Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Otázky - Vzkazy č.1110538, vloženo 18.10.2019 14:52:00 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Empatie
Jen takovej průzkum. Kdo je podle vás v tomhle modrém království nejvíce empatický člověk. A kdo by tu podle vašeho názoru neměl vůbec být?
 Šílený berserk Muž30 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.10.2019 15:08:24
Pozitívne vnímam tých, ktorých mám v profile, či už, že som im zaslal plamienok, alebo že ich obdivujem/milujem.
Byť menej empatický neznamená byť zlý, to si treba uvedomiť. Napríklad, čítal som veľa síce pravdivých, ale necitlivých príspevkov od Leafrollera, či Milénky alebo Kaitena.
 Fajnšmeker1989 Muž33 Kategorie
19.10.2019 11:33:33
Já si dovolím říct, že jsem hodně empatická, ale ne na webu Zpovědnice.

Jinak nejvíce empatický asi Researcher, Zatracená Existence.

Pak i jmenovaný kaiten, ale v jiném smyslu, než myslí Pragmatik, i MS-fanoušek, Zas já.

A kdo vůbec? Davidred, OtecHans, Ježek Second Edition.
 *MileynQa* Žena24 Kategorie
18.10.2019 23:28:34
Jaký je vlastně rozdíl mezi Empatií a Entropií ?
 Michal-222 Muž44 Kategorie
18.10.2019 21:32:54
Empatického člověka jsem tu ještě nepotkala, jen pár psychopatů, kteří mají empatii skvěle naučenou, ale nikdy ji jako pocit nezažili.
 Odcházím s deštěm
18.10.2019 20:31:48
Vyloženě empatičtí lidé jsou tady kaiten a mileynqa. Empatičtější jsem nikdy neviděl, snad ještě ms-fanoušek se jim může rovnat.
Být bych tady rozhodně neměl já a taky Aninka. :,) Oba bychom měli s někým blbnout někde v parku (odděleně).

Ps: Potíž bude v tom, čo si kdo predstavuje pod takým pojmom empatie.
Často se jako empatičtí vnímají i lidé, kteří by umlátili člověka v nouzi sousedčiným robertkem. Skutečně empatických lidí je na dnešní zpovědnici tak pět, když budu hodně tolerantní.
 *Pragmatix I* Muž33 Kategorie
18.10.2019 19:19:24
taktovidimja: Bytost, která by měla maximální možnou empatii, by nejspíš byla osvícená/bůh/probuzená (...dosaď si něco z tebou oblíbeného náboženství nebo filosofického směru). Taková bytost by skutečně neměla potřebu nikomu ubližovat.

Na tomto světě však žijí každodenním životem omezení tvorové, kteří se naopak ubližování nevyhnou. Můžeme zabíjet kvůli hladu (např. člověka, kuře nebo mrkev). Můžeme zabíjet i když nám něco škodí (např. vši). Můžeme zabíjet i tehdy, když nám nic neškodí, ale vadí nám to (např. pavouk). Můžeme také zabíjet z přesvědčení (např. naběhnu s vybuchující bombou do davu lidí). Můžeme také zabíjet pro zábavu (např. někomu useknu hlavu a budu s ní hrát golf). Můžeme ubližovat i bez zabíjení.

Možností je spousta. Navíc, činy nutně nemusí jít ruku v ruce s empatií (můžeš dělat i něco bezohledného, a přesto můžeš oplývat empatií). Nikdy se nevyhneme ubližování, ale dle mého názoru, se kterým můžeš nebo nemusíš souhlasit, je jedním z ukazatelů vyspělosti (kam spadá i empatie) snaha o minimalizaci ubližování. V ideálním případě bychom tedy měli zabíjet pouze pro přežití, maximálně když nám někdo škodí a není jiný rozumný způsob, jak to vyřešit.
 Vesmy97 Muž24 Kategorie
18.10.2019 19:16:09
Nevím, když o tom tak přemýšlím - tak nevěřím tomu, že si někdo dokáže představit pocity které sám nikdy nezažil.

Takže skutečnou empatií mohou disponovat jen ti, co se tak někdy cítili taky - a jsou ochotní si na to ještě vzpomenout.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
18.10.2019 18:58:00
Vesmy97: No to je plácání..

Empatie a odpor k hmyzu spolu nemají vůbec nic společného. Nebo fakt myslíš, že empatický člověk, který zjistí, že má vši si jich empaticky nebude všímat?
 taktovidimja
18.10.2019 17:14:44
Beyrina: Problém je v nedostatečné definici slova empatie (která je podle Wikipedie vcítění se pouze do druhého člověka, nikoliv jakéhokoliv jiného zvířete). Spousta lidí se snaží vypadat "moudře, vyspěle a mírumilovně" (častěji to vidím u lidí 40+ a častěji u žen). Opravdu dokáží člověku pomoci a porozumět mu, to nepopírám. Ale o chvíli později dokážou zamáčknout bačkorou pavouka v rohu místnosti a ještě dodat "hnus jeden vošklivej" (popř. u slabších povah začít křičet, ať to provede někdo za ně). Tohle za velkou empatii prostě nepovažuju.

Tedy, chovat se dobře a a snažit se porozumět tomu, jehož existenci akceptuji (např. vlastní rasa, někdo s podobnými názory, roztomilý pejsek, ...) jde tak nějak lehce. Hlubší empatie se začíná projevovat až v situacích, kdy mi není existence dotyčného příjemná (škaredý hmyzák nebo členovec, kriminálník chystavší se spáchat další zločin (nemluvím o zrušení trestu, ale o pochopení jeho činů), bezdomovec, který tě na ulici požádá a pár drobných, ...).
 Vesmy97 Muž24 Kategorie
18.10.2019 16:41:52
Vesmy97: Nějak moc si věříš.
Smajlík  Beyrina Žena22 Kategorie
18.10.2019 16:22:23
bitch please: Děkuji, to mě dost překvapilo a potěšilo, že si to myslíš. Protože, no... Mám zase o čem egocentricky přemýšlet. (Tím nijak neshazuji tvůj názor, myslím to vážně.)


A jinak mi přijde, že každý je empatický v jiných případech. A beztak se to odvíjí i od aktuální nálady.
 Aninka
18.10.2019 15:06:10
Hm, třeba Putinka nebo Frank patří k těm empatičtějším tady.

Nevím o nikom, kdo by tu neměl být.
 bitch please Muž99 Kategorie
18.10.2019 15:05:59
Empatie neboli vcítění označuje porozumění emocím a motivům druhého člověka. Pro schopnost empatie je užitečné umět odložit svoje vlastní názory, hodnoty a předsudky. Jde o to být schopný pochopit jak a proč člověk jednal tak, jak jednal, jaké z toho má pocity a jaký má na kteroukoliv věc názor, kdy jedná proti svému přesvědčení a kdy se naopak to, jak se chová navenek, plně ztotožňuje s tím, co cítí uvnitř.

Do člověka se můžeme vcítit jen na krátkou dobu (při hovoru, při jednání, při sporu…) a pokud ho neznáme a není pravděpodobné, že se s ním vícekrát setkáme, pak si všímáme především jeho aktuálního chování a reakcí. Ať už vědomě, či nevědomě vnímáme především signály, které do okolí nevědomky vysílá a souhrnně se označují jako řeč těla (neverbální komunikace). Důležité je například, jaký zaujímá osoba (do níž se vciťujeme) status (tzn.: je spíše ustrašená, povolná a ponížená, nebo dominantní, sebejistá a neohrožená…), velmi výhodné je i určení temperamentu (sangvinik, cholerik, flegmatik, melancholik), ale zvláště při krátkodobém usuzování nesmíme zapomenout na to, že nikoho nemůžeme absolutně přesně zařadit do nějaké učebnicové skupiny, každý člověk je originál. Můžeme však vytušit, jaký vhodný tón hlasu zvolit, jaký status a držení těla zaujmout nebo jakou metodu jednání použít, abychom situaci co nejvhodněji vyřešili.
 prof PhDr CSc
18.10.2019 15:01:03
Nemyslím si, že by se v empatii dalo soutěžit. A sám zjevně žádnou empatii nemám, protože se nedokážu vcítit do člověka, kterej takovou soutěž vyhlašuje, a pochopit ho.
 Muad*Dib Muž43 Kategorie
18.10.2019 14:55:48
Podle mého tu mám největší empatii já. Ještě nikdy jsem nepotkal člověka, který by měl větší empatii. Být tu ovšem může kdokoliv nezávisle na empatii.
 Vesmy97 Muž24 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk