Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1034677, vloženo 29.12.2017 11:03:49 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Co očekáváte od knížky a od spisovatele?
Jak podle vás probíhá práce spisovatele, nebo by měla probíhat, čím by se měl zabývat, než knížku dokončí? A jaký by měl být váš čtenářský prožitek, co byste si měli odnést, abyste si na konci řekli, že knížka byla dobrá?
 houkalka E-MAIL:   Žena22 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
29.12.2017 21:42:07
Odpovim pouze na druhou cast dotazu protoze co a jak dela autor je mi jedno (pokud napriklad nezabiji lidi, neni pedofil a tak... kterážto skutečnost by možná zpusobila odlozeni prave rozectene knihy, ale nevim. To je ale na jinou diskusi...) ctenarsky pozitek se asi lisi zanr od zanru ale ja jako ctenar fantasy knih mam rad (mimojine) kdyz:

Jsem naprosto vtazen do sveta, to znamena ze jsem nekdy vic v tom kniznim svete nez ve skutecnem. Premyslim o moznostech vyvoje deje, motivaci a minulosti postav, vsech tech malych i velkych vecech ktere (zatim) nebyly vyrceny a precteny. (A nebo ani nebudou)

Kdyz postavy nejsou cerno-bile a zoufale ploche tzn. napriklad jenom hodne (nudne)... proste chci aby treba i s dobrymi zamery mely svoje mouchy a temne stranky, minulost... (napr. Geralt z Rivie, Roland z Gileadu...) a naopak aby i zlodusi se byli schopni obcas pozastavit nad tim co delaji. Proste aby byly uveritelne a meli charakter, osobnost, jako ze skutecneho sveta.

Aby postavy proste umiraly, nemam rad kdyz parta kladasu projde knihou (nebo nekolika knihami) aniz by se jim neco zavazneho prihodilo i v situacích kdy vsichni ostatni umiraji...

No a naslo by se toho vic, toble je jenom tak spatra a taky se mi nechce vic psat na mobilu...

Pekny vecer houkalko.
 White Wolf Muž25 Kategorie
29.12.2017 17:20:53
Rád mám knihy, které sice nasadí vymyšlený příběh, ale na reálné základy. Mám rád, když mě kniha donutí googlovat názvy starých měst nebo států, hledání na mapách, zjišťování, zda některé historické osoby skutečně existovaly a jaký byl jejich osud.
Pokud kniha toto splní jsem spokojen. Samozřejmě i ten příběh musí být takový, abych pořád odkládal, že už přestanu číst a musím spát.
 taktovidimja
29.12.2017 14:39:19
Že ma nejak vtiahne do deja, že budem mať pocit, že som súčasťou toho deja. A tebe ako autorke, ktorú poznám osobne radím, aby si zostala taká, aká si.
Smajlík  Fajnšmeker1989 Muž31 Kategorie
29.12.2017 13:49:45
Pobavení
Poučení
Povznesení nad šeď dne
Pohlazení duše
Poblouznění citů
Pocvičení mysli
Podporu v tísni
Pofoukání bolestí
Pohlcení v ději
Pochopení radosti
Pokročení v moudrosti
Pomyšlení na lásku
Povídání o čemkoli a
pozor: Pozitivní požitky!

Svých pět P ať si každý najde sám.
 Kvido99 Muž53 Kategorie
29.12.2017 13:27:29
Vše je zde Matrix, takže...
Smajlík  Kouba
29.12.2017 13:19:23
Mně stačí, když mě kniha zaujme natolik, že se plně vžiju do jejího děje a při čtení zapomenu na všechno kolem. Pak si na konci řeknu, že byla dobrá a bavila mě. :)
Jak jsem zjistila, vždy se můžu spolehnout na Stephena Kinga a Agathu Christie, tihle dva spisovatelé jsou pro mě vždy sázka na jistotu. :)
Naopak slátaniny typu díla od Danielly Steel (nebo jak se ta paní jmenuje) mě dokážou spolehlivě odradit.
 Slečna ze záhrobí Žena26 Kategorie
29.12.2017 12:27:01
Jenom Vit Kouba je spisovatel a zbytek to jsou jenom ubožáci co píšou samé ubohosti co se nedají číst.
Smajlík  Svatá celebrita Žena25 Kategorie
29.12.2017 12:08:26
A´t si autor dělá co chce, jak chce a proč chce - mě zajímá, zda mě kniha bude bavit :D pokud mě nebaví, ani sebelepší a sebevznešenější duše autora to neczahrání ;)
 BloodyElf Žena28 Kategorie
29.12.2017 11:58:08
Hlavně nefetovat!
Smajlík  Avando Muž21 Kategorie
29.12.2017 11:56:31
Myslím že dobrý autor by se mnou měl nějakou dobu chodit, pravidelně za mnou jezdívat, čerpat z toho různé zážitky, poznatky a zkušenosti, aby tyto následně do knížky zapracoval. Pak se jedná od dílo vycházející ze života a odráží prožitky samotného autora, a já si na konci po přečtení řeknu, že ta knížka je dobrá.
 Hádalka Žena23 Kategorie
29.12.2017 11:25:45
Od knížky očekávám, že ve mně něco zanechá a že se k ní budu v duchu vracet i po přečtení. Je jedno, jestli je to nový úhel pohledu na něco, nebo se něco nového dozvím, nebo se pořádně od plic nasměju, nebo mě osloví nějakým pocitem, ale něco takového tam každopádně musí být.
Co by měl dělat spisovatel při/před psaním, to si mu jakožto člověk, který nikdy nic nenapsal, netroufám radit.
 Nomorales Muž31 Kategorie
29.12.2017 11:19:54
Cítím to stejně jako Avando.
 StaHit Muž55 Kategorie
29.12.2017 11:18:00
Nejdůležitější je pro mě promyšlený příběh, který vás nenechá přemýšlet nad nejasnostmi. Pak je důležité, aby v knížce bylo dost postav rozdílných charakterů ze kterých mi aspoň jedna padne do noty. V neposlední radě musí autor umět dokonale popisovat objekty, situace a hlavně nastínit atmosféru. Nemám rad pomalé rozjezdy a rychlé nesmyslné konce. Někdy je totiž z příběhu poznat, ze ho autor potřeboval rychle dokončit. Také moc nemusím, když v polovině knížky tuším, jak dopadne. Odnést bych si z knížky měl hlavně dobrý pocit a fakt, ze bych si knihu klidně přečetl znovu. Neuškodí, když se v knížce dozvím něco zajímavého, ale to neplatí pro každý žánr.
Jak by měla probíhat práce autora to nevím. Každý to má jinak. Někteří píší knihu a ani neví, jak ji zakončí a i přes to dopadne na jedničku.
 Untentrauer Muž30 Kategorie
29.12.2017 11:13:41
Co bych si měl odnést...? To nevím, minimálně pocit, že to nebyla ztráta času. Měl bych ji přečíst, jak se říká, jedním dechem. Z dlouhodobějšího hlediska bych se k ní měl v životě vracet. Pak je prý kniha dobrá.
 Avando Muž21 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk