklamala a 38 letého pacienta už v titulku označila za mladého :-) klepal jsem si celou dobu na čelo. Mimochodem jeho těhotná manželka stejného věku, od něj nakažená, měla lehký průběh.
Smajlík  Zatracená Existence Muž23 Kategorie
11.03.2020 23:07:58
matouch3: Omyl! Ta mortalita byla nízká jen díky dostatku lékařských přístrojů. Bez lékařské péče (kyslík, intubace nebo i mimotělní okysličování krve) mortalita roste. Italy zastihla epidemie zoufale nepřipravené, takže už teď tam mají nedostatek lůžek s plicní ventilací, a rozhodují, koho intubují, a koho nechají na morfiu umřít.

Italský pacient 1 se sice vyléčil, ale měl hodně namále. Byl několik týdnů na přístrojích. Je mu 38.
 Sta67 Muž28 Kategorie
11.03.2020 21:50:40
Chtělo by to diktátora. Něco po vzoru Putina, když už.

Buď se to podchytí ve stylu CCCP nebo bych tomu nechal volný průběh...ale karanténa na začátku je správná, aby se to přibrzdilo.

Když už je to ve stavu Itálie - Moje doporučení pro itálii je, aby se opět najelo na normální provoz (kromě cestování přes hranice zatím). Oni to totiž stejně za chvíli udšlají. Mortalita lidí nad 80 let je nízká. V podstatě pouze každý sedmý umírá.
 matouch3 Muž49 Kategorie
11.03.2020 21:19:07
frantiksyn:
jestli si myslíš, že ty virový částice padají k zemi jak olověný kuličky, tak seš dost naivní.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
11.03.2020 20:54:44
Bajvoko ta Itálie u těch už 91 nakažených hrála roli snad v 90 % případů, jen ten taxikář nebyl v Itálii a pak tu je pár cizinců. Kdyby každý jednotlivec nebo rodina, co přijede z Itálie, zalezla domů a nestýkala se s nikým (ten první blbeček z Děčína, co dával rozhovory a radil lidem, aby neblbli, že je to slabší chřpka, nikde nezmínil, že se setkal on nebo manželka či děti s rodiči, dokonce říkal, že se nesetkali s NIKÝM,ale o pár dnů později byla nakažena jeho máma) a čekali dva týdny, jestli se u nich objeví problémy, tak tady máme toho taxikáře, nějaké ty cizince plus tisíce lidí v karanténě, z nichž někteří by byli nemocní také, ale bez kontaktů. Místo toho tu máme 91 lidí, zítra bude stovka, spousta těch lidí se nakazila tady od lidí co přijeli z Itálie, protože si napochovali do opráce nebo si tu karanténu představují po svém a jezdí za příbuzným a známýma. Místo toho aby kreténi byli izolováni od zbytku, tak aby se zbytek bránil před kretény. Ale ono není prakticky jak.

Prymula na ČT říká, že ho fascinuje německý přístup. A že se musí demokracie nedemokracie striktně zakročit. Plánuje nakoupit další ventilátory Takže aspoň u nás to neřídí debilové. Ale to nestačí, jak jsem psal, to se musí dělat všude. Nebo zavřít hranice.
 Heh
11.03.2020 20:41:32
-Mel se okamzite uzavrit hranice postizenych zemi, nevpoustet cechy a nebo je soupnout do karanteny , to byla nejvetsi chyba.

Karanténa jim nařízena byla. Že někteří kreténi nastartují auta, aby stihli dojet do půlnoci a karanténě se vyhli, nebo dokonce že někteří na to budou dlabat, s tím se počítat mělo, ale asi nepočítalo. Což je mimochodem důvod, proč jsou ve výhodě země, kde to propuklo později. Tam už s touhle možností, že je těch blbů až moc, počítají. U nás se udělala opatření, a dobrá, přesto se třeba na Slovensku poučili a dělají ta opatření dřív, než se začlo u nás, prakticky při prvních nakažených. Kdyby se vědělo, že bude TOLIK Čechů natolik vypatlaných a budou nezodpovědní, ta opatření ohledně karantény budou asi jiná, tvrdší, zavření škol přijde hned. Tady nelze vinit vládu, ale lidi. Těch nezodpovědných blbů je moc a těch, co v okolí šíří kecy o trochu horší chřipce, čímž ujišťují podobné blbce, kteří si myslí totéž, též. Přiznám se, že mě tohle ani nenapadlo, že bude tolik blbců. Nejen že jich je hodně, ale oni se tím ještě chluví, ne anonymně, ale pod svým jménam na Facebooku. Jako vždy jsem lidi přecenil.
 Heh
11.03.2020 20:30:36
-chces srovnavat Taiwan odriznuty od evropy s Ceskem? CHlape ty mas dost.

To je úplně jedno, jestli se odříznutý, podstatné je, jestli do země cestují cizinci nebo našinci z ciziny, a to u Taiwanu platí v míře stejné jako u nás, ne-li větší.
Dále, jak to, že to odříznutí neplatilo v případě SARSu v roce 2002/03? Tam dokonce podle otho, co jsem si teď našel, zatáhl virust jeden člověk až v únoru 2003, 3 měsíce poté, co se objevil SARS v Číně, a pak se to už šířilo. A koronavirus se šíří mnohem rychleji, a mnohem více, kvůli bezpříznakovosti po dlohoud dobu.
Prostě je fuk, jestli to je ostrov, roli to může hrát tak maximálně ve chvíli, kdy se rozhodne stát kontrolovat každého jednotlivce, co přiletí, což třeba v ČR nejde, sem lidé i jezdí. Ale tam to zmáknutí koronaviru nespočívá v kontrolách lidí, co přiletí, ale v tom, co dělají na svém území a jak dostatečně. A to je to, co by bylo efektivní všude, jedno jestli na ostrově nebo v ČR.

-myslím si, že na Taiwanu je jednodušší dělat karanténní opatření, protože Taiwan je ostrovní stát.

Viz výše.
Konec konců, už teď vidíme, že státy v Evropě mohou zákazy a kontroloami na letištích velmi omezit, až omezit úplně, příliv lidí do země.
Taky je možné zde argumentovat Čínou, to není ostrov, je to obrovský stát a zvládli to tam celoplošně, nejen v té provincii, kde to začalo.

Souhrnem: Ostor neostrov, tohle hraje malou roli, a prkaticky žádnou ve chvíli, kdy se tam koronavirus objeví.
Souhrnem podruhé: I tohle "ale to je ostrov..." je vidět, že lidé mají tendenci opatření zlehčovat, bagatelizovat, nebo to nedělat, ale nevěřit a v nějaké míře zpochybňovat účinnost, což pak může vést k tomu, že i ti, co opatření respektují a berou je, ta opatření nebudou 100% dodržovat. Což je to, co koronavirus posiluje a způsobuje šíření.

Souhrnný souhrn: Nejde o nic jiného než aby se každý jednotlivec držel toho, čeho se držet má a pak se tak nákaza nebude šířit vůbec, nebo naprosto minimálně.
 Heh
11.03.2020 20:16:29
leonardo da vinci Jo a spou s promisenym vzduchem i cirkulujici vir , ty ses kapo -))))

LibikSkutecne chces srovnavat Taiwan odriznuty od evropy s Ceskem? CHlape ty mas dost.


Za me- Mel se okamzite uzavrit hranice postizenych zemi, nevpoustet cechy a nebo je soupnout do karanteny , to byla nejvetsi chyba.
Zamestnat dobrovolniky pomahajici zdrav. sestram, povolat ty co odesli do penze, vojaky aby kontrolovali dukladne na letistich a hranicich, velkych akcich.
Karantena zeme nema smysl kdyz zeme jako Britanie vpousti Italy do zeme bez prohlidky.
Investovat na vyrobu leku na vir.
 frantiksyn
11.03.2020 19:53:31
Kostrarámus Heh:

myslím si, že by možná pomohlo, kdyby ve zprávách (nejen na ČT ale i na nově a na dalších stanicích) o tom byl nějaký kratší rozhovor s nějakými odborníky, aby lidi pochopili, že ten koronavirus způsobuje rizikovější onemocnění, než chřipkové viry. Aby apelovali především na starší lidi, aby co nejméně chodili mezi lidi, aby se snížilo riziko jejich nakažení.

Přemýšlel jsem např. o tom, jestli je možné, že by pomohlo, kdyby byly ve vizidlech veřejné přepravy byla otevřena okýnka, aby se uvnitř víc "promísil" vzduch při jízdě.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
11.03.2020 19:38:38
libik:
myslím si, že na Taiwanu je jednodušší dělat karanténní opatření, protože Taiwan je ostrovní stát. Ale samozřejmě že na Taiwanu byli na riziko epidemie líp připravení a pravděpodobně tam občané riziko nákazy berou dost vážně, na rozdíl od mnohých evropanů.

ČR je tranzitní stát a tím je ztíženo, provádět preventivní opatření.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
11.03.2020 19:05:15
Online reportáž
18:47
Předseda Senátu Miloš Vystrčil po jednání ústavních činitelů míní, že opatření ohledně koronaviru budou v Česku opět zesílena. Zeman pochválil vládu za razantní kroky.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/who-svetova-mezinarodni-organizace-koronavirus-pand - emie.A200311_173500_zahranicni_bro -

Že by?


Ještě jednou k trošku horší chřpice, nebo dokonce rýmičce - už se lékaři oficiálně vyjadřují, že denně stojí před rozhodnutím, koho budou léčit, kdo dostane šanci na přežití, a koho nechají umřít, protože si ventilaci a další léčbu nemůže dovolit každý.
Řekněte mi, kolikrát se tohle satne u chřipky? A taky mi řekněte, když se tohle děje asi tři týdny od prvního potvrzeného případu nákazou v Itálii, jak moc šílená situace by asi byla za delší časový úsek a kdyby se k tomu lidé stavěli jen jako k horší chřipce?
Průser je, že jak včera, tak dnes, je stále dost blbů, kteří stále melou o chřipce a jsou čím dál tím naštvanější a odhodlanější mít vše na háku, čím tvrdší opatření jsou. A světe div se, jsou to i vzdělaní lidé, a jsou mezi nimi i lékaři!!! Dnes jsem četl v diskuzi na idnes zkopírováný příspěvek z Facebooku doktora Madara (ne Maďara), co byl kdysi v Ústeckém kraji nějakou vysokou osobou v oblasi zdravotnictví (byl i v televizi kvůli nějakému průseru), teď nevím co dělá, a ten to bagatelizoval extrémním způsobem, a aby toho nebylo málo, přidala se k němu jiná lékařka, aby ty jeho plky potvrdila.
Tohle je nepochopitelné!

P. S. V Itálii 196 mrtvých.
 Kostrarámus Heh
11.03.2020 17:48:00
-A hlavně pak ty opatření už jsou mnohem tvrdší, takže ve výsledku to je i pro stát mnohem dražší.

Jednoznačně. Mělo to být adekvátní, takže ty řeči některých, že se mělo vše zavřít už před týdnem nebo dvěma neberu, to je už hysterie, ale o krok až dva napřed před koronavirem vládá být musí a jakmile teď vidíme, že to už začíná růst a ten graf nakažených v čase kopíruje Německo, Španělsko, Francii a tyhle země zase kopírují Itálii, tak je jasné, že jsou jen dvě tři možnosti. Udělat ten krok teď a pak mít menší ekonomické škody a mnohem menší škody na životech a zdarví lidí, nebo to udělat o něco později (i když dřív než v Itálii), pak mít ty ekonomické škody stejně a vyšší plus mít větší škody na zdraví a životech (a i to pak zvyšuje ty ekonomické škody), nebo s tím přijít jako Itálie, tam jsou škody obří a je otázka, kdy se z toho Itálie vlastně vyhrabe a kolik desítek tisíc bud mít vážný rpůběh a kolik tisíc ještě zemře. Čtvrtou možnost, nechat to být a nechat nakazit všechny (oni se nenakazí všichni, to se tak říká, nakazí se kolem dvou třetin až tří čtvrtin), nezmiňuji, i když je na prohlášení Merkelové vidět, že některí vůdci svých zemí jsou opravdu natolik natvrdlí, že s touhle možností počítají. I z toho mě mrazí, protože to pak znamená, že v Evropě budou země, které to budou řešit a země, které to budou řešit nedostatečně, pak na to doplatí ty první země taky, protože se jim virus zase vrátí.

Nechápu, že když se najde dost inteligentních mezi diskutéry na netu, třeba jako jsme my dva, kteří si ty informace dokáží najít a spočítat dva plus dva, protože tohle se neýtká znalostí virů, ale logického a analytického uvažování, že tohle nezvládnou poradci, náměstci a experti, kterých má každá země tři prd..le, berou šílené prachy, a pořád se na něco čeká. Ten průběh bude stejný jako v Číně nebo v Itálie, POKUD se ale neudělají přesně ta opatření, jako udělali v Taiwanu nebo v Číně, na kterých je na číslech skvěle vidět, že jsou efektivní. Je to prokázané, dokazatelné, logicky to dává smysl taky, tak na co se v té podělané Evropě čeká? Tomuhle jako inteligentní člověk nerozumím.

Ještě je tu možnost a já v ní doufám, že vláda už s karanténou dávno počítá, jenom to dávkuje lidem postupně a udělá to až tehdy, až ta čísla a průběhy budou vyšší, aby moc lidi nekecali. Protože teď by se většina lidí naprosto zes..la.
 Kostrarámus
11.03.2020 17:34:58
Co blázníš kvůli trošku horší chřipce? Kdyby sis místo psaní blbostí na Zpovědnici jel raději zalyžovat do Itálie!

Očekávám vyhlášení karantény v ČR, alespoň v nějaké podobě. Třeba aby se ve státní správě polovina prostřídala s druhou (od soboty do příští neděle v karanténě jedna půlka úřadu, od té druhé soboty pak do další neděle druhá půlka úřadu), omezilo se to ve firmách a v podnicích, tam kde to jde, jinak naprostý zákaz akci, hypermarkety kontrolovat policajtama aby pouštěli jen určitý počet lidí, kteří pak budou dodržovat opatření, dávali by se tam roušky, prostě režim karantény s nějakými výjimkami. A takto vyčkat do května, jestli teplo bude mít na šíření vliv, jakože se říká, že by moc nemuselo. V každém případě tohle musí udělat všichni v celé Evropě, jinak to nemá smysl, protože to v jednom státě skončí a během pár dnů to tam mají zase. V tomhle by mohl být Babiš průkopník a ty pitomce přesvědčit o tom,že takhle musí postupovat všichni.

To zavření škol je dobrý krok, ale je to jenom zpomalování, lepší udělat radikální krok hned a na několik týdnů až měsíc, a to na celé ploše kontinentu, než to takhle prodlužovat. Snad to aspoň naší vládě dojde.

Jinak u nás by i to zavření škol mohlo být svým způsobem k ničemu, protože tím počtem lidí, co jeli na dovču do postižených oblastí je tolik, že jejich návratem jsme přeskočili tu první fázi, když se viruš šíří, my tu máme rovnou stovky (ne-li tisíce) nakažených během pár dnů kvůli návrativším z Itálie, kterí se na nařízení vlády vykašlali.

Očekával jsem vývoj jak píšu v 1123340, místo karantény bohužel přišlo jen to zavření škol a omezení akcí. Ale to je málo, a dvakrát málo to je v situaci s těma lidma z Itálie. Chce to další opatření, ještě radikálnější, po dozásobení rouškama umožnit lidem jejich nákup za normální cenu a evidovat to x kusů na osobu a nepouštět lidi do míst, kde se jich zdržuje víc bez roušek. Kdyby to nechtěli zavést jinde v Evropě, po týdnu by se u nás videlo, že to má efekt a oni by k tomu přistoupili taky.

Musí se něco dělat už teď, za týden bude pozdě a obávám se, že bude pozdě i o víkendu, když se lidi budouv pátek a v sobou někde scházet.
 Kostrarámus
11.03.2020 16:54:05
https://tinyurl.com/u3vtj59
 libik Muž32 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk