Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1103554, vloženo 29.07.2019 09:38:57 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Zvýšení mzdy - stres
Proč se lidi bojí a tak moc je stresuje říct si o zvýšení mzdy? Pracuji v oboru, kde se velmi těžko hledají kvalifikovaní zaměstnanci a dostat přidáno prostě nebývá problém. I přesto, pokaždé když chci jít za ředitelem si říct o zvýšení mzdy, jsem ve stresu a musím se k tomu odhodlávat klidně několik měsíců :)

Máte to stejně? Proč je to tak těžké?
 ghjkkkkk Muž30  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
30.07.2019 08:31:43
Monoposte, ty jsi neuvěřitelnej kolovrátek. Neustále hýkat nadšením, že až v padesáti jsi dostal job za trochu slušné peníze. Ten já mám v tuzemsku někdy od třiceti nebo pětatřiceti, v padesáti už by mi to bylo lautr hovno co platný, to už je leda tak na placatění někde na Floridě. Ty seřizovači, nikoliv programátore.
 pan Klobouk
29.07.2019 17:57:00
Rozumná doba je rok a po roce první přidání.
Pokud si řeknete o přídavek a nevyhoví vám, nelze u firmy pracovat déle a je třeba odejít. Já odešel na hodinu. Sbalil moje věci skřínku s mým nářadím a naložil na můj truck. Dryhý den jsem začal pracovat jen o kousek vedle v jiné firmě kde mi platově vyhověli.

Vím v socialismu kde je jakýsi komunistický Zákoník Práce to asi nejde. Přece jen svobody a práva v těch zemích jsou "někde jinde". Jsem svobodný člověk. (jako opravdu). Svoboda a práva nejsou slova do novin nebo knih, do projevu politika ale skutečnost.

Předpokládá se ovšem, že v práci pracuji PRO FIRMU, je za mnou vidět vyžadovaná práce, žádné resty, Jinak se o přídavek žádá marně a někdo vám to i řekne. S tém jsem problém neměl a můj životní job jsem dostal k padesátinám a se mnou dalších dvanáct vesměs ještě starších kolegů, učili nás programovat roboty a další, plat víc než excelentní a bezmála stovka mladších neprošla testy. se u vás asi stát memůže,pravda?
 huygftrd
29.07.2019 17:06:20
Co to je za argument? Za praotce Janečka taky nebyly zapalovače a oheň se rozdělával třením dřívek.
Teď ty možnost jsou, každý má takový plat o jaký si řekne a jaký si zaslouží. Pokud teda nepracuje podle tabulek, ale to už je podle vkusu a míry sebemrskačství jednoho každého soudruha, když se jim chce směňovat dobrou třetinu života za mrzký peníz, budiž jim přáno.
 pan Klobouk
29.07.2019 16:09:27
V době kdy já chodil do práce žádná takováto možnost nebyla.
 Researcher Muž81 Kategorie
29.07.2019 14:19:06
pan Klobouk***Jasně, chápeš to velmi dobře. Vždy je třeba vidět tu cenu pro firmu a člověka za tím. Člověk který bude mít problémy doma, bude dělat chyby. A to je víc než drahé. Zákazník, který tu chybu najde může podruhé hledat někoho jiného. A podnik přijde o příjem, z kterého ty platy platí. Takže problém není o obecném, ale o konkrétním, kdo z nich, jak píšeš, má pro firmu větší hodnotu. A to je rozhodnutí toho šéfa, od toho tam je. Pokud rozhodne blbě, je nad ním stejný problém. Krach když blbě rozhodne víckrát.
 Beer01 Muž93 Kategorie
29.07.2019 13:57:50
omegalul*clap: Někteří zaměstnavatelé k tomu nemají daleko. :)
 Alkedos Muž69 Kategorie
29.07.2019 13:53:46
Protože přece si zaměstnavatel myslí, že tam chodíš proto, že zbožňuješ firmu, miluješ svou práci a kdyby to šlo, budeš raději pracovat zadarmo. :))))))))
 omegalul*clap Žena69 Kategorie
29.07.2019 13:52:47
Beer01: Jasně, to je zcela legitimní pohled na svět, ale ono se to čato zvrhává do argumentace typu: ten Franta je svobodnej, bez závazků, beztak by to prokalil nebo si koupil nějaký nesmysl, přidám radši tady Pepovi, živí rodinu, splácí barák, potřebuje každou korunu. Pokud je Franta i Pepa stejně kvalifikovaný makáč s plus minus stejnou výkonností, je to vůči Frantovi dost sprosté. Flexibilní pracovní doba, homeoffice, sick days, to všechno je v normálních firmách samozřejmost, dokud a pokud zaměstnanec plní co má.
 pan Klobouk
29.07.2019 13:46:10
Protože je to trapné, je to ponižující a doprošuješ se u někoho jakože vyššího, ...

je to jako když jsme byli malí a chodili se ptát rodičů, jestli můžeme.... já nevím, jít ven, nebo koukat na televizi.
Prostě jsi vydán na milost (většinou nemilost) někoho druhého, kdo rozhoduje o tom, co dostaneš a co ne.....

To je vrchol lidského společenství. Tam jsme to dopracovali.
 Rádce do duše Muž38 Kategorie
29.07.2019 13:29:52
pan Klobouk*** Ano, zaměstnavateli by to jako mělo být jedno. Jenomže ono to dobrému zaměstnavateli jedno není. Musím vědět, do jaké míry se mohu časově spolehnout na zaměstnance, zda vyzvedává dítě ze školky a nemůže si to o půl hodiny protáhnout nebo jet na pracovní cestu. Zaměstnavatel který nic neví o svých zaměstnancích je zpravidla příliš velký na to, aby ho jedinec zajímal, jinak v každé slušně vedené firmě se ví o soukromí poměrně dost. On každý někdy něco potřebuje, co vyřídit mimo pracovní dobu nejde. A z toho se udělá krásný přehled o tom, s čím se u jednotlivého zaměstnavatele dá počítat. Protože lidé u mne pracují hlavou, poznám i to, kdy neklape manželství nebo je nemocný ten pes. Prostě jsme lidé, zaměstnavatel i zaměstnanec, a pokud si navzájem nevyjdeme vstříc, je něco špatně.
 Beer01 Muž93 Kategorie
29.07.2019 13:12:30
Beer01: Ten argument výčtem, koho musím živit, mi přijde dost mimo mísu, to je každého boj, zaměstnavatele by to nemuselo vůbec zajímat. V práci je každý za sebe, musí odvést takový objem práce, aby se mzdové náklady zaměstnavateli jednoznačně vyplatily. Když půl výplaty zaměstnanec prochlastá a profetuje (a neovlivní to jeho výkon), je to stejně legitimní jako třeba živit půltucet dětí nebo táhnout přepálenou hypotéku. Každého boj.
 pan Klobouk
29.07.2019 13:04:20
Zaměstnání je podobné obchodu. Každý zaměstnanec je vlastně nositelem nějakých schopností a nějakého času, který je zaměstnavateli ochoten věnovat. Zaměstnavatel, na rozdíl od zaměstnance, nemůže pracovní poměr jednoduše kdy si vzpomene zrušit. A tím je dáno to, že se zaměstnavatel snaží nového pracovníka motivovat k tomu, aby mu neutekl. Na druhou stranu zaměstnanec má právo kdykoli výpověď podat a jít za lepším. A je na zaměstnanci, aby si uvážil, kdy se mu vyplatí a kdy ne pohrozit odchode. Ti chytří to zkouší tak, že mi říkají "dostal jsem laso od (nějaká konkurence) a jsem tu spokojený, ale mám (manželku, přítelkyni, psa, to je různé) a potřebuji každou korunu. Pokud je to perspektivní odborně zdatný člověk, vždy se dohodneme. Pokud je to trouba, rovnou mu řeknu ať tam klidně jde, že mu ke štěstí bránit nebudu. 80% zůstává za původních podmínek. Je to jen na tobě, jak si myslíš že jsi dobrý a pro podnik potřebný.
 Beer01 Muž93 Kategorie
29.07.2019 11:55:10
Záleží, jakou máš náturu. Někdo tohle moc řeší, je takový citlivý, cítí se trapně i za toho druhého. Já mám vyšší sebevědomí, ale na druhou stranu jsem empatický, takže se dokážu vcítit do toho druhého a uvědomit si, že se ten druhý může v nějaké situaci cítit špatně.

Jinak já jsem si už do telefonu řekl, že chci po zkušebce vyšší plat a oni se mi už neozvali :D Teď pracuju ve státní správě, kde jsou na plat dané pevné tabulky. Hýbat by se dalo s osobním ohodnocením, ale tam se prostě řekne, že nejsou peníze a hotovo.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
29.07.2019 11:35:35
rahi: Ale ty se nedoprošuješ, ty obchoduješ. tvůj čas a um za jejich peníze. Obchod musí být oboustranně výhodný.
Je mi k smíchu třeba moje sestřenka, když o ní babička říká, že "ona už tam pracuje šest let a ještě jí chudince nepřidali". Zaměstnanec snů :-D
 pan Klobouk
29.07.2019 11:14:40
a u nás se bavíme o navýšení při každoročním pohovoru. Jsme technici, každý druhý rok +1000 nahoru. Má to ale svá úskalí ... delší služebky do zahraničí, často děláme různé jebačky co jsou docela na palici ...
 tomek
29.07.2019 11:11:03
Já jsem kdysi šel za šéfem s předtištěnou výpovědí, ale nechápu stres. V běžné situaci je nejhorší možnost nezvýšení mzdy.
 Alkedos Muž69 Kategorie
29.07.2019 10:21:10
Rekl jsem si u nas o +2 000. Nedali.
Za 3 dny jiny nabidl +10 000.....
Tak to dneska holt chodi. At si placou, kdyz setri na lidech.
Smajlík  Atzijesvoboda
29.07.2019 10:16:34
Jo, já to mám stejně jako ty. Bojím se ponížení a zesměšnění, že mi třeba řekne ono obligátní "Chceš přidat? Tak přidej!" nebo že mě prostě pošle do pr…

Ono to není nic příjemného, takhle se doprošovat.
 rahiPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk