Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1018584, vloženo 13.09.2017 14:12:31 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
K jakému "ismu" vnitřně tíhn
Mám kamarádku, se kterou jsem se dnes celkem ošklivě pohádala ohledně potřebnosti a nepotřebnosti oborů lidské aktivity. Sama je vyučená, má 19, rok se živí sama, občas práci nemá, občas ne, občas na ni pošlou exekutora. Řekla bych o ní, že splňuje prototyp pragmaticky myslící ženy, jejíž praktičnost se občas ztrácí někam pryč. Co ale jádrem diskuze? Právě ta hádka, co mezi námi proběhla. Říkala mi, že si nemůže najít práci. A já, že je to ok, že si nějakou najde. Padla spíše zdvořilostní otázka, jakou práci by chtěla jednou dělat, aby ji naplňovala. Moje argumenty o tom, že prací člověk v životě tráví cca třetinu celého svého na zemi vyměřeného času, tudíž by v práci měl vidět hluboký smysl a určitým způsobem zábavu, smetla ze scény. Vyčetla mi, že neumím pracovat rukama, že jsem zbytečná existence, která se pokouší o umění, že normální člověk vychovává děti, chová dobytek na vesnici a tak maximálně pracuje ve fabrice. Připomněla jsem jí, že pokročilost ekonomiky dokazuje strojírenství, že zemědělství v žádném případě ekonomiku vyspělého státu jednadvacátého století nezachrání. Taky jsem jí říkala, že o vyspělosti státu svědčí i to, že je hodně lidí zaměstnáno ve sféře služeb (Hádalka mě opraví, upřesní, jedná se o kvartální sféru a v kvartální je vědecký výzkum?). I toto kamarádka zcela rozmetala a označila se za příživníka. Že bych měla radši pást kozy a žít jako normální člověk. Můj argument o tom, že jsem normální člověk, chci po sobě něco zanechat, akorát to nebudou jen ty děti, ale nehmotné statky, opět smeten...
Nedokázala jsem jí vysvětlit zhola nic, načež jsem jí klidným hlasem řekla, že sympatizuje s myšlenkami komunismu – dělnická třída, potlačit zbytečné nadhodnoty jako bůh, umění a podobně. Strašně se urazila, jelikož ona přece není komunistka. Dovedlo mě to k myšlence, že člověk zcela intuitivně tíhne k nějakému ideologickému směru, ke kterému dospívá na základě vnitřního imperativu a nepřijde mu na tom nic divné. Když ale zjistí, že soubor jeho myšlenek, osobních nastavení se překrývá s nějakým "ismem" s negativní nálepkou, zapouzdří se a přecházejí do protiútoku, snad ale někde ve svém nitru zapochybují o tom, zda nekloužou směrem k extremismu.
Osobně vím o tom, že moje nitro má velké tendence k anarchismu. A naučila jsem se nevybouchnout vzteky, když mi to někdo vytkne.
Co vy a vaše vnitřní nastavení hodnot? Tíhnete k nějaké formě "ismů", co nemají pozitivní nálepku?
 houkalka E-MAIL:   Žena21 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
14.09.2017 12:52:03
čeho zase má 19?
 kilo nebo čeho
14.09.2017 09:56:00
Momentalne k neaktivnimu nudismu, snad se do vecera dokopu k reaktivnimu fejsbukismu.

Z architektonismu mam nejradsi modernismus, konstruktivismus a dekonstruktivismus.

Z negativismu bych na sebe aplikoval idiotismus a sem tam fanatismus.

Z idiotologismu mi bude vzdycky sedet momentalni ismus, takze ted je to kapitalismus?

Dal uz radsi kombinovat nebudu, protoze by to mohlo blbe vyznivat, ze se snazim delat chytryho. Ja si pritom jen hraju s koncovkami a vyznamy.
Smajlík  Soudce Majky Muž45 Kategorie
14.09.2017 08:39:22
CrazyKidsDanny: Ty jsi prostě dokonalá žena. Zdarjaksviňa má smůlu.
Smajlík  houkalka Žena23 Kategorie
14.09.2017 08:18:47
Pokud dostuduji, budu dělat práci, která mě nejspíš bude stresovat, ale i hodne moc naplňovat a bavit.

Jinak tíhnu tak jednou měsíčně k alkoholismu.
Během zkoušek ke skepticismu a ke konci času učení asi ke katolismu, který mě zase rychle přejde...
Jinak občas koukam na ten blbismus, který bezhlavě vyznávají někteří tady na ZP a v realitě, kdy člověk pak jen kouká a přemýšlí, jestli to dotyčný myslí vážně, nebo má jen tak neprůhledný styl pro humor..
Smajlík  CrazyKidsDanny Žena69 Kategorie
14.09.2017 01:07:27
No nevím označit kamarádku za zbytečnou existenci si žádá trochu hrubší slovník nebo se nad situací povznést.

Přesně tak, takové té ženské jednoduchosti a hlouposti se dneska říká pragmatismus. Uchopil bych to tedy z úhlu, že blbečkům dneska štěstí přeje. Proč blbecci vystrkují růžky je do jiné diskuze. Souvisí to se snahou masového vzdělávání, s internetem, a s lepším uplatněním manuálních oborů.

V topu hloupých výrazů pragmatiků a pragmatiček je výraz "kancelářští". Pragmatici přeci živí kancelářské.

Ale hloupostí netřeba se vzrušovat. Buďme pozitivní, když to jde.
Smajlík  matouch
14.09.2017 00:46:29
Fritzland: "To, jestli vám připadá jak není dnešní svět super je každýho věc." - Nepřipadá. Dnešní svět je násilnický.

"Marx vytvořil myšlenku solidarity a vzájemný pomoci." - To opravu nevytvořil Marx. Solidarita byla normální a běžná dávno před ním.

"Ale vinit člověka co se narodil někdy 1820 z toho co se stalo v roce 1920 je unfair." - Já ho za nic neviním. Jen pochybuji o jeho přínosu.
 realista
14.09.2017 00:22:33
A už tady končím, za chvíli mě budete plynovat :)
 Fritzland Muž41 Kategorie
14.09.2017 00:17:33
realista : Porovnávat to jak na tom byli lidé tehdy a jak jsou na tom teď je docela tenkej led. To si netroufnu, všechno bylo jiný. Jiná lékařská péče, jinej život na venkově, ve městě, atd. To je téma pro historiky. Ale já osobně nejsem až tak převědčenej o tom nakolik skvěle se dnešní lidé, ti kteří jsou v nejnižších příjmových skupinách, mají. To je ale zase fuk.
V roce 1850 nebyla ani auta, letadla, nic, je nemožný to hodnotit, aniž by to člověk zažil. Záznamy z tý doby nejsou na úrovni videa, spousta věcí je strašně spornejch.

Pro mě je jeho přínos v tom, že vůbec vyslovil myšlenku o tom, že by se mělo něco dělat s chudobou a pokusit se zvednout ze dna lidi na chvostu společnosti - tehdy se to označovalo dnes zprofanovým názvem "dělnická třída". Jde o to, že už jenom samotná myšlenka, aby se někomu nezištně pomáhalo a volání po lepších podmínkách, mzdě, atd. bylo dle mého názoru v té době docela přelomové. Můžu se mýlit, narodil jsme se o něco později :) Další věc je ta, že lidé potřebují ideály a idealisty.
To, jestli vám připadá jak není dnešní svět super je každýho věc. Já myslím, že ani moc ne. Společnost je silně polarizovaná. To byla i dříve. a každý systém, který se objeví je založen na síle. Marx vytvořil myšlenku solidarity a vzájemný pomoci. Že to potom lidi zprasili a nepovedlo se to, je věc druhá. Aspoˇm to zkusil. Ale vinit člověka co se narodil někdy 1820 z toho co se stalo v roce 1920 je unfair.
Jeho život byl nejspíš plný kontrastů, sám na tom byl finančně dobře, věci, kterými se zabýval ho vlastně vůbec nemuseli trápit.
 Fritzland Muž41 Kategorie
13.09.2017 23:59:36
Fritzland: "Marx hlavně poukazoval na bídu nižší třídy" - Což je vcelku ironie, když období průmyslové revoluce dalo vzniknout moderní evropské civilizace včetně jejího blahobytu. Nám se dnes, o stovky let později, může zdát, jak hrozně na tom tehdy lidé byli, ale z jejich pohledu to byl většinou velký skok vpřed.

"dosáhnout toho, aby věc měla takovou cenu, kolik za ní stojí práce" - Což je samozřejmě naprostý nesmysl a řekl bych, že s vysokou inteligencí se přímo vylučuje. Marxovi to možná ještě lze prominout, protože žil v době, kdy se jiní seriozně domnívali, že rychlost vyšší 60 mil v hodině člověka zabije. Jenže ona si to myslí řada lidí i dnes a ještě se jim to líbí. Což už je spíš k pláči.

"Četl jsem spoustu knih od lidí se kterými nesouhlasím, ale dokážu uznat jejich schopnosti a přínos." - Jaký je Marxův přínos? V čem měl pravdu? Co přelomového přinesl? Sám jsi řekl, že jeho ústřední myšlenky se vlastně stejně nikdo nikdy skutečně nechopil. Čím tedy přispěl světu? Netvrdím že ne, upřímně mě to zajímá.
 realista
13.09.2017 23:35:27
zdarjaksviňa : Hlavně píšu "emočně odprostit" což se ti moc nepodařilo :)

S tím nakolik je současný systém nejlepší nesouhlasím, ale to by bylo fakt na dlouho debatu a není to až tak podstatný.

Já se především zastávám Marxe, protože on pouze napsal něco co někdo další o x desítek let později použil jako štít pro svoje zvěrstva. Marx si ,dle toho co píše, rozhodně nepředstavoval nahrazení tehdejšího systému tím co vytvořil Lenin a posléze Stalin, takže je dost zcestné ho z toho vinit. To by šlo, pokud by se toho sám účastnil či to přímo řídil. Což je třebas zásadní rozdíl mezi ním a Hitlerem. On vytvořil silně utopickou teorii, která sice nemůže fungovat, ale jak to asi tak v roce 1850 (to je třebas mimochodem doba kdy byl i darwinismus v plenkách) mohl vědět ? Úroveň poznání byla úplně jinde než dnes.
 Fritzland Muž41 Kategorie
13.09.2017 22:58:51
Fritzland: Kapitál jsem kdysi četl, opakovat to nehodlám. Každopádně třídní boj Marxovi neodpářeš. Ani krev, která tekla všude, kde se jali jeho učení praktikovat.
Že byl na jednu stranu génius a na druhou debil je fakt.
Jeho odkaz lze zcela jednoznačně morálně přiřadit k nacismu, třeba. Byť nacismus byl glorifikací zla a marxismus perverzí dobra, obojí má předjímatelné a podobné důsledky.
Píšeš:
Mně osobně současnej systém v podstatě plně vyhovuje, což ale neznamená, že si myslím, že je dobrý pro všechny. Naopak jsem přesvědčen, že pro značnou část lidí znamená "ekonomický holocaust".
Blbost, Frici. Náš systém ze všech ostatních je nejschopnější vytvářet hodnoty, ze kterých je možno saturovat potřeby slabým.
Samozřejmě, že je u nás spousta věcí špatně, a některé k zblití, ale to je na jinou debatu.

Píšeš:
"Výraz "sluníčkář" nic není."
Blbost Frici, výraz "sluníčkář" přesně vystihuje inteligentní idioty, většinou humanitně vzdělané, ( nic proto potřebnému humanitnímu vzdělávání...), neschopné domyslet důsledky svého jednání a neschopné posoudit motivaci a charaktery lidí. Pokud nebudou třeba i násilím zastaveni, způsobí takové hrůzy, že si to neumíš představit.
Výraz "sluníčkář" je přesný a sedí jak prdel na hrnec. Samozřejmě, že debilním sluníčkům vadí...
 zdarjaksviňa Muž51 Kategorie
13.09.2017 22:14:32
zdarjaksviňa : Tvůj problém je, že se nedokážeš emočně odprostit od věcí, které se tě přehnaně dotýkají.
Nikde nepíšu, že mi imponuje ani, že bych chtěl zavádět komunismus. Mně osobně současnej systém v podstatě plně vyhovuje, což ale neznamená, že si myslím, že je dobrý pro všechny. Naopak jsem přesvědčen, že pro značnou část lidí znamená "ekonomický holocaust".
Nicméně nazývat Marxe hovadem je dost pře čáru, on byl především filozof a myslitel. Třídní boj jeho vynález není, on se pouze zastával lidí, kteří nejsou dostatečně silní, aby se vymanili ze spirály bídy. "Komunismus" tak jak ho tedy označili ti, kteří ho vytvořili ani nezažil a těžko tvrdit, že by s ním souhlasil, když systém ala SSSR byl v přímém rozporu s jeho myšlenkami a teoriemi. Že se s Marxem někdo začal ohánět není jeho chyba, sotva se moh bránit, když už byl 50 let v hrobě ...
Četl jsem spoustu knih od lidí se kterými nesouhlasím, ale dokážu uznat jejich schopnosti a přínos. Měl by ses o to taky pokusit. Nebo snad máš pocit, že třebas Darwin může za to, že se člověk expanzivně roztahuje po planetě a díky tomu zmizelo už pár živočišných druhů ?
Výraz "sluníčkář" nic není, a upřímně mezi "komunisty" stalinova typu, náckama, údajnýma "sluníčkářema" a tebou, nevidím žádný rozdíl. Všichni vytváříte skupiny, které chtějí ostatním něco diktovat.
Chce to občas sundat ty rudý brýle nenávisti. Nejsou žádný "my" a "oni", ale ty a já. Lidem chybí individualita.
 Fritzland Muž41 Kategorie
13.09.2017 21:42:55
Fritzland: Dojímá mě tvoje blouznění o čistém, nenásilném komunismu. Třídní boj je jeho vynález, se vším co k tomu patří.
Jistěže byl "nesmírně inteligentní". Jenže je králem těch, které lze nazvat "inteligentními idioty".
Veškeré jeho dílo jsou hromady keců o nesmyslech. Ale nic si z toho nedělej, že ti to hovado imponuje. Miliony mu na to skočili, a stále pilně skáčou...
Třeba ze sluníčkářů tak dva ze tří...
 zdarjaksviňa Muž51 Kategorie
13.09.2017 20:16:44
Komunismus znamená společné vlastnictví či něco v tom smyslu.
Jinak je třeba si uvědomit, že Marx žil v devatenáctém století, zemřel dávno před věcma jako třebas první světová válka, ale spoustu věcí a problémů industriální revoluce definoval skvěle.

citát z wiki, tentokrát ale docela výstižnej :

"Jeho filosofie je do určité míry scientistická: on sám byl přesvědčen, že s konečnou platností odhalil historicko-společenské zákonitosti vývoje – proto bývá jeho nauka nazývána „vědecký socialismus“, proto ho Engels v pohřební řeči přirovnal k Darwinovi. Na druhou stranu však nevypracoval žádnou ucelenější koncepci sociálního systému, který by měl nastat po konci kapitalismu."

Marx hlavně poukazoval na bídu nižší třídy - v jeho době je označoval jako "vykořisťované." a ano, zjednodušeně by se dalo říct, že jeden z klíčů viděl dosáhnout toho, aby věc měla takovou cenu, kolik za ní stojí práce. Byl to nejspíše velkej idealista, ale taky nesmírně inteligentní člověk a spisovatel. Cokoli s i od něj přečteš, určitě neprohloupíš. Doporučuju Komunistický manifest.

A to jsme se hodně odchýlili od tématu :)
 Fritzland Muž41 Kategorie
13.09.2017 20:03:47
"Dovedlo mě to k myšlence, že člověk zcela intuitivně tíhne k nějakému ideologickému směru, ke kterému dospívá na základě vnitřního imperativu a nepřijde mu na tom nic divné. Když ale zjistí, že soubor jeho myšlenek, osobních nastavení se překrývá s nějakým "ismem" s negativní nálepkou, zapouzdří se a přecházejí do protiútoku, snad ale někde ve svém nitru zapochybují o tom, zda nekloužou směrem k extremismu."
Presne:)
Smajlík  B35N
13.09.2017 19:58:39
Fritzland: A proč tomu Marx říkal komunismus? Kdyby to bylo takhle jednoduché, mohl prostě agitovat za křesťanství. Jenže já se obávám, že z komunismu něco vynecháváš, např. pošahané chápání ekonomiky. Nemyslel si náhodou Marx, že urč. věc má takovou cenu, kolik za ní stojí práce (tedy absolutní nesmysl)? Nejsem si jistý, někdy si to budu muset přečíst.
 realista
13.09.2017 19:51:06
realista : Tak komunistická "revoluce" dle té úplně původní myšlenky má probíhat nenásilně. Kdežto jiné myšlenky otevřeně hlásají násilí. To, že lidé, kteří o sobě později samozvaně prohlásili, že jsou komunisté, provedli revoluci se zbraněmi v ruce a nastolili v podstatě klasickou diktaturu menšiny nad většinou, je věc jiná.
Bohužel proto, že v ideálním komunistickém světě by silní pomohli slabým a neexistovala by bída, hlad, bezdomovectví, krádeže, vraždy...a všichni by žili šťastně až do smrti :)

Jinak si myslím, že veškeré systémy a zřízení v historii byly nastoleny silou.
 Fritzland Muž41 Kategorie
13.09.2017 19:44:43
Fritzland: Ano a já napsal, že takovým způsobem může fungovat myšlenka kdejakého magora, nejen Marxe. A nevím, proč bohužel. Co je na komunismu pozitivního?
Ty to vidíš dobře, bohužel se najde mnoho komunistů, kteří sice tvrdí, že komunismus nikdy nikde nebyl, ale stále usilují o jeho násilné nastolení, ačkoliv to v historii vždycky vedlo k masakrům a bídě.
 realista
13.09.2017 19:41:14
Asi k islámu :D.
 Ibrahim Štěpánek Muž99 Kategorie
13.09.2017 19:41:08
No já hodně tíhnu k vulgarismu.
 Cumsprite Muž33 Kategorie
13.09.2017 19:36:34
realista : Níže jsem použil výraz "komunismus ve své knižní formě". Marx, pokud ho budeme brát jako řekněme nejvýznamějšího otce komunistické myšlenky, nic takového nezamýšlel, naopak. Veškeré pokusy o zavedení komunismu kdekoli dopadly debaklem. Lidská povaha je bohužel taková.
To co bylo v SSSR, v bývalém východním bloku, u nás či kdekoli jinde se ke komunismu ani nepřiblížilo. Teoretický komunismus měl být totálně decentralizovaný a založený na tom, že silnější dobrovolně pomáhají slabším, kteří tuto pomoc nezneužívají. Ve skutečném komunismu by neexistovala ani žádná politická strana, natož prezident nebo tajemník ...
 Fritzland Muž41 Kategorie
13.09.2017 19:30:50
Fritzland: Komunisté mají ovšem zpravidla ve zvyku to samé co nacisti - ti, kterým se to nelíbí, prostě eliminovat (zabít, zavřít do gulagu, do dolů na uran etc).
 realista
13.09.2017 19:09:56
Marxismus, jak jinak :)
 Nuklearni medvidek Muž21 Kategorie
13.09.2017 18:59:34
Samozřejmě k národnímu socialismu.
Smajlík  Geist Muž30 Kategorie
13.09.2017 18:45:08
realista : To ano, klíč je v tom, že komunismus je na tom, že ho všichni dobrovolně přijmou a budou si navzájem nezištně pomáhat, založen. Proto ho v jeho nejzákladnější idei - podmínce nelze zrealizovat.
Nacismus zrealizuješ snadno, protože v něm je násilí nejen přípustné, ale i žádoucí :)
 Fritzland Muž41 Kategorie
13.09.2017 18:33:56
Fritzland: Tak jistě, žádná ideologie teoreticky nemusí nutně potřebovat násilnou autoritu, když jí absolutně všichni přijmou dobrovolně za svou. To ani nacismus by nepotřeboval násilnou autoritu, kdyby ho přijali Židé a hromadně spáchali sebevraždu.
 realista
13.09.2017 18:28:25
realista : Komunismus ve své knižní formě žádnou autoritu nepotřebuje, právě naopak, ale to by lidi museli číst třebas Marxovi spisy ... on velkej rozdíl mezi ním a anarchií není.
Možná až na to, že komunismus nikdy nikde nebyl, kdežto reálná anarchie může vzniknout velice lehce :)
 Fritzland Muž41 Kategorie
13.09.2017 18:04:03
Jako nej cesta mi prijde 1 clovek s vlastnostma techto 2 lidi:
1. ryziho komunisty
2 Rudolfa Krautschneidera
 p001
13.09.2017 17:59:03
Taky si myslím, že zemedělství je základ, na kterém stojí všechno ostatní. Někde jsem slyšela rčení, že každé společenské zřízení se po několika málo dnech bez dostupnosti potravin změní na anarchii :-)
Já tíhnu k lecjakým nepěkným -ismům, politismy nevyjímaje. Nějak to všechno semelu a vychází mi z toho většinou realismus, který obsahuje od každého něco.
 odula Žena57 Kategorie
13.09.2017 17:49:26
Baví mě levicově zaměření lidé (komunisté, socialisté etc), kteří se považují za anarchisty. Tvrdí, že chtějí bezvládí (anarchie), ale požadují takové věci, které implicitně vyžadují existenci nějaké násilné autority. Opravdu komické. Co je jejich oblíbený dezert? Horká zmrzlina?
 realista
13.09.2017 17:06:35
Konzervativismus, kapitalismus, rasismus.
Smajlík  Vzdělaný podnikatel
13.09.2017 16:43:22
kristusek: Opisem řečeno, že je úplně blbá.
Smajlík  houkalka Žena23 Kategorie
13.09.2017 16:42:40
maynardkeynes: Ano, je mi stále ještě 21, za pár dní budu mít dvě dvojky jako cifry, které uvádějí můj věk.
 houkalka Žena23 Kategorie
13.09.2017 16:25:44
Alkoholismus, militantní antikomunismus, lofasismus, egoismus, mámvpičismus....
 Král Lofasů Muž29 Kategorie
13.09.2017 16:24:49
BloodyElf
V mým případě bych si tím nebyl tak jistej.
 Bird Skull Muž50 Kategorie
13.09.2017 15:57:18
To chce léčit, a vyléčit, o tom to je!
Smajlík  Svatá celebrita Žena25 Kategorie
13.09.2017 15:42:28
"prototyp pragmaticky myslící ženy, jejíž praktičnost se občas ztrácí někam pryč"
tak to mi nějak uniká...
Smajlík  kristusek Muž37 Kategorie
13.09.2017 15:33:37
Houkalko, vážně ti je 21? Na svůj věk dokážeš moc pěkně formulovat myšlenky.
Smajlík  maynardkeynes
13.09.2017 15:29:59
https://archiv.ihned.cz/c1-61457120-zivotni-uroven-v-emiratech-je-diky-rope-srovnatelna-s- - %20-%20nemeckem -
 PretorianCZ Muž27 Kategorie
13.09.2017 15:28:55
houkalka
https://archiv.ihned.cz/c1-61457120-zivotni-uroven-v-emiratech-je-diky-rope-srovnatelna-s- - nemeckem -
 PretorianCZ Muž27 Kategorie
13.09.2017 15:14:18
PretorianCZ: A co životní úroveň?
 houkalka Žena23 Kategorie
13.09.2017 15:06:06
houkalka Ty mě jen provokuješ, nebo jsi vážně tak neznalá?
Ty víš o světě úplný kulový.
Pochybuješ neprávem, dostuduj si to na netu.
SAE- HDP 6. místo... tvé neznalosti jsou tak zásadní, ženemá cenu s tebou diskutovat.
 PretorianCZ Muž27 Kategorie
13.09.2017 15:05:41
Tak chápu že takových lidí je řada. Je to jistá mentální omezenost v kombinaci s osobní neúspěšností. Znám ale lidi z dělnických profesí kteří zcela jednoznačně naopak význam intelektuálů oceňují a vyzdvihují a naopak třeba chtějí aby jejich děti do této skupiny patřily a nemusely dělničit.

-ismus co nemá pozitivní nálepku? záleží kdo nálepkuje :) pro tvou kamarádku bude takový negativní ismus třeba kapitalismus.
Někdo může vnímat negativně (alibisticky) třeba eklekticismus ale ten je mi blízký :) raději si vyberu to zajímavé z různých filozofií než bych se upsal jedné jediné.
 hejter Muž27 Kategorie
13.09.2017 14:57:59
PretorianCZ: proč bych neměla mít povědomí o světě? :) Pochybuju však o tom, že ropu "jen" těží. A nevím, zda se dá SA, SAE a tak dál a tak podobně považovat za rozvinutý stát. Životní úroveň tam nebude nic moc.
 houkalka Žena23 Kategorie
13.09.2017 14:55:29
Bird Skull: V tom případě pojem "potřeba" špatně chápeš :) on ten Maslow sedí tam, kde má... kdyby tě někdo posadil do temný místnosti o holých 4 stěnách a nechal tě tak asi jako první budeš chtít pít, jíst, vylučovat, spát, popřípadě souložit ;) - to jsou věci, který jsou potřeba k životu a jsou ovládány pudově... Bez knížky přežiješ celej život (a někteří jedinci jsou toho živoucím důkazem bohužel :D )
 BloodyElf Žena28 Kategorie
13.09.2017 14:53:46
Leaftrotl: "Tak komunismus obdivuji a toužím po něm odjakživa. Podle mě je to nejlepší forma soužití společnosti."

Tebe snad mlátil srpem a kladivem od hlavičky už odmalička ne? :D
Smajlík  To snad není možný
13.09.2017 14:52:34
houkalka Ropa se vyváží v surovém stavu;-).

Hele, ty nemáš ani elementární povědomí o světě, nebo co?
 PretorianCZ Muž27 Kategorie
13.09.2017 14:51:43
Dřív se práce považovala za smysl života, dnes je práce pouze nástrojem na utvoření smyslu života, který si každý definuje jinak.

A přijde mi to od tebe jako provokace. Frustrovanýmu člověku nemůžeš vyvracet sebevětší blbost, jelikož nic jiného v tu chvíli nevidí. A pokud se ukáže, že blízký člověk je proti němu, skončí to i hůře než hádkou. Hádka alespoň vyčistí vzduch.
 Jesse
13.09.2017 14:51:10
PretorianCZ: Zpracování surovin už je ve druhém sektoru.
 houkalka Žena23 Kategorie
13.09.2017 14:50:47
Tak ten můj Maslow dělá stojku na hlavě. Už jako student jsem byl schopen třeba dva týdny nic nejíst, abych si mohl koupit nějakou skvělou knížku nebo reprodukci.

Jinak jsem kompilátem nejrůznějších "ismů". Nebo spíš jejich fragmentů, protože některé by se ve své celistvosti ani vzájemně nesnesly. Takže vlastně o "ismy" ve smyslu konzistentních ideologií nejde.

Bývám druhými občas označován za tradicionalistu a konzervu, jindy za liberála, anarchistu, komunistu, nacistu... Vždycky jsou to ale jen povrchní dojmy nesmyslně mi přisuzující nějaký "ismus" na základě nějaké věty nebo myšlenky vytržené z kontextu.

Pokud bych se ale opravdu měl nacpat do škatulek, pak bych se označil za havlistu a monarchistu, jakkoliv průnik těchto "ismů" je taky jen částečný. Za tahle označení se ale nezlobím, protože narozdíl od ostatních se s nimi až na drobné výhrady opravdu ztotožňuji.
 Bird Skull Muž50 Kategorie
13.09.2017 14:49:22
houkalka Saudská Arábie, Katar, Spojené Arabské Emiráty, ....
 PretorianCZ Muž27 Kategorie
13.09.2017 14:48:46
tíhnu ...ke komunismu. beru si cizí věci, když je potřebuju. bez ptaní. ale jen těch, co se moc nebrání. od rodiny.
...k anarchismu. můj stůl...
...ke konzervatismu. když sleduju výstavbu hajzlíků pro třetí pohlaví.
...k liberalismu. když po mně někdo něco chce.
...k rasismu. černý humor je the best
...k nacismu. proč se na rozdíl od veškerých ostatních národů nesmí říct zrovna proti židům křivého slova?
...k terorismu. ve městě ve špičce. minimálně v myšlenkách

....to by byl ještě dlouhý seznam...
 #tekíla# Žena30 Kategorie
13.09.2017 14:48:06
PretorianCZ: Jde jen díky těžbě ropy a ničemu jinému dosáhnout vysoké životní úrovně obyvatelstva?
 houkalka Žena23 Kategorie
13.09.2017 14:47:46
BloodyElf : Tak to už zní lépe. No, to že má člověk čas na ZP v pracovní době ještě neznamená, že je ta práce v pohodě to je jasný.
Kdysi jsem dělal třebas ostrahu, kde jsem nemusel nic, jenom sedět v kanclu, jednou za dvě hodiny oběhnout budovy a jinak jsem si četl nebo koukal na bednu ... ale je to právě to, že člověk musí bejt někde kde ho to nebaví, protože sezení na ostraze mě nebavilo a nebaví asi většinu lidí.
Pak jsem ale taky dělal různý podřadný dělnický profese v zemědělství, metaře, ve skladu, v prodeji, na stavbě ... a i když to třebas nebylo nic extra, tak když se sešla dobrá skupina, bylo to fajn. Ale dlouhodobě bych žádnou z těch věcí dělat nechtěl.
Snad se teda brzo přesuneš někam, kde tě to bude bavit. Nevím úplně co znamená "trest za demenci" :)
 Fritzland Muž41 Kategorie
13.09.2017 14:44:03
houkalka by mě zajímalo, na které planetě, ty anarchistická dušičko, žiješ.... Do primárního sektoru patři i těžba ropy... a co já vím, tak ropa hýbe se světovou ekonomikou nejvíce... Holka, nemluv do něčeho, o čem evidentně víš kulový.
 PretorianCZ Muž27 Kategorie
13.09.2017 14:41:44
Fritzland: tak já svou současnou práci beru jako trest za svou vlastní demenci... S tím, že ten trest jednou skončí. Teda doufám :D Zatím na tom pracuji, aby skončil, sebevzděláváním... Já se na to dívám z vícero úhlů - rozhodně ne jako na neměnnej stav. Dokonce si vlastně objektivně nemam na co stěžovat (tuhle odpověď píšu v pracovní době :D ) ale stejně mě sere :D
 BloodyElf Žena28 Kategorie
13.09.2017 14:40:44
PretorianCZ: To, že může primární fungovat bez sekundárního je jasné, ale to jsem nikde nezpochybňovala. Řekla jsem jen to, že primární sektor není hybatelem ekonomiky. Státy s majoritním podílem zemědělství nikdy nemůžou být vyvinutější než ty, kde mají těžký průmysl. Pokrok nezastavíš. A k pokroku je třeba vzdělání a odborníků, stejně tak dělného lidu. A právě kamarádka je z těch, kteří tuto skutečnost slepě přecházejí.
 houkalka Žena23 Kategorie
13.09.2017 14:37:19
PretorianCZ: Nefungují dlouhodobě v praxi=nejsou aplikovatelné, protože jsou lidsky neúnosné, nedají se realizovat stoprocentně. Je to jen forma řízení státu, jedna z mnoha možností, ne univerzální návod na vládnutí. Tak jsem to myslela.
 houkalka Žena23 Kategorie
13.09.2017 14:36:42
Nebaví mě třídit „-ismy“, ale kdybych měl intuitivně říci nějaké, se kterými cítím vnitřní soulad, tak třeba existencialismus, romantismus, mysticismus, iracionalismus,...v různých životních etapách se průběžně prostřídává, co převažuje. Z politických ideologií necítím vyloženě soulad s ničím, protože to je sféra, na kterou neupírám tolik pozornosti; líbí se mi systém, ve kterém fungují demokratické strany různých ideologií a názorů, vzájemně se vyvažují a doplňují a společně vytlačují extremisty a radikály, kteří příliš zjednodušují svět. Nevím, jak se tomu říká, asi prostě normalismus a neextremismus :)
 Angelus Lapsus Muž21 Kategorie
13.09.2017 14:36:12
Asi komunismus, socialismus, utopické solidární systémy obecně a anarchismus.

Sám poslední roky žiju jako egoistickej, sobeckej kapitalista. Tedy přístupem, ne tím, že bych vydělával těžký peníze. Ale pro svůj životní styl ani nějaký extra těžký peníze vydělávat nutně nepotřebuju.

BloodyElf : To zní docela smutně, zvlášť pokud pracuješ nějakých standardních 170 hodin měsíčně. Nedokážu úplně posoudit kolik lidí dělá práci, která je naplňuje, ale mám pocit, že to je hodně o přístupu. Když si budeš říkat "pracovat se musí a práce mě bavit nemůže, nejdřív práce, potom koníčky" tak to je cesta do pekel. Někdy člověk musí dělat něco co ho úplně nebaví, ale trávit dlouhodobě takovýhle penzum času v práci co ho sere ... to bych napnul všechny síly, abych to změnil. Já vím - jsou lidi, kteří nemají schopnosti a možnost se z toho vymanit, ale taky si myslím, že jsou lidi co by to dokázali, jen si to nejsou schopni představit a setrvávájí automaticky ve stavu, který jim společnost vtloukla do hlavy.
 Fritzland Muž41 Kategorie
13.09.2017 14:35:17
houkalka no sektory jsou sice provázáné, ale sekundární nemůže fungovat bez primárního, zatímco primární bez sekundárního ano. Proto se mu říká primární.

Co se týče kapitalismus- tak čistý kapitalismus funguje, akorát je politicky núnosný- čistý rasismus taky funguje- stačí se podívat na Norimberské zákony...
 PretorianCZ Muž27 Kategorie
13.09.2017 14:33:07
BloodyElf:
Smajlík  houkalka Žena23 Kategorie
13.09.2017 14:32:31
PretorianCZ: O návaznosti sektorů na sebe vím moc dobře, ale nevyzvihuju ani jeden nad druhý, byť se sama věnuju jedné konkrétní.
Co se týče "ismů", žádný z těch politických teorií nemůže fungovat stoprocentně, proto je to jen politická ideologie, návod na řízení státu, který však ve své čisté formě opravdu provést nejde. Nejde zcela aplikovat kapitalismus, komunismus anarchismus, ani rasismus.
Takže já jsem "anarchista" a ty "rasista", níže máme jednoho "tutinistu". Tak jsem zvědavá na další.
Smajlík  houkalka Žena23 Kategorie
13.09.2017 14:31:36
houkalka: primárně tě práce opravdu má živit (ukaž mi na někoho, kdo chodí do práce rád, dobrovolně a zadarmo :D ) to, že tě práce i naplňuje, je přidaná hodnota, která ale rozhodně není samozřejmostí. Jestliže máš práci, co tě naplňuje a seberealizuješ se v ní, tak to máš neskutečný štěstí a važ si toho...
 BloodyElf Žena28 Kategorie
13.09.2017 14:29:50
Kubismus.
Smajlík  no comment
13.09.2017 14:28:21
BloodyElf: Ano, součástí mé argumentace bylo, že nemůže existovat jedno bez druhého. Že jako společnost jsme řízeni pravidlem poptávka–nabídka. Z toho vyvozuju, že věci, které si na sebe nevydělají a nikdo v nich nevidí ani smysl, se neuživí. Kamarádka glorifikuje pouze primární sektor a to je zemědělství, které člověka nemá bavit a naplňovat, ale živit. V tom byl náš spor.
Klíč k němu chtěl chtěla najít v požadavku seberealizace, kterou vnímá každý jinak. Tam jsem nepochodila rovněž.
 houkalka Žena23 Kategorie
13.09.2017 14:25:18
Pusinko, dovol abych tě malinko opravil. Zemědělství patří do primárního sektoru. Na primárním sektoru všechno stojí a padá...V momentě, kdy klekne zemědělství- a stačí jen roční výpadek, celá ekonomika se ti zhroutí... Proč si myslíš, že mají státy tzv. Státní rezervy strategických surovin? Avíš které suroviny mezi ty strategické patří? Podívej se, jak jsou na tom státy, jejichž zemědělství je série průserů, a podívej se na státy, které vévodí agrárnímu sektoru, jako je Německo, USA, Polsko...

Anarchismus je jen chyméra. Pravý anarchismus nikdy nemůže existovat.

Ano tíhnu k několika ismům, ten nejznáměkší je asi rasismus.
 PretorianCZ Muž27 Kategorie
13.09.2017 14:22:48
Jinak, co se "naplňování práce" týče, tak tohle štěstí má jen minimum lidí že dělá takovou práci ,která je naplňuje. Většinu lidí naplňují jejich koníčky, rodina, volnočasové aktivity... Mě třeba moje práce nebetyčně sere :D
 BloodyElf Žena28 Kategorie
13.09.2017 14:20:25
prostě na to jen každá máte jinej pohled. vtip je v tom, že jedno bez druhýho být nemůže. bez těch "pasaček koz" a "dělníků u pásu" by si člověk nekoupil ani chleba v obchodě. Stejně tak bez těch lidí ve službách by ten obchod ani nevznikl :D jedno s druhým prostě souvisí. Na druhou stranu třeba umění je opravdu až přidaná hodnota - to není něco, co msrtelně pro existenci společnosti potřebuješ. Potřeba "esterična a umělečna" je koneckonců zařazená v Maslowově pyramidě potřeb až uplně na vrcholu, takže pro spousty lidí je ona "seberealizace" (protože umění obohacuje našeho ducha) naprosto zbytečná věc a tak jim to nemůžeš mít za zlé, že umělce a umění považují za zbytečné a prázdné existence - jsou ty lidi takto nastaveni.
 BloodyElf Žena28 Kategorie
13.09.2017 14:18:52
Jednoznačně k putinismu.
Smajlík  Aninka Putinka
13.09.2017 14:16:47
Tak komunismus obdivuji a toužím po něm odjakživa. Podle mě je to nejlepší forma soužití společnosti. Jinak jsem založením spíše anarchista.

Jinak mi nějak uniká jádro vašeho sporu o tom, jaká práce může člověka naplňovat. Ale to už je asi jiná otázka.
Smajlík  leafroller Muž96 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk